Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia végigolvasása nélkül...

A Biblia végigolvasása nélkül élhetek keresztényi életet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelen vagyok rá, Jób könyvénél abbahagytam, mert kb. lehozott az életről. Kissé depresszióba is estem tőle.

Utoljára a Trónok harca volt ilyen hatással rám, azt se tudtam végigolvasni.

Pedig szeretek olvasni, de...ez nem megy.


Miért csinálja ezt Isten az emberekkel? Hogy vegyek példát erről?

Mivel érdemelte ki Jób ezt a bánásmódot? Mi lett az eltávozott családja lelkével?



júl. 2. 00:02
1 2 3
 1/23 adenin ***** válasza:
80%

Hasonló tapasztalatú ember, jelen. Az Ószövetség tényleg elég durva, főleg Jób könyve.

Az a szomorú helyzet, hogy a világ egy elég borzasztó hely tud lenni, és a kereszténység Istene sem redukálható egy jóindulatú szakállas bácsira, bármennyire is szeretnénk ezt elfelejteni. Én Jób könyvét úgy fogom fel, hogy sok más ideológiával, vallással ellentétben itt nincs zsákbamacska, feketén-fehéren le van írva, hogy semmi rövid távú jó nincs garantálva.

A kérdésedre válaszolva: nem kell borítótól borítóig elolvasni a Bibliát, pláne nem egyben megállás nélkül az egészet. Én a helyedben most megállnék egy kicsit, és megpróbálnám feldolgozni, amit olvastam.

júl. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy élhetsz.

A legtöbb keresztény nem olvassa el az egészet, vagy ha igen, biztosan nem emlékszik mindenre.


De ha el is olvasod, ne az elejétől a végéig sorban menj, úgysem kronologikus sorrendben van.

Kezdd az evangéliumokkal, az apostolok cselekedeteivel, és a zsoltárokkal. Utána olvashatod az újszövetségi leveleket.

Aztán vehetsz egy nagy levegőt, és mondjuk Ezsaiás próféta vagy mások könyvét olvasd el, de nagyon kicsi darabokban. De ezeket én már sose olvasom úgy, hogy ne olvasnék magyarázatot hozzá (egy jót), sőt, ezek az újszövetségre is vonatkoznak nálam.

Vagy olvashatod egyszerűbb változatban, akár gyerekbibliákból, még ha 50 éves vagy is, úgy érthetőbb és nem olyan nyomasztó.

Ami a sok szörnyűséget illeti: ezeket átfogóbb környezetben lehet megérteni, csomó összefüggés, utalás van más részekre, vagy a zsidó kultúrára, történelemre, amiket nem tudhatunk csak úgy.

júl. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Jégszív ***** válasza:
23%

Ha némi értelemmel végig olvasod, két eset lehetséges:

- fanatikus hívő,

- vagy kiábrándult agnosztikus leszel.

Bonyolítja a dolgot, hogy ahány ember, annyiféleképpen értelmezi azt a fránya karakterhalmazt!


Félreértés ne essék: Szerintem is egy jelentős IRODALMI MŰ, de hogy bárki is "Isten igéjének" tekintse, ...

júl. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ha némi értelemmel végig olvasod, két eset lehetséges:

- fanatikus hívő,

- vagy kiábrándult agnosztikus leszel."

Ne állíts fel ilyen szabályokat, ennél sokkal több lehetőség van.

Te elolvastad az egészet?

júl. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Legalább most pontosan látod, hogy mit jelent ez a vallás.

Ezek után tényleg csak az lehet, amit Jégszív mondott.

TE döntöd el, hogy melyik szeretnél lenni. Melyikhez illik jobban a természeted?

júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
77%

Élhet az ember keresztényi életet a Biblia végigolvasása nélkül is. Sőt, a Korán végigolvasása nélkül is lehet jó muszlim, annak ellenére hogy a kereszténységben Jézus Krisztus személye, az iszlámban a könyv, a Korán a kinyilatkoztatás.

A szent könyvek nagy segítség az úton, de lehet anélkül is akár szent életet élni őszinte intuícióból, illetve mások olvasása által értesülni a Könyv lényegéről.


A kérdező problémája nem is ez, hanem a jóbos kérdések rámutatnak hogy nem érti Isten szerepét, a világ működését - tehát az alapokat. Még a vallással is kritikus. Tehát nem áll befogadó állásponton, ahonnan érthető lenne mindez.

A hagyományos vallások, a szellemi tradíciók utak, egy beavatás utáni folyamaton visznek végig a végső célig, ha az ember képes a vékony ösvényen maradni. Korunkban a legtöben nem képesek még a beavatást sem elérni, pláne a végső célt.

Többek között a hit egy szükséges feltétel, ami nem mindenkinek adatik meg. Sok keresztény már itt elakad. Olvasgatja a Bibliát, jár misére, próbálkozik, de belül nem hisz igazán, habár szeretne. A hitet megnyerni nagy alázattal, évek őszinte odaadásával lehet. "A langyosakat kiköpi az Úr."

júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Ugyanmár a középkorban az emberek többsége még olvasni sem tudott, mégis keresztény volt szinte mindenki Európában.



"Az Ószövetség tényleg elég durva, főleg Jób könyve."



https://www.youtube.com/watch?v=jvwze0E2ivE&t=3s



Mi ebben olyan durva?

júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Jégszív ***** válasza:
34%

#7.

Kösz, ELSZÓLTAD MAGAD! Úgy ... verték át a jámbor híveket, ahogy nem szégyellték!

- Nem hogy olvasni nem tudott,

- NYOMTATÁS sem létezett (1453-ig)

- a "scriptura" nyelvén, latinul sem tudott mindenki,

- az egyház ádáz buzgalommal ágált mind az anyanyelvűség,

- mind a szent szövegek sokszorosítása ellen, hiszen így lehetetlenné vált a hamisítás és a belemagyarázás.


Hogy mi ebben olyan durva? Csak az, hogy

- Jób feje fölött Isten összejátszik a Gonosszal,

- ezzel nem éppen "abszolút jóságáról" tesz tanúbizonyságot!


"Rehabilitálja"? Talán igen, de ez csepp a tengerben!

Hány és hány szerencsétlen pusztul el nyomorultul, reménytelenül!

júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%
A 4. századig Biblia nem is létezett, mint egységes könyv, mégis sok százezer, millió keresztény volt már. Szóval lehetséges.
júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, élhetnél keresztény életet a Biblia olvasása nélkül is. De akkor nem tudnád megmagyarázni, hogy mit miért csinálsz így. Csak annyi lehet a válaszod, hogy mert így neveltek, mert ezt szoktam meg. A Biblia ismerete nélkül nem tudnál érvelni a hited mellett sem.
júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!