Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valakinek a halalaert imadokoz...

Valakinek a halalaert imadokoztam tegnap este es ma majdnem meghalt egy durva autobalesetben?

Figyelt kérdés

Tegnap este az tortent, hogy konyorogtem istenhez osszekulcsolt kezzel, hogy haljon meg egyik ismerosom mert haragudtam ra, mai napon pedig szinte totalkarosra tort az autoja egy balesetben o pedig korhazban van (Nincs eletveszelyes allapotban tudtom szerint)

Szerintem soha nem imadkoztam ezelott es egyaltalan nemis vagyok vallasos, kilatastalansagomba es duhombe tettem meg..

Amiota meghallottam a hirt eleg furan erzem magam..

Soha nem volt autobalesete az elmult tizen evben miota vezet..

Mit gondoltok errol? Mert en magam sem tudom mit gondoljak..

Ha en miattam tortent akkor meghalt volna nem, hiszen azt kertem?


jún. 8. 16:45
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
43%

Figyeltél, 28-as?

"a végtelen és irgalmas Szeretetet"

Ilyen értelemben "végtelen", nem pedig olyan értelemben, ahogy te mondod.


"Nem tudom, mit nem lehet azon érteni, hogy az isten végtelen. Minden tulajdonsága végtelen, pl. az előrelátása is. És mindenható. Tehát a világon MINDEN úgy történik, ahogy ő akarja. A szabad akaratot is előre látja."

Abból, hogy mindenható, nem következik, hogy a világon minden úgy történik, ahogy Ő akarja. Pl. azt akarja, hogy az emberek szeressék egymást, ezt tudjuk a Bibliából... Na most szerinted ez így történik?...

Előre látja, hogy mire fogjuk használni a szabad akaratunkat, hiszen ismer minket (mint ahogy a szülők is előre látják, hogy a gyerekük bizonyos helyzetekben hogyan fog dönteni, hiszen ismerik), de nem határozza meg előre, hogy hogyan döntsünk, hanem mi dönthetünk (ugyanúgy, ahogy egy normális szülő is egyre több döntést a gyerekére bíz, ahogy egyre inkább felnőtté válik a gyerek - még akkor is, ha tudja előre a szülő, hogy a gyerek időnként rosszul fog dönteni).

jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%

" Pl. azt akarja, hogy az emberek szeressék egymást, ezt tudjuk a Bibliából... Na most szerinted ez így történik?..."

Ha mindenható, akkor igen.


"ahogy egy normális szülő"

A szülő nem mindenható. Ha az lenne, egészen más történne.

jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:
A szeretet nem ismer kényszert. Nem erőlteti rá magát, a saját akaratát senkire.
jún. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

"Ha mindenható, akkor igen."

Nem.

Az, hogy mindenható, azt jelenti, hogy bármit megtehet, amit csak meg akar tenni.

De azt nem jelenti, hogy mindent meg is akar tenni, amire csak képes lenne.

jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Pontosan, ezt kellene megértened.

Egy olyan mindenható és mindentudó, aki tökéletes is, SEMMI olyat nem csinál, ami nem tökéletes. Tudna csinálni, de nem csinál.

jún. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%

"Egy olyan mindenható és mindentudó, aki tökéletes is, SEMMI olyat nem csinál, ami nem tökéletes."

Kivéve, ha pont olyat akar csinálni. Mondjuk épp embert, akinek szabad akarata van, amit akár rosszra is használhat. Ez történt: embert akart teremteni. Szabad embert.

jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

Nem, még mindig nem érted.

Szabad emberből is csak tökéletest teremthet.

Gondolkozz el rajta, ha nem érted.

jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
43%
Te elő akarod írni a Mindenhatónak, hogy mit tehet meg mit nem. :D
jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Ő írja elő magának, az erkölcse alapján.

jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!