Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliában durva dolog ez ugye?

Bibliában durva dolog ez ugye?

Figyelt kérdés
Itt élünk kb 40-80 évet kinek mennyi adatik és ha valaki meghal eldől orokos sorsunk. Sok jó ember van a világon de aki nem hivő Örökkön-örökké ég szendved a poklok-poklába..... aki igen az meg örökké a mennyben lesz ... örökké kicsit unalmas . Meg szerintem ha Isten örökké égeti az embert amiert nem volt hívő akkor szerintem az Úr sem jo vagy nem tudom..... a papám 65éves ő szerinte csak manipulalas mert Isten jo.
2021. febr. 7. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem aki nem hisz a Bibliaban es nem hivokent eli eletet az nem is fog a pokolban orokke elni, tekintve hogy nincs pokol.
2021. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt nem így kell érteni: "aki nem hívő, Örökkön-örökké ég" "aki igen, az meg örökké a mennyben lesz"

Megvan a lehetősége, hogy Istenhez jusson a lélek - ez a "menny" és megvan a lehetősége, hogy tudata kialudjon - ez a "pokol"

Ezt a lehetőséget hogyan realizálja, vagy más szóval hogyan valósítja meg, hogy Istennél legyen? ezen múlik. A nagy tanítók erre tanítanak, hogyan lehet megvalósítani.

Az evangéliumokban olvashatsz erről:

"Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el. Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van." Lk17,20-21

2021. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KZitus ***** válasza:
52%

Szia

Igen, nagyon durva lenne, ha az lenne a Bibliában, amiről a kérdésed alatt írtál.

Éppen ma hallgattam egy előadást arról, hogy milyen (hír)nevet szerezhetünk magunknak Istennél. Amikor megszülettünk, olyanok vagyunk, mintegy fehér vászon. Hogy milyen kép kerül rá(a vászonra) rólunk, az attól függ, mit mondunk, és mit teszünk a mindennapokban az életünk során. A magunkról(általunk) kialakított kép alapján leszünk majd idővel kecskének, vagy báránynak ítélve. Tehát nem Istenen múlik az, hogyan leszünk megítélve, függetlenül attól, hogy 40-80 évet élünk...saját magunk alakítjuk ki a képet magunkról.

"Meg szerintem ha Isten örökké égeti az embert...." - ok, értem én, ez a te véleményed, ahogyan írod is. De ha ez így van, akkor hogyan tudod összeegyeztetni ezt a gondolatodat Istennek ezzel a közlésével a számodra?:„Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen” János 3:16

Most akkor annyira szeret, hogy örökké kínozza az embert, vagy annyira, hogy a Fiát is odaadta a BŰNÖS emberért:"„Az Isten . . . abban ajánlja nekünk szeretetét, hogy amikor még bűnösök voltunk, Krisztus meghalt értünk” Róma 5:8.

2021. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Nincs pokol.
2021. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bolyki György: Mi lesz a pokolban?

https://www.youtube.com/watch?v=ol4Xvustuow


Az nem igazán jó ha a pokoltól való félelem miatt térsz meg.

Próbáld először megismerni Jézus személyét és tanításait.

"Aki engem látott, az Atyát látta"


A pokolról három féle elképzelés van keresztény körökben:

1) örök szenvedés

2) megsemmisülés

3) univerzális üdvözülés, azaz végül sokan üdvözülhetnek

ez utóbbival kapcsolatban is hozható pár ige:

"Én pedig, ha felemeltetem a földről, magamhoz vonzok mindeneket."


1 Kor.

15,22 Mert a miképen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek.

15,23 Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután a kik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor.

15,24 Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.

15,25 Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

15,26 Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

15,27 Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett

15,28 Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

2021. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt azért nem tanitja a Biblia, hogy mindenki tűzben ég a pokolban.

A gazdag és a Lázár történetében a gazdag valóban tűzben égett, de a bűntetésnek vannak fokozatai és ez lehet a legsúlyosabb. Egyik szint sem jó mindegyik rossz, de nem csak tűz létezik az biztos. Pl.: "Szodomának vagy Gomorának tűrhetőbb (elviselhetőbb, kibírhatóbb) lesz a dolga az ítélet napján, mint annak a városnak."

Szodoma lakosait Isten tüzes kénesővel hamvasztotta el, de Jézus szerint kissebb lesz a büntetésük mint azoknak akik nem fogadják be vagy nem hallgatnak az evangéliumot hirdetőkre. De egy másik példa:

Luk 12:47 És amely szolga tudta az ő urának akaratát, és nem végezte el, sem annak akarata szerint nem cselekedett, sokkal büntettetik meg;

Luk 12:48 Aki pedig nem tudta, és büntetésre méltó dolgokat cselekedett, kevesebbel büntettetik. És valakinek sokat adtak, sokat követelnek tőle; és akire sokat bíztak, többet kívánnak tőle.


Aki nem hivő nem tud váltságot adni a saját lelkéért és magának kell viselnie a következményeket. Ebbe semmi igazságtalanság nincs, főleg ha hallotta az evangéliumot de nem hallgatott a szóra.

2021. febr. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Másik példa. Tömlöc is van a pokolban. Péter apostol szerint Jézus tömlöcben lévő lelkeknek prédikált.
2021. febr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!