Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten = Valóság?

HaBB_00 kérdése:

Isten = Valóság?

Figyelt kérdés

Isten = Abszolút/Objektív Valóság = Az Igazság = Az Élet ?


Sok minden utal erre.

Jézus is azt mondja: "Én vagyok az út, az igazság és az élet."

És mint tudjuk: "Aki engem látott, az Atyát látta."

Emellett:

Hány objektív valóság van? Hát egy!

Az objektív valóság "mindenható", mindenki és minden ami csak létezik, benne létezik, általa létezik.

Stb. Stb.


Nekem ez borzasztóan sokat segített, hogy mindent megértsek, amit Jézus megpróbál elmondani.


Fontos: az abszolút ill. objektív melléknevet nem véletlenül írtam oda. A relatív / szubjektív valóságból annyi van, ahány észlelő, és mind különbözik.

Az abszolút valóságot definiálhatjuk így: a szubjektív valóságok összege, plusz még egy csomó minden (hisz attól még hogy pl. senki se jár egy erdőben, az erdő létezik és a dolgok változnak benne és ha valaki elmegy és visszajön, látja, hogy megváltozott)


Isten megszemélyesítése ebből a szempontból szimplán a Valóság megszemélyesítése, amit lehet csinálni, de én nem szeretem, mert zavarhoz, félreértésekhez vezet.


A Gaia elmélet ilyen szempontból ennek a kisgyereke amúgy...


Ti mit gondoltok?:)



2023. nov. 4. 00:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amúgy olyan mázlim van, bocs a kifejezésért, hogy 2002 óta Jézust követem. Tehát megtapasztaltam ezt lelki szinten és tapasztalom ma is, amit 5# -ben írtam.

Keress bizonyságokat YT-n ... mindenkinek más-más útja volt Istenhez, de Jézussal kellett találkozniuk ehhez. Éppúgy, mint Pál apostolnak is. Ap.csel.ben leírtak szerint.

Ha találkozol lelki szinten Jézussal tudni fogod, hogy Ő az.

2023. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

2Móz.33,20. Orczámat azonban, mondá, nem láthatod; mert nem láthat engem ember, élvén.

Jn.1,18. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Jézus a saját személyében jelentette ki számunkra és az egész teremtett világ számára az Atya Istent. Tehát Isten Lélek, szellemi létállapot Akiben, azaz Istenben áll fent az egész teremtett világ.


Kol.1;

15. A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;

17. És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.


Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn 10,30. Én és az Atya egy vagyunk.


Jn.14,2. Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek néktek.

2Kor.12,2. Ismerek egy embert a Krisztusban, a ki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig.

2Kor.12,4. Elragadtatott a paradicsomba, és hallott kimondhatatlan beszédeket, a melyeket nem szabad embernek kibeszélnie.


Isten Objektív valóság, függetlenül attól, hogy hiszünk e benne vagy sem. Nam a hítünk alkotja Isten valóságát és létezését. Isten alkotott mindent, és minden teremtés egy Őtőle alsóbb dimenzióban léteznek. Istenben áll fenn az egész teremtett világ. Aki legfelül van az tud és lát mindent, de aki legalul van az nem látja és nem tudja mi van felette. Már csak ilyen ez a több dimenziós világ.

2023. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Istenhit a legnagyobb baromság.

Egy olyan dolgot követ az ember aminek a jelenléte nem is bizonyított. A vallás egy eszköz a nagyok kezében hogy kordában tartsák az egyszerű embereket.


Másik dolog, hogy teljesen értelmetlen. Általában olyan dolokra szokták azt momdani, hogy "Ez biztos isten volt" amire a jelnlegi tudomány nem tud még megválaszolni. Csomó hasonló dolog volt a múltban, pl.: villámlás, földrengés, árvíz.... aztán jött a tudomány és megmondta hogy mi is történik valójában.


Illetve ha visszatekintünk, sőt nem is kell sokàig, lásd, Izrael-Palesztin háború, és a háborúk többsége a vallási ellentétek miatt robbant ki.


Zárogondolat. Minden olyan vallás ami egy olyan dologra alapszik ami nem létezik vagy, a létezése nem bizonyított, az egyik legveszélyesebb és legkártékonyabb dolog a világon.

2023. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Amiket idézel, jók; a következtetés viszont helytelen.

Isten a Teremtő. Megteremtette a világot, DE nem saját maga részének, ahogy írtad. Az Ú saját képmására alkotott minket (ld.: Ter 1,27), tehát valamilyen szinten hasonlatosak vagyunk hozzá, mi sem egyszerűen valaminek a megszemélyesítése vagyunk. Ha nem rendelkezne személyiséggel, hogyan tudna minket teremteni?

Isten szellemi természetű (de nem szellem!) (vö.: 2Kor 3,17). Tehát nem maga a valóság, hisz a valóságnak nagy része anyagi természetű.


Hogyan személyesíthetnénk meg Őt, ki kigondolt minket az idők kezdete előtt?! Ő maga a szeretet (ld.: 1Jn 4,8; 1Jn 2,5), a tökéletesség (ld.: Mt 5,48), a létezés (Kiv 3,15), az irgalmasság (ld.: Kiv 34,6; Kiv 22,26; Neh 9,17; Zsolt 103,8; Lk 6,36; Ef 2,4 stb). Három személy, az Atya, a Fiú és a Szentlélek.


Abban igazad van, hogy Isten mindenható, Ő alkotott mindent (Zsolt 146,6; Jer 51,19 stb) és általa létezik minden, és “ha elrejted arcodat, félelem szállja meg őket. Ha megvonod éltető erődet, elpusztulnak és a porba térnek” (Zsolt 104, 29)

2023. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13# Ha valaki bizonyságot tesz arról, hogy Jézus él annak az ábrázata fénylik az örömtől.

Aki pedig még ellene is megy ennek a hitnek, annak a szeme sem áll jól a nagy sötétségétől.


Minden településen van templom. Ünnepeink nagy részét Jézus miatt hozták meg a hatalmon lévők. Figyeld meg, hogy az embereknek, ha nem is tudatosan még, de benne van a szavaik között Isten, Jézus neve ...főleg, ha bajban vannak.


Szóval kár ezért a sok szövegért, lárifáriért itt a gyakorin. Egyáltalán kész csoda, hogy be tudtad ide írni ide ezt az egy helyben topogásodat.


Az igaz ember közben az Ő hite által él.


Higyj Jézusban, Ő a világ Üdvözítője.

2023. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A vallás csak egy eszköz. Semmi értelme csak üres locsogás.
2023. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A legfontosabb tanítás a kereszténységben (számomra), Jézus tanításai közül, hogy Isten személy. Őt személyként mutatja be. Picit ha utánanyomozol, a gonosz is létezik, gonosz lelkek, sötétségben lévő szellemiségek. Ha valaki belekeveredik okkultizmusba, általában csak az segít az elszakadásban, ha Jézus nevét segítségül hívja. Ez is mutatja, hogy Jézus ma is létezik, és nagy hatalma van. Jézus jelen világot nem vallja magáénak, "az én országom nem e világból való". Vagyis Istenről nem e világ valósága alapján kell következtetést levonni. Ez a világ egy brutálisan durva hely, ha kicsit utánaolvasol mi minden történt itt "a nap alatt".
2023. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Jégszív ***** válasza:

Hol olvastad ezeket a szövegeket? A Bibliából? 🤣

No itt hagyom abba. 🥱

2023. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!