Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik volt az első monoteista...

Melyik volt az első monoteista vallás, amely már hirdette a feltámadást?

Figyelt kérdés
2023. febr. 20. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első olyan vallás, amely hirdette a feltámadást, és amelyet általában monoteista vallásként tekintenek, az ókori zsidó vallás volt.
2023. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
óóó én egy másik vallásról is tudok akár évezredekkel korábban mint a zsidó vallás.
2023. febr. 21. 07:50
 3/4 KZitus ***** válasza:

Szia

Amikor Jób élt, még nem volt mai értelemben vett vallás, de Istenbe vetett hit persze volt. Jób ezt mondta az életről, halálról és a feltámadásról:

"Az ember azonban meghal, és erőtlenül fekszik. Ha meghal az ember, hová kerül?

11 Eltűnik a víz a tengerből, elapad a folyó, és kiszárad.

12 Az ember is lefekszik, és nem kel fel. Az ég elmúlásáig sem ébred fel, és nem keltik fel őt álmából.

13 Ó, bárcsak elrejtenél a sírban, rejtegetnél, míg el nem múlik haragod, kitűznél nekem egy időt, és nem feledkeznél el rólam!

14 Ha meghal az ember, vajon élhet-e újra? Kényszerű szolgálatom minden napján várakozni fogok, míg el nem jön a szabadulásom.

15 Szólítani fogsz, és én válaszolok neked. Vágyakozol majd kezed műve után."

2023. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 Kérdezõ, ("én egy másik vallásról is tudok akár évezredekkel korábban mint a zsidó vallás") melyik az?
2023. febr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!