Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is szomorú hogy a régi...

Más is szomorú hogy a régi menő és izgalmas politeista vallásokat felváltották az unalmas monoteista vallások?

Figyelt kérdés
Pl:. az ókori görög vagy egyiptomi mitológia sokkal izgalmasabb mint az uncsi Korán vagy a Biblia, és az istenek is sokkal menőbbek bennük mint az ábrahámita vallások istene. Ha most is ilyen vallások lennének akkor vallásos lennék,így viszont nem :(

jún. 25. 20:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%
Inkább az a baj, hogy ezek a váltások általában agresszívan történtek és a kereszténység hírhedt arról, hogy utólag átírta vagy elpusztította más népek mitológiáját és vallását.
jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
51%

Szomorú éppen nem vagyok, de számomra a pogány vallások tényleg sokkal menőbbek, mint az ábrahámita vallások.


Emlékszem, volt régen a Xéna nevű sorozat, abban benne volt Árész, bírtam. :D

Illetve volt egy másik sorozat is, a Herkules. A kettő ha jól emlékszem, össze is fonódott, volt, mikor Herkules találkozott Xénával.


Na, de visszatérve a témához:

Boticelli festményén Vénusz a tökéletes nő. Ahh, imádnám az én istennőmet, bárcsak létezne. Testem, lelkem neki adnám.

jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
26%
én nem, de alapíts egy izgi és menő ókori görög mitológiára épülő vallást, és gyakorolhatod a többi szomorkodóval együtt
jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
23%

A Kereszténység is csak hivatalosan monoteista, igazából szinte mindennek van egy védőszentje, vannak angyalok, Atya, Fiú, Szentlélek, Jézus családtagjai, stb.


Ugyan olyan mint ahogy Zeusz/Odin a főisten, és annak leszármazottai az alárendelt istenségek.

jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is izgalmasabb a többistenhit, de azért nem mondanám szomorúnak a monoteista helyzetet. Ma már mindenki abban hisz, amiben akar, nem fognak meglincselni érte. Jó, néhány rosszindulatú fanatikus rossz szemmel néz rád emiatt, ez előfordulhat, de ez semmi ahhoz képest, amit régen csináltak.
jún. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
21%
A Bibliában is vannak izgalmas történetek, de nincs managere, aki ezeket kiragadná és közzé tenné a nem vallásosoknak is
jún. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Jégszív ***** válasza:
33%

Már bocsánatot kívánok!

A valóban MÉGÉLT hit nem kívánságműsor, legkevésbé szórakoztatóipari termék!

jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Jégszív ***** válasza:
33%

#7.

MEGÉLT hit... bocsánatot kívánok az öngólért. 😊

jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
25%
Nekem különösen az inka vallás tetszik, ahol még gyermekeket is feláldoztak isteneiknek. Ugye milyen izgalmas kérdező? Nem olyan uncsi, mint a kereszténység.
jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

#9

A kereszténység és annak keresztesháborúi, boszorkány- és eretneküldözési, erőszakos térítései, inkvizíciói. Semmi sem olyan gyűlöletes, mint a keresztény szeretet.

jún. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!