Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az egyéni imát is...

Jézus az egyéni imát is meghallgatja, a katolikus egyház engedi egyéni imák "kitalálását"?

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdés szerintem adott, én katolikus vagyok, kérem senki ne tartson "észosztást", a katolikusokról egyéb vallásokról, én is tisztelettel kérdeztem és csak a válasz érdekelne a kérdésre. köszi
júl. 5. 15:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#10

A Biblia alapján Jézus is meghallgatja az imát.

júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Van egy minta ima, egy fontossági sorrend de ez nem azt jelenti, hogy vers mondásként ismételgetnünk kellene.

Gondolj egy gyermekre aki nem a saját szavaival mondana köszönetet, hanem mindig ugyanazt a betanult verset ismételgetné.

Ami nagyon fontos, az ima első kéréseként tudnunk mi Isten személyes neve, hogy megtisztítsuk azt. A második kérés pedig Isten égi kormányzata, vagy Királysága amelyet várunk, hogy megtisztítsa a földet a gonoszságtól és szenvedéstől.

júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12

Hol írja a Biblia, hogy ez csak egy minta ima? Mert nekem úgy tűnik, hogy ez egy konkrét, Jézus által tanított ima.

júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, KZitus és a katólikus hitet élem és ott más ima is van nem csak az Úr imája.
júl. 9. 18:39
 15/19 IstenGyermeke1 ***** válasza:
82%

Na már jön a sok JW-s eretnekség…

A mi Urunk minden imát meghallgat. Mindenről tud, a világ teremtése előtt ismerte minden gondolatod.

De mégsem teljesíti mindet. Engedjétek meg, hogy egy rövid példával szemléltessem a helyzetet:

Biztos ismerős az a helyzet, amikor az édesanya/édesapa elmegy bevásárolni, s viszi magával a kis gyermekét. A gyerek meg mondja neki: “Ezt vegyél! Azt vegyél!”

Mi is ilyenek vagyunk a Mennyei Atyával szemben. Mint ahogy a kisgyermek sem tudja, hogyha megeszik 1 kiló csokit, az nem biztos, hogy a legjobbat tesz neki. Mivel Isten az egyetlen Végtelen Létező, Ő jobban tudja, mi neked a legjobb, mint te magad. És Neki csodálatos terve van veled, velem, mindenkivel! És lehet, hogy a nem teljesített ima valóban előkészítése egy sokkal jobb dolognak.

Szt. Pál azt írja: “még azt sem tudjuk, hogyan kell helyesen imádkoznunk.” (Róm 8,26) És bizony én is sokszor hallom, hogy ha valaki leül imádkozni, nem tudja, mit mondjon. Erre a célra tökéletesek a kötött szövegű imák.

Ezek az Anyaszentegyház életének szerves részét képzik. Még maga a szentmise — ami, ugye, hitünk foglalata — is az. Ezek a szövegek hatalmas kegyelmeket hordoznak. Bármelyiket nézem, nemcsak, hogy nagyon szép imák, hanem mindegyik különleges. Pl. a rózsafüzér magához az Istenszülőhöz szól, rengeteg magánkinyilatkoztatásból ismerjük, hogy mennyire kedves előtte. A zsolozsma Krisztusnak mint örök Főpapnak papi tisztelete, rengeteg litánia kapcsolódik magánkinyilatkoztatáshoz, s még sorolhatnám. És ezek önmagukban elegek, hogy megnyissák a menny kapuit.

Egyszer Medugorjében voltam zarándoklaton. Egyik nap úgy gondoltuk, ha már itt vagyunk, bekapcsolódunk az esti rózsafüzérbe. Nem mondanám, hogy, amit mi csináltunk, az olyan “mintapélda” rózsafüzér lett volna. Páran versenyeztek, ki tudja hamarabb elhadarni a tizedet, nevetgéltek rajta. S mégis, az öcsém síbaleset miatti amnéziájában elfeledett emlékek ima közben jöttek vissza.

Bárhányszor végzek zsolozsmát, veszek részt szentmisén, mindig ugyanaz a békesség tölt be.

Természetesen a saját szavaiddal is imádkozhatsz. Az is kedves Isten előtt, ha a saját gondolataiddal tárod elé helyzetedet, kéréseidet és azokkal adsz hálát.

Az ima az Istennel való beszélgetés, bármilyen formája hatalmas áldást hordoz magában.

júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 KZitus ***** válasza:

#13

Valóban, egyet értek, több ima van leírva a Bibliában, pl. Dávid imáji különböző élethelyzeteiben a Zsoltárok könyvében.

De különösen szép ima, amelyet Salamon mondott, amikor felépítette a jeruzsálemi templomot. Kiemelten szép ima, a Krisztus főpapi imája, amely a János 17. fejezetében lett lejegyezve.

júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#16

Dávid bűnbánati imája is gyönyörű, szerintem ezek bátran imádkozhatók bármikor, természetesen a Miatyánk is, amit személyesen Jézus tanított.

júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"én katolikus vagyok"

És mégsem tudod, mit jelent imádkozni?...

júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
IstenGyermeke1 én is nézek online misét, de csak ha be tudom fogadni, van hogy 1 hónapbA egy azért nem nézem, hogy "kipipáljam", köszi.
júl. 10. 10:52
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!