Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valakinek a halalaert imadokoz...

Valakinek a halalaert imadokoztam tegnap este es ma majdnem meghalt egy durva autobalesetben?

Figyelt kérdés

Tegnap este az tortent, hogy konyorogtem istenhez osszekulcsolt kezzel, hogy haljon meg egyik ismerosom mert haragudtam ra, mai napon pedig szinte totalkarosra tort az autoja egy balesetben o pedig korhazban van (Nincs eletveszelyes allapotban tudtom szerint)

Szerintem soha nem imadkoztam ezelott es egyaltalan nemis vagyok vallasos, kilatastalansagomba es duhombe tettem meg..

Amiota meghallottam a hirt eleg furan erzem magam..

Soha nem volt autobalesete az elmult tizen evben miota vezet..

Mit gondoltok errol? Mert en magam sem tudom mit gondoljak..

Ha en miattam tortent akkor meghalt volna nem, hiszen azt kertem?


jún. 8. 16:45
1 2 3 4
 11/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Kérdező, amit tettél, átkozódásnak hívják. Ez mégpedig bűn. Alapvetően ellenkezik a felebaráti szeretet erényével és az Isten jóságával. Isten egyértelműen JÓ, a rossz nem Tőle való. Ő ilyen kérést nem teljesít.
jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
15%

"a teremtés előtt az isten szépen eltervezte, hogyan fognak bűnbe esni"

Nem, azt nem tervezte el. A saját döntésük volt.

jún. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
0%

Mindenható, mindentudó, és végtelenül előrelátó.

Szerinted mit nem tervezett el?

Ha BÁRMI nem tetszett volna neki a teremtésben, akkor ELŐRE tett volna róla, hogy máshogy történjen!

jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

"Mindenható, mindentudó, és végtelenül előrelátó. Szerinted mit nem tervezett el?"

Azt, amit nem akart előre eltervezni. És nem akart előre eltervezni mindent, ami abból látszik, hogy szabad akaratot adott az embernek, hogy bizonyos dolgokról majd az ember dönthessen.


"Ha BÁRMI nem tetszett volna neki a teremtésben, akkor ELŐRE tett volna róla, hogy máshogy történjen!"

Megtehette volna, hogy megakadályozza bizonyos dolgok megtörténését, hiszen mindenható, igen.

De tetszett neki minden. A szabad akarat is.

Ami nem tetszik neki az az, amire egyesek a szabad akaratukat használják.

jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
0%

"nem akart előre eltervezni mindent"

Akkor nem tökéletes. Márpedig a keresztények istene tökéletes.

Akkor meg nem igaz, amit írsz.

Valóban, adhatott nekünk választási lehetőségeket. Olyanokat, amelyek MIND EGYFORMÁN jók. Így megvan a szabad akarat is.

Mást NEM adhat egy végtelenül jó, tökéletes és előrelátó isten.

jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

""nem akart előre eltervezni mindent"

Akkor nem tökéletes. Márpedig a keresztények istene tökéletes."

Tökéletes, de nem olyan értelemben, ahogy te gondolod.

Attól, hogy képes lenne valaki a következő napja minden percét megtervezni, még nem biztos, hogy meg is akarja tervezni. Istent sem kötelezi rá senki és semmi.


"Valóban, adhatott nekünk választási lehetőségeket. Olyanokat, amelyek MIND EGYFORMÁN jók. Így megvan a szabad akarat is. Mást NEM adhat egy végtelenül jó, tökéletes és előrelátó isten."

Dehogynem. Ne akard korlátozni.

jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

Tökéletes csak EGYETLEN fajta létezik: ami TELJESEN tökéletes.

A "majdnem tökéletes", a "nem úgy tökéletes", stb. stb. közös neve: NEM tökéletes.

jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

"a keresztények istene tökéletes"

Ennek hol lehet utánanézni?

jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:
41%

Isten NEM PREDESZTINÁL senkit semmire. Idézet egy korábbi válaszomból:

“ De nézzük csak meg indirekt módon. Tételezzük fel, hogy van.

Ha Isten eleve elrendeli, hogy én mit teszek, akkor nincs szabad akaratom. Ha nincs szabad akaratom, nem tudok választani. Tehát ha vétkezem, akkor én nem tudok ellene mit tenni, mert el volt rendelve, képtelen vagyok a választásra. Mivel én csak a rosszat tudtam választani, az erkölcsi felelősség nem engem terhel, hanem az Istent. Tehát akkor az Isten vétkezik rajtam keresztül. És itt meg is állhatnánk, mert már most ellentmond a Szentírásnak, de tovább megyek: ha engem nem terhel felelősség, akkor nem kerülhetek pokolra, mert bűntelen vagyok. Ebben az esetben nem szükséges a megváltás, tehát az egész Újszövetség hazugság. Vagy pedig Isten igazságtalan és Ő engem jogtalanul büntet, esetleg nincs is pokol.

Nézzük meg más nézőpontból is. Eleve el van rendelve, hogy üdvözülök-e, ezen én semmilyen módon nem tudok változtatni. Ha viszont nem tudok rajta változtatni, bármit is csinálok, akkor meg minek járjak templomba, minek tartsam meg a tízparancsot stb.? Hiszen attól függetlenül, mit csinálok dől el az üdvösségem. És ez esetben megint kuka a teljes Biblia, mert mit próbálják meg nekem megszabni, hogy mit csináljak, ha úgyis mindegy.”

jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
0%
IstenGyermeke: e szerint te nem vagy keresztény.
jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!