Szoktál aggódni, felni hogy hova jutsz a halàl után? Menny vagy az örök pokolba?
"gondolkodom, tehát vagyok" - Descartes
Ennek ellenére vannak emberek, akik azt vizsgálják, hogy mi van, ha nem gondolkodnak.
Olyasmire keresik a választ, hogy:
- Mi az ami gondolkodik az elmémmel?
- Mi az ami érez (lát, hall, szagol, tapint, stb.) a testemmel?
Ők olyasmit mondanak, hogy a válasz tapasztalati, nem fogalmi.
A tudomány a fogalmi gondolkodás határaiba ütközik.
#32
Még akkor se, ha maga Jézus "híreszteli" ezt a formát a Bibliában? Amikor külső sötétségként jellemzi, ahol sírás lesz és fogcsikorgatás.
33.
Jézus szemléltetésében olvassuk ezt.
A példázat arról szól, hogy az egyik ember nem kamatoztatta Jézus vagyonát, hanem elrejtette. Ez a "külső sötétség" jellemzi emberiség nagy részét, különösen vallási értelemben. A legtöbben ebben a helyzetükben nem élvezik Isten áldását, és ezért "vicsorognak".
Nem törekedtek a visszatért Uruk érdekeinek előmozdítására, és a jelképes tálentumot is elvették tőlük.
#34
A külső sötétség elég egyértelműen a pokol, ahol sírás lesz és fogcsikorgatás. De sok más helyen is beszél Jézus a pokolról, sőt talán többet mesél róla, mint a mennyről.
"mesél róla"
Ezzel az egész elárul mindent hogy csak mese az egész, egy kitaláció az emberiség számára, hogy a szerencsétlenek lelkét erősítsék. :P
#36
Értem, amikor a te szüleid, nagyszüleid meséltek a gyermekkorukról, akkor az is csak kitaláció, kamu volt, az olyan szerencsétlenek számára, mint te is vagy.
37
Ők csak követték a szokásokat amit az elődeiktől láttak te kis naiv.
Te is csak azt hiszel amit tőlük hallottál és a környezetedben zajlik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!