Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az egyéni imát is...

Jézus az egyéni imát is meghallgatja, a katolikus egyház engedi egyéni imák "kitalálását"?

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdés szerintem adott, én katolikus vagyok, kérem senki ne tartson "észosztást", a katolikusokról egyéb vallásokról, én is tisztelettel kérdeztem és csak a válasz érdekelne a kérdésre. köszi
júl. 5. 15:54
1 2
 1/19 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%
A saját szavaiddal is imádkozhatsz Jézushoz.
júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Potyondi Gergely Jézus Krisztus Isten áldjon gyere hozzánk szeretet áldjon. Nekem tegnap "hirtelen jött" a gondolataimba ez a röp ima, TERMÉSZETESEN a MI ATYÁNKOT nem helyettesiti amit pl alvás előtt mondok, de ilyen is illendő ima amit bemásoltam? köszi.
júl. 5. 16:10
 3/19 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

Ha jó szándékkal imádkozol, akkor szerintem igen.


Fontos, hogy az imáidban ne legyen gyűlölet vagy gúnyos szándék.

Nem szabad olyan imákat sem mondani, ahol azt kéred, hogy valakit valami baj érjen.

júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Engedi, sőt bíztatja is a híveket, hogy imádkozzanak saját szavakkal is Istenhez. De szerintem érdemes figyelni, hogy az az ima ne legyen "gügyüge". Ha nem tudod gondolataidat még kellően jól szavakba önteni, akkor érdemesebb inkább a több ezer létező imából választani, ezekben találsz minden élethelyzetre, minden szándékra.
júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
94%

Nemrég történt,megosztom veletek,még magamat is megleptem.

Nagy mütét után voltam,kórházi kiskápolna.Fájt mindenem,bementem és leültem.Körbenéztem,minden vallás képviselte magát.S jöt egy belső hang:

Nem tudom hogy hívjalak,de köszönöm hogy most itt ülhetek.Tudod féltem.De már nem félek.Nem akarok magamnak már semmit kérni,megkaptam,de kérlek vigyázz a gyerekeimre,és a családomra.Meg az emberekre.De a rossz emberekre,mert tudod senki se születik rossznak,csak útközben rossz döntéseket hoznak,mintahogyan én is.De itt vagyok.Köszönöm.Most megyek mert elfáradtam,és biztos nneked is sok dolgod van.Ámen!

Felmentem,kéretem papírt,tollat és leírtam,a mai napig elolvasom gyakran.ez akkor az én imám volt.

Köszöszönöm hogy elolvastad.

M.

júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Potyondi Gergely köszi, ezt tudom mindig jót kérek.


4es, Szerintem az enyém szép de nem tudom, nekem tetszik.


5 ös, szép köszi

júl. 5. 18:03
 7/19 Jégszív ***** válasza:
15%

1. Mért ne engedné meg, amikor se tiltani, se ellenőrizni nem tudja?

2. Nézz körül a világban! Te komolyan azt hiszed, hogy bárki is meghallgatja azokat az imákat!?

júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen
júl. 9. 10:32
 9/19 KZitus ***** válasza:
48%

Szia

Krisztus azt mondta az imával kapcsolatosan, vagyis kijelentette: „bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek” János 15:16

Krisztus mit mondott?, kihez kell imádkozni?, kit kell kérni Krisztus nevében?

Igen, Isten minden ember imájára odafigyel. Honnan tudhatjuk ezt? Szintén Krisztus szavaiból: "Ti tehát így imádkozzatok:..." Máté 6:9 Ki a Ti? Hát nem te, én és a többi embertársunk?

Mivel Isten az ima meghallgatója, az imával kapcsolatosan azt kell tennünk, amit kér tőlünk, hogy eljusson hozzá.

Mert bizony van olyan ima, amelyet nem hallgat meg.

júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Jézus nem az ima meghallgatója, ő csak közvetíti az Atyához.
júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!