Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találom a Koránban azt a...

Hol találom a Koránban azt a részt ami arról szól miképpen kell büntetni a melegeket? Tudná valaki idézni?

Figyelt kérdés
ápr. 24. 21:51
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:

"Ez tényleg hülye, hagyjátok! Még azt sem sikerült felfognia hogy homoszexualitásról szólt a kérdés, nem paráznaságról."


A homoszexualitás is paráznaság te nagyon hülye.

ápr. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
Igazad lehet. Már nem is reagálok rá, mindig kitalál valami újabb hazugságot, hogy valami reakciót provokáljon ki az emberből. Az meg, hogy még a Koránt sem úgy értelmezi, ahogy le van írva, hanem még a Korán szavait igyekszik a téveszméihez igazítani, azt hiszem mindent el is mond róla, milyen ember is ő valójában.
ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik hogy legalja hazug vagy. Én úgy értelmezem a Koránt ahogy az le van írva. Ellenben a Drakula nevű bevallása szerint saját elképzelés szerint értelmezi a Koránt, de te mégis engem rágalmazol azzal hogy én értelmezem úgy ahogy akarom.
ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
Mivel ő a szövegkörnyezetet és a megfogalmazás logikáját figyelembe véve értelmez, te pedig kontextusból kiragadva, önkényesen, ahogy épp neked tetszik. Persze ez nem meglepő, a Bibliával is így szoktál tenni, jellemzően ezen is szokott elbukni minden érved. Na de mostmár tényleg ennyit erről. Egy hülyének magyarázni, miért hülye, elég nagy hülyeség...
ápr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

Sem a konkrét versben sem a szövegkörnyezetben szó nem esik arról hogy csak házasokra vonatkozik. Tovább az arab ziná szó jelentése, ami a versben olvasható, szexuális kapcsolat olyan személlyel aki nem az illető házastársa. Tehát akár a konkrét verset nézzük, akár a szó jelentését, akár a szövegkörnyezetet, az általam leírtak a helytállóak.

Magyarul legalja hazug vagy akit az iszlámellenes gyűlölet vezérel.

ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

Az érdekes, mert az egész oldalon kizárólag veled vannak súlyos bajok, más muszlimokkal nincs. Vagy azt képzelted, te magad vagy az iszlám? Lol.

Hálistennek a többség se a viselkedésedben, se a téveszméidben, se a hazugságaidban, se ebben a szánnivaló "csakmerénaszontamezéezazigasság" beképzeltségedben nem osztozik.

Szerencséd hogy itt van Drakula is, és az emberek látják egy épelméjű ember helyes szövegértelmezéseit is. Mert ha általad kéne megítélnie az olvasóknak az iszlámot, nos, akkor nem is kéne soha senkinek semmilyen iszlámellenes propaganda. Elég elolvasni pár kommentedet hogy az emberben kialakuljon az ellenszenv bármi iránt, amit te a hazugságaiddal és az ocsmány viselkedéseddel képviselni igyekszel...

ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

"Az érdekes, mert az egész oldalon kizárólag veled vannak súlyos bajok, más muszlimokkal nincs. Vagy azt képzelted, te magad vagy az iszlám?"


A Drakula nevű még be is vallotta hogy amit ír az a saját vágyvezérelt elképzelése, én viszont azt értelmeztem ami le van írva, de szerinted velem van baj :))) Én nem az iszlám vagyok hanem muszlim, és úgy értelmezem a Koránt ahogy az le van írva, mert csak így lehet.



"Hálistennek a többség se a viselkedésedben, se a téveszméidben, se a hazugságaidban, se ebben a szánnivaló "csakmerénaszontamezéezazigasság" beképzeltségedben nem osztozik."


Látom megint fáj az igazság :) Úgy látom konkrétan fizikai fájdalmat okoz neked az igazság :)



"Szerencséd hogy itt van Drakula is, és az emberek látják egy épelméjű ember helyes szövegértelmezéseit is."


Ő maga vallotta be hogy az csak az ő saját vágyvezérelt elképzelése és hogy lehet nem is helyes, de szerinted biztos úgy van :)))



"Mert ha általad kéne megítélnie az olvasóknak az iszlámot, nos, akkor nem is kéne soha senkinek semmilyen iszlámellenes propaganda. Elég elolvasni pár kommentedet hogy az emberben kialakuljon az ellenszenv bármi iránt, amit te a hazugságaiddal és az ocsmány viselkedéseddel képviselni igyekszel..."


Láthatod én csak az igazságot írtam le. A hazudozás és ocsmány viselkedés rád igaz. Ezt minden iszlámmal kapcsolatos kérdésnél megismétled. Egyértelmű hogy ez az iszlámellenes gyülöletkeltő propaganda hatása. Nincs jó hatással a gyengébb képességűekre.

ápr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"em lehet így értelmezni. Szó nem esik a versben arról hogy ez csak házasokra vonatkozik és a kontextusból sem."


" A ziná szó szerepel a versben ami általánosságban paráznaságot jelent, vagyis hogy ha olyannal szexelsz aki nem a házastársad."

Ja, ahogy a Korán néhány harci versében is csak annyi van le írva hogy "hitetlenek" és nem az hogy "a hitetlenek akik meg támadtak és nem semlegesek" még is tudjuk hogy nem minden hitetlenre vonatkozik, is nem csak a Korán azon harci verseiből ahol részletezve van, hanem a történeti kontextus miatt is, ami át fogalmazza a vers szó szerinti értelmezését is. Ez a módszer nem modernista újdonság, hanem rég bevett teológia.


"Az iszlám szerint kizárólag a házastársaddal létesíthetsz szexuális kapcsolatot. Minden más paráznaság."

És? Egyszóval sem mondtam hogy ez nem így van.


"Ha nem vagy házas akkor szerinted kedvedre szexelhetsz akárkivel? Ezt hogy gondolod? Te muszlim vagy egyáltalán? Dd komolyan."

Ezt sem mondtam hogy bárki csinálhatja. Azt mondtam hogy nem kéne ezért büntetést kiszabnunk valakire. Miért mérjünk ki 100 botütést két emberre, akik nem ártottak se másnak se egymásnak? nem csak a melegekre gondolok, de mondjuk kamaszokra. Mondjuk egy hormonoktól fűtött pár valami eldugott helyen szeretkeznek. Jó dolog? nem. De érdemelnek érte 100 kemény botütést, mint a bűnözök?


Még egyszer, nem mondom hogy a te értelmezésed bizonyitottan nem igaz, hiszen attól még hogy házasságtörés alkalmával érkezett a vers a muszlimokhoz, nem jelenti hogy csak ilyen esetben lehet alkalmazni. De meg adja az esélyt hogy ezt így értelmezzük.


"Ha muszlim vagy, azt kell elfogadnod amit a Korán ír."

Mint már sokszor elmondtam, én csak másként értelmezem a Koránt mint te, nem pedig elutasítom.

ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

#37

Bocs, de attól, hogy te azt akarod, semmi nem lesz az igazság. Ezt úgy hívják, hogy vágyvezérelt gondolkodás. Ha tőled csak ennyire futja, nemhogy velem, de még a Koránnal kapcsolatban is, hát...

ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Ő maga vallotta be hogy az csak az ő saját vágyvezérelt elképzelése és hogy lehet nem is helyes, de szerinted biztos úgy van :)))"


Sehol nem mondtam hogy csak azért értelmezem így, mert ez a vágyam. Felhoztam rá, teologiailag reálisan érvet.

ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!