Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van említve:...

A Bibliában van említve: "nemzeteket borító lepel". Ez mit jelent, mi az a nemzeteket borító lepel?!

Figyelt kérdés

jún. 12. 04:53
1 2
 1/16 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Ember, írd már le hogy melyik részében olvastad...

Így hogyan elemezzük?

jún. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem vagy hét fordításban is és egyikben sem találtam. Van ilyen rész a bibliában?
jún. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
"Amikor a csecsemő Jézust bemutatták a templomban, az idős Simeon úgy beszélt róla, mint „aki világosság a nemzeteket borító lepel eltávolítására” (Lk 2:32)."
jún. 12. 07:24
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor talán az az értelme, hogy Jézus által a pogányoké(nemzeteké) is a világosság, az üdvösség.
jún. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Jégszív ***** válasza:
24%

Téged boríthatott el az a fránya lepel!

A Bibliában szó nincs róla, ez az Ördögtorony egyik agyhúgyköve.

jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Na ezzel most engem nagyon meglepel.
jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Több fordítást is szoktam olvasni. Úgy emlékeztem, hogy a Károliban van. Később megnézem.
jún. 12. 10:55
 8/16 anonim ***** válasza:

7


Hát nem egészen.Ott így van írva:


27És ő a Lélek indításából a templomba méne, és mikor a gyermek Jézust bevivék szülői, hogy ő érette a törvény szokása szerint cselekedjenek, (Mát 8,28-34; Márk 5,1-17) 28Akkor ő karjaiba vevé őt, és áldá az Istent, és monda: (Mát 19,27-29) 29Mostan bocsátod el, Uram, a te szolgádat, a te beszéded szerint, békességben: (Márk 10,29.30) 30Mert látták az én szemeim a te üdvösségedet, (Zsolt 98,2.3; És a 52,10; Mát 1,21) 31A melyet készítettél minden népeknek szeme láttára; (Luk 9,22;22,54.64;23,33.35; Dán 9,26; És a 53,2-12)...

"32Világosságul a pogányok megvilágosítására, és a te népednek, az Izráelnek dicsőségére."

jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Még nem értem haza, de akkor úgy tűnik, hogy érdemes inkább az eredeti szöveget megnézni, hogy ott mi áll.
jún. 12. 13:16
 10/16 anonim ***** válasza:

"Világosságul a pogányok megvilágositására": to phósz to ethnosz apokalüpszisz

Magyarul tényleg kicsit magyarázóan lehet jól átadni a forditást, de nem állit ilyet, hogy a nemzeteken lepel van, hanem a Messiás titkát csak Isten kijelentése tárja fel. apokalüpszisz: leleplezés, kinyilatkoztatás

Amit lepelnek akartak a forditók visszaadni az a titok a Messiásról.

Van egy olyan doktrina, hogy progresszív kinyilatkoztatás.

Isten nem adott mindent egyből tudtára az embernek, hanem fokozatosan tárta fel az ő akaratát. Pl Mózes könyvei is ugyanolyan értékesek hiszen azok is ihletettek, de azokban csak halvány utalások vannak a Messiásról. Az is sokkal világosabb terve Istennek az újszövetségben, hogy a pogányokat js bevonja az üdvösségbe. Az apostoloknak ez nagyon friss és megdöbbentő felfedezés volt. Persze vannak felekehetek akik ezt a doktrinát kiforgatják és túltolják. Amikor már szembe megy valami értelmezés a Biblia egészével akkor már a zavarosban halásznak. Pl Jehova tanúi, Mormonok, Hetednapi Adventisták.

jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!