Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia végigolvasása nélkül...

A Biblia végigolvasása nélkül élhetek keresztényi életet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelen vagyok rá, Jób könyvénél abbahagytam, mert kb. lehozott az életről. Kissé depresszióba is estem tőle.

Utoljára a Trónok harca volt ilyen hatással rám, azt se tudtam végigolvasni.

Pedig szeretek olvasni, de...ez nem megy.


Miért csinálja ezt Isten az emberekkel? Hogy vegyek példát erről?

Mivel érdemelte ki Jób ezt a bánásmódot? Mi lett az eltávozott családja lelkével?



júl. 2. 00:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

8.

Hozzá voltak szokva az emberek, hogy nem tudnak olvasni, ezért amit tudtak, szájhagyomány útján terjedt, vagy onnan ismerték, hogy valaki szóban elmesélte nekik. A katolikus papok az igehirdetéseket az anyanyelven mondták. Ez nem átverés volt, mert akkor így éltek az emberek. Sőt, maguk a papok sem olvasták a teljes Bibliát, mert annyira ritka volt, mint a fehér holló.

Az 1500-as évekig nem volt nyomtatás, aztán feltalálták, aztán már jött a reformáció, az anyanyelvre fordítás és fokozatosan az olvasni tudás. Nagyon sok országban először az egyházak alapítottak iskolákat és tanították meg olvasni az embereket.

Nagy átverés!

Mintha azt kérnéd számon az egyházon, hogy 1920-ban nem tették fel a netre a Bibliát.

A szemetek.

Jégszív, te bár azt hiszed, de nem sok FAJTA kereszténnyel találkoztál, ezért rendszeresen előjössz olyan általánosításokkal, amiket nem lehet komolyan venni.

Vannak olyan keresztények, sőt felekezetek, amelyek nem mondják, hogy a Biblia Isten szava. Vagy nem szó szerint, vagy nem a teljes Biblia. Vagy nem várják el a híveiktől, hogy annak tartsák. Aztán rengeteg keresztény van, aki bár azt mondja, mégsem tartja az egészet Isten szavának.

júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Gyenge gyökérrel, befolyásolható szélkakassal lehetsz.
júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tipikus hozzáállás,ahogyan a Bibliához viszonyulsz!


Sokan állítják,hogy a Biblia írja:... "Nincs Isten". Ez 100%-ban igaz, bár előtte azt is írja,hogy "A bolond ember azt gondolja az ő szívében:Nincs Isten!"


Ha a Jób könyvébe beleolvasgatsz,az elején, Jób kora téveszméit találhatod,ahogyan Jób pátriárka is gondolkozott. Ahhoz,hogy Istenről valamit megismerj Jób könyve alapján,nem ragadhatsz ki a könyvből néhány mondatrészt! Az egészet kell megismerni nyitott elmével és szívvel, félretéve minden előzetes elgondolást,pletykát!


Amint végig olvastad,tehetsz fel kérdéseket azoknak,akik ismerik Jób korát gondolkozásmódjukkal,tradícióikkal, vallási hiedelmeikkel.

júl. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Jégszív ***** válasza:

#4.

Én igen. És Te...?


#10.

"Biblia ismerete nélkül nem tudnál érvelni a hited mellett sem."

Nagyon helyes! Ami érveket itt olvasni lehet, vagy szánalmasak, vagy nevetségesek és komolytalanok, bocs!

Nem tartozik ide, de szintem IS a valódi kereszény TETTEIVEL igazolja hitét, nem pedig lexikális bibliatudásával! Igaz, az előbbi itt nem derülhet ki.


#11.

"Mintha azt kérnéd számon az egyházon..."

Óriási tévedés, a hasonlat is elég ostoba.

"Philosophia est ancilla theologiae" Ugye, már hallottad!?

Mi sem példázza jobban a középkor szellemiségét, amikor is minden a hitnek, az ember Istenhez fűződő viszonyának volt alárendelve. A természet a maga törvényeivel, a tudomány, a logika mind, mind csak akkor volt tartható, ha a teológiát, a hittudományt támasztotta alá. Próbáld letagadni!


#13.

"Az egészet kell megismerni..." Hiába, ettől még ugyanaz a véleményem.

"...nyitott elmével és szívvel, félretéve minden előzetes elgondolást,pletykát!" Hű, de ismerős! Ezt más vidéken, más kultúrában úgy hívják: KRISNA TUDAT. No ne bántsuk egymást!

júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
17%

Jézus nélkül nem is igazán érted a Bibliát.... Ha Ő meg van ( Jézus azért jött, hogy betöltse a törvényt )Őt kérdezheted, ha nem értesz vmit. Ő a jó Pásztor.

Amúgy az Új Szövetséget javaslom... én is ezzel kezdtem.

júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

14.Jégszív!


Ez csodás hír!


Nem tudtam,hogy a Krisna Tudatú emberek is a Biblia előítéletektől mentes tanulmányozását javasolják!

júl. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a Jób könyvénél adtad fel, hiszen ott végül is happy end-del zárul. Arra példa az a történet, hogy létezik ártatlan szenvedés is a földön, nem minden szenvedés a bűnök következménye.


Én nem úgy fogom fel, hogy Isten tollbamondta a Bibliát. Talán ez az írás segíthet az értelmezésben:

Paul Morris: A Biblia Isten igéje vagy tartalmazza Isten igéjét?

[link]


Én úgy fogom fel, hogy nem mindenhol egységesen mutat igaz képet Istenről.

Viszont nem dobhatjuk ki az Ószövetséget, mert azokban vannak a próféciák és előképek Jézusról. Lehet az Ószövetségben is fellelni sok értéket, én speciel pont a bölcsességi irodalmát kedvelem legjobban (Prédikátor könyve, Jób, Zsoltárok, Példabeszédek).


Úgy fogd fel az ÓSZ-i történeteket mint népmeséket, lehet tanulságot találni bennük. Mégha olykor egész morbid történetekről van is szó, pl.Ábrahám és Izsák esete. Vagy az egyiptomi szabadítás. Ami szintén egyébként komoly előképei Jézusnak. Hiszen a pászka ünnep emlékeztet az egyiptomi szabadulásra, és Jézus pászkakor halt meg. Pászka

[link]


Szintén segíthet még Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe, hiszen segédkönyv nélkül félreérthető az ÓSZ, és ez egy olyan segédkönyv ami nem unalmas.

júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
előző 17 vagyok, nem rendellenes, hogy megütköztél az ÓSZ-en, az őszinte hozzáállás vet fel kérdéseket, amire aztán lehet találni válaszokat.
júl. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. A vallás neve: KERESZT-ény is mutatja, hogy mi a vallás lényege. Ha ismered Jézus tanításait és próbálod őket követni, akkor már keresztény vagy.
júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Miért csinálja ezt Isten az emberekkel? Hogy vegyek példát erről?


Mivel érdemelte ki Jób ezt a bánásmódot? Mi lett az eltávozott családja lelkével?"


Azért vannak néha próbák, hogy kiderüljön, hogy mi mozgatja az embereket legbelül. Amint a könyv ábrázolja, a próbákat a vádló is kezdeményezheti, Isten pedig úgy tudja a saját szavahihetőségét demonstrálni ha megengedi a próbát.

A bánásmódról csak annyit, hogy mindenki bűnös, és megérdemelné a halált. Isten azért nem pusztitotta még el ezt a világot mert irgalmas és igazságos. Az, hogy még élünk és mehetünk a saját kis buksi fejünk után, Isten irgalma.

A könyv végén olvashattad, hogy Isten mindenben kétszeresen megáldotta Jóbot, de gyermeke ugyanannyi született mint előtte. Vagyis azokat a gyermekeit akiket elvesztett a próbában, visszakapta a mennyben.

júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!