Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hithü katolikus minden nap...

Hithü katolikus minden nap néz misét? Én van, hogy csak két három hetente, ha úgy érzem be tudom fogadni.

Figyelt kérdés
Online nézem mert súlyos mozgássérült vagyok, tehát a miért nem mész templomba témakört engedjük el.. Szóval én csak akkor nézem ha be tudom fogadni, nem mindig megy, ilyenkor alig várom a elbocsátó áldást, és vége, de ha ritkábban nézem teljesen átélem ahogy kell annak meg nem látom értelmét, hogy azért nézzem, hogy "kipipáljam", hogy megvolt ma is . Én katolikus nak lettem keresztelve, de nem tartom, Bibliát olvasok! Imádkozok , és 1-2 éve online is nézem a katolikus misét. Szóval ti minden nap néztek misét? (természetesen a kérdés azokhoz szól akik értik a mise jelentőségét nézik is ) köszi.
júl. 5. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Misén hetente kötelező a részvétel, ahogy az apostolok is hetente gyűltek össze és Jézus is hetente ment zsinagógába vagy a templomba. Ha valaki nem tud részt venni személyesen, mert súlyos mozgássérült, akkor hetente tudja követni tv-n, rádión vagy interneten.


"Én katolikus nak lettem keresztelve, de nem tartom"

Igen, ez látszik a kérdésedből is.


Amúgy naponta nem kell, de sokan vannak, akik naponta járnak misére.

júl. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

A mise írásellenes.


Jézus nem tartott misét, s nem járt misére.

júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1es ezt nem is tagadom én hivő vagyok, és NEM VALLÁSOS, aki a saját vallása szabályai szerint él.
júl. 6. 09:23
 4/14 A kérdező kommentje:

1 es lemaradt a köszi :).


2-es én még csak most olvasom elősször a Bibliát de úgy tudom van benne utalás arra, hogy gyülekezetbe kötelező menni. Mindenki nevezze ahogy a hite mondja, mise stb.

júl. 6. 09:25
 5/14 Jégszív ***** válasza:
55%

Nem, ez így hülyeség - bár nem tilos!


A lényeg az Anyaszentegyház öt parancsolatából az első, amely a Tízparancsolat 3. pontjára (Az Úr napját szenteld meg!) épült:

"A vasárnapot és a kötelező ünnepeket szentmisével és pihenéssel szenteld meg!"

júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mégis mi a hülyeség kifejtenéd?
júl. 6. 11:19
 7/14 anonim ***** válasza:

#3

Pont olyanokat neveznek maguk módján vallásosnak, mint amilyen te is vagy. Hiszen vannak egyértelmű Biblián alapuló szabályok, például a vasárnapi mise ilyen, de te ezt magadra nem tartod érvényesnek.

Amúgy nem csak utalás van rá a Bibliában, hanem elég egyértelműen ki van jelentve több helyen is ennek fontossága. Pál apostol külön felhívja az emberek figyelmét rá, hogy ezekről ne maradozzanak el.


Aki hozzád hasonlóan ágyhoz kötött, talán még több idő tudna erre szentelni (távközlési eszközök által), hiszen kertbe nem tud kimenni kapálni, nem tud postára menni, boltba menni, nem tud kimenni főzni, stb.

júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Jégszív ***** válasza:

#6. Magánvélemény!

Üdvösségszerző hatása (erény, jó cselekedet) nincs, kivéve, ha te mondatod valakiért. (az pedig ritkán fordul elő...) Hétköznapivá válik, azt szoktam mondani, hogy "liturgiamérgezéssel" jár.

júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7es nem vagyok ágyhoz kötve de a házat egyedül nem tudom elhagyni. Nem az időmön múlik, én nem mindennap tudom befogadni ennyi. De evangéliumot olvasok és az EWTN-e n megnézem a napi evangélium magyarázatot.


Ha megkérlek idéznéd a Bibliát, hol irja hogy misére kell menni?


Jégsziv nem értelek.

júl. 6. 18:07
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

A keresztény azt jelenti, hogy Krisztus követő, Ő pedig példát mutatott nekünk, mivel minden szombaton elment a zsinagógába, illetve jeruzsálemi templomba. De az Apcselben is láthatjuk, hogy a hívek rendszeresen, ismétlem, rendszeresen eljártak a kenyértörésre, ami lényegében a misére egy bibliai szó (kicsit abszurd, hogy egy görög írásból kérsz rajtam számon egy latin szót, viszont az Eucharistia görög szót elég sokszor meg fogod találni).


Persze ők nem valami külső kényszerből, hanem lelki szükségből tették. Sőt később külső kényszer ellenére, mert mind a zsidók, mind a rómaiak üldözték őket ezért. Ha neked nincs ilyen lelki szükséged, akkor érdemes lenne lelki önvizsgálatot tartani, hogy mi lehet a probléma, miért nem vágysz erre a közösségi istenélményre.

A Biblia olvasása egy szép dolog, látod, még a misén is mindig van belőle legalább két részlet, de nem helyettesíti azt. Az ima is szükséges, de az se helyettesíti.

júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!