Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valakinek a halalaert imadokoz...

Valakinek a halalaert imadokoztam tegnap este es ma majdnem meghalt egy durva autobalesetben?

Figyelt kérdés

Tegnap este az tortent, hogy konyorogtem istenhez osszekulcsolt kezzel, hogy haljon meg egyik ismerosom mert haragudtam ra, mai napon pedig szinte totalkarosra tort az autoja egy balesetben o pedig korhazban van (Nincs eletveszelyes allapotban tudtom szerint)

Szerintem soha nem imadkoztam ezelott es egyaltalan nemis vagyok vallasos, kilatastalansagomba es duhombe tettem meg..

Amiota meghallottam a hirt eleg furan erzem magam..

Soha nem volt autobalesete az elmult tizen evben miota vezet..

Mit gondoltok errol? Mert en magam sem tudom mit gondoljak..

Ha en miattam tortent akkor meghalt volna nem, hiszen azt kertem?


jún. 8. 16:45
1 2 3 4
 21/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#20

Sajnálom, ha ezt nem tudod, a katolicizmus a kereszténység irányzata. Tehát keresztény vagyok.

A fent leírt szöveg a predesztináció abszurditását hivatott bemutatni. Mivel elég durván ellentmond a Szentírásnak, ezért nevezem tévtanításnak, s nem csak én, hanem s keresztények nagy része is. Tehát nem értem miért ne lennék keresztény.

jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
36%
Nyugi, csak kifogyott az érvekből - vagy tényleg nem érti. :)
jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, mit nem lehet azon érteni, hogy az isten végtelen. Minden tulajdonsága végtelen, pl. az előrelátása is. És mindenható.

Tehát a világon MINDEN úgy történik, ahogy ő akarja. A szabad akaratot is előre látja.

jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#23

Ezt soha nem is tagadtam.

jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
23-as, te mégis máshogyan értelmezed a végtelenségét, mint a katolikusok. Te azt is beleveszed, hogy tökéletes, tehát mindent megtervezett előre - a katolikusok pedig úgy értelmezik a tökéletességét, hogy tökéletesen szeret, amibe az is beletartozik, hogy szabadnak teremtett, vagyis mi dönthetjük el, hogy mit teszünk meg mit nem.
jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

IstenGyermeke1!


Valóban nem vagy krisztusi- vagyis keresztény- de nem azért,mert elutasítod a kettős predesztináció hamis tanát.


Azért nem vagy krisztusi,mert nem követed Krisztust pl.az imádatban: Ő sosem imádkozott hullákhoz,te pedig meghalt szentekhez,pl. Szűzmáriához is imádkozol.

jún. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#25

Én azt mondom, hogy Isten végtelen és tökéletes. Mindent tud előre, hiszen Ő alkotta az időt, de NEM RENDELI EL ELŐRE A DÖNTÉSEIDET, te döntesz. De Ő a világ kezdete előtt is ismerte a legrejtetten gondolataidat is. Sosem állítottam mást. Ugyanazt vallom, mint az Egyházam.


#26

Látom, nem úszom meg. Mond neked valamit az, hogy feltámadás? Mert a szentek feltámadtak, Krisztusban ÉLNEK. Tehát a hullás vád ugrott?

Az imádkozást hogy érted? Belefoglalod azt az imádatot (adoratio, latria) is, ami EGYEDÜL AZ ISTENT ILLETI MEG? Mert ebben az esetben kénytelen vagyok azt mondani, hogy igaztalant állítasz. Viszont ha mint a (megdicsőült) egyház tagjainak a közbenjárásukat, imáikat kérem, akkor jól mondod.

Szeretném megjegyezni, hogy a Szentírásban is vannak példák az angyalok közbenjárására. De nem nagy tudomány visszakeresni az előző 10 hasonló kérdést, mégegyszer le nem írom.

Bármit is mondasz, a Katolikus Egyház kereszténynek számít. Úgy 2000 éve 😁

jún. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

IstenGyermeke1!


Mutass példákat,amikor Isten emberei kértek angyalokat közbenjárásra!


En olyanokat ismerek csak,amikor angyalok előtt leborultak emberek és erre hevesen tiltakoztak az angyalok az ellen.


Ha Krisztus ezt tette volna,vagy ilyesmire bíztatna,akkor lehetne egy katolikus keresztény,vagyis Krisztus követője.

jún. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"En olyanokat ismerek csak,amikor angyalok előtt leborultak emberek és erre hevesen tiltakoztak az angyalok az ellen."

Például?

jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#28

Az első számú hiba a hozzászólásodban, hogy nem tudod, nem akarod megkülönböztetni az EGYEDÜL ISTENNEK járó imádatot (adoratio, latria) a szentek tiszteletétől (cultus sanctorum).

A kettő nem csak fokozatilag, hanem lényegileg is különbözik. Az imádás a tökéletes hódolat, engedelmesség, dicséret.

“Az imádás a vallásosság erényének elsõ aktusa. Istent imádni annyit jelent, hogy elismerjük õt mint Istent, mint Teremtõt és Üdvözítõt, minden létezõnek Urát és Parancsolóját, a végtelen és irgalmas Szeretetet. "Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!" (Lk 4,8), mondja Jézus a Második Törvénykönyvet idézve (6,13).

Istent imádni azt jelenti, hogy föltétlen tisztelettel és engedelmességgel elismerjük "a teremtmény semmiségét", aki csak annyiban létezik, amennyiben Istentõl kapja a létet. Istent imádni azt jelenti, hogy mint Mária a Magnificatban, dicsérjük és magasztaljuk Õt, és megalázzuk önmagunkat, hálával megvallva, hogy nagy dolgokat vitt végbe és szent az Õ neve. Az egy Isten imádása megszabadítja az embert a magába zárkózástól, a bûn rabszolgaságától és a világ bálványozásától.” (KEK 2096-2097 [link] )

“Az imádás az ember alapvetõ magatartása, aki Teremtõje színe elõtt teremtménynek ismeri el önmagát. Magasztalja az Úr nagyságát, aki megteremtett, és az Üdvözítõ mindenhatóságát, aki a rossztól megszabadít minket. Az imádás a szellem leborulása a "dicsõség Királya" elõtt és meghajló elcsöndesedés Isten elõtt, aki "mindig nagyobb". A háromszor szent és mindenekfölött szeretetreméltó Isten imádása alázattal tölt el és biztonságot ad alázatos kéréseinknek.” (KEK 2628 [link] )

A szentek viszont Isten szolgái, akik előttünk távoztak el ebből a világból, s cselekedeteik és hitük érdemeként eljutottak Isten színe látására, az örök boldogságra. Mivel az Egyház — Szt. Pál levelei és a Jelenések könyve alapján — több a hívek összefoglaló nevénél, a közösségünk megmarad azokkal is, akik már Krisztussal, az Egyház fejével vannak, akik odajutásukért szenvednek. És az Egyház tagjai imáikban hordozzák egymást. Tehát mi nem imádjuk őket, hanem Krisztusban feltámadt testvéreink és az Úr angyalainak imáit kérjük.

Olvasd el, kérlek, a Tób 12,12-t, a Zak 1,11-et és a Jób 33,23-24-et. S a feltámadottak, ugye, az angyalokhoz hasonlítanak…

jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!