Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vállalható-e az alább idézett...

Kürasszír kérdése:

Vállalható-e az alább idézett álláspont? Hívő keresztényekhez szól a kérdés.

Figyelt kérdés

AZ ÁLLÁSPONT: "Az én szememben az abortusz ellenesség bőven nagyobb bűn, mint maga az abortusz, mondom ezt hithű keresztény, konzervatívabb beállítottságú családban felnőtt, a családtagokhoz hasonló emberként."


Az állítás megfogalmazója magát hithű, keresztény, konzervatívabb beállítottságú embernek tartja.


Ugyanakkor totálisan ellentétes az abortusszal kapcsolatos álláspontja a hagyományos, az abortuszt ellenző keresztény tanítással és felfogással.


Erkölcsi szempontból nagy bűnnek tartja, ha valaki akár etikai, akár mély, keresztény világnézeti megfontolások alapján ellenzi az abortuszt.


Mennyire elfogadható keresztény szemmel az állítást megfogalmazó nézete?



2023. jún. 20. 19:52
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/164 anonim ***** válasza:
32%

Az abortusz a gyilkosság minősített esete,ugyanis egy tehetetlen élet ellen követik el. Természetesen egy keresztény NEM pártolhat semmilyen gyilkosságot.


Az elképzelést megfogalmazó ember Lucifer ügynöke. Semmi köze Krisztus követőihez.

2023. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/164 anonim ***** válasza:
25%

101....az abortusz az csak abortusz, nem gyilkolnak meg semmilyen tehetetlen életet. Én nem pártolok semmilyen gyilkosságot, és az abortuszt sem, csupán van annyi agyam, hogy felfogjam,ez egy szükséges dolog és keresztenyként sincs jogom belepofázni a másik ember méhével történő dolgokba.



Nem vagyok Lucifer ügynöke, bármennyire is furcsa neked....

Egyszerűen nem vagyok álszent....merthogy a magukat kereszténynek valló személyek, akik tiltanák az abortuszt, nem azért teszik, mert az úgy mindenkinek jobb lenne......

Attól még, hogy egy embriót nem abortálnak el, nem lesz neki jobb. Verik a s3ggüket a betonba egy embrió miatt, de a ténylegesen élő embereket le se sz@rják....

2023. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/164 anonim ***** válasza:
21%

A ne ölj rész kivitelezése nehézkes amikor ártalmas és nem ártalmas baktériumokat, rovarokat, állatokat ölünk.


Ja és állatokat is ölnek megenni a hithű keresztények is vagy másra bízzák a piszkos munkát de azért megeszik.


Egy emberi embrió életének megszakítása közel sem ugyanaz mintha egy már megszületett, fejlődött, már ÖNTUDATRA ébredt emberi vagy állati lényről lenne szó.


A többségében katolikus falvakban ahol mindenki az egy szem katolikus templomból ismeri egymást, rendszeresen cégnek tyúkot, disznót, hogy fér bele ez a "ne ölj" parancsolatba? (Ha egy abortusz viszont gyilkosság ...)

2023. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/164 A kérdező kommentje:

# 103


Az érveid gyengék, mert az alapállításaid is tévesek.


1. ) A ne ölj parancsa csak az emberekre vonatkozik, az állatokra nem.


2.) Az állatoknak egyébként nincs öntudata.


3.) Az ember öntudata is csak 2 éves kora után alakul ki.

2023. aug. 2. 13:15
 105/164 anonim ***** válasza:
33%

104

A te érveid is gyengék, a felfogásodról nem is beszélve.


1 az embrió sem emenr lényegen

2 attól még az állat megölése ölés marad.

3 de legalábbis képes az érzékelésre, egy embrió nem....


Meg ahogy téged és az irományaidat elnézlek....szánalmas amit művelsz...

2023. aug. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/164 A kérdező kommentje:

# 105


Sértegetsz, mert intellektuálisan gyatra és komolytalan érveid vannak. :D


1.) Az embriós és a magzat a Homo Sapiens Sapiens faj egyede, fejlődése korai szakaszában, tehát ember, ez biológiai tény. Ha az embrió és a magzat a Homos Spiens Sapiens faj egyede, azaz az emberi faj egyede, akkor mi, ha nem ember? Ez az állításod megdőlt.


2.) A Tízparancsolatban az ölés tilalma kifejezetten csak az emberekre vonatkozik.

2023. aug. 3. 10:56
 107/164 A kérdező kommentje:

# 105


Nm tudsz differenciálni.


Az állat megölése is ölés, abban az értelemben, mint egy emberé?

Akkor jelentsd fel a rendőrségen a sarki hentes és mészárost, aztán meglátod, hogyan reagálnak rá a hatóságok. :DDDDD


Akkor Neked egy csirke megölése olyan bűn, mint mondjuk egy ember megölése?


Ha választanod kéne, akkor egy lakástűzből mondjuk két csirkét, vagy egy embert mentenél ki inkább?

2023. aug. 3. 11:04
 108/164 anonim ***** válasza:
36%

106


"1.) Az embriós és a magzat a Homo Sapiens Sapiens faj egyede, fejlődése korai szakaszában, tehát ember, ez biológiai tény. Ha az embrió és a magzat a Homos Spiens Sapiens faj egyede, azaz az emberi faj egyede, akkor mi, ha nem ember? Ez az állításod megdőlt."


Akkor neked a tojás az egy csirke, az alma egy magja már egy szép nagy fa, a hernyó egy pillangó? A DNS-e emberi, de attól még nem lesz egy élő személy.



" 2.) A Tízparancsolatban az ölés tilalma kifejezetten csak az emberekre vonatkozik."


Neked fontos annyira az élet, hogy beleturkálj a nők méhébe, én buta azt hittem, hogy akkor már egy darab fa élete is ugyanannyira fontos neked, de hát tévedtem, de szomorú...


De tudod mit?

Legyen, akkor nem vállalható a nézőpontom, én. Vagyok a hülye...és ha az ehhez hasonló nézeteim miatt, ha eljön annak az ideje, a pokolra kerülök, akkor boldogan fogok belenyugodni az örök szenvedésbe tudva, hogy én legalább nem bántottam az embereket, hanem segítettem rajtuk. Mert igen, én segítettem, amiben tudtam, már egészen kicsiként is. Betétet vettem egy nagyon szegény kislány osztálytársamnak és a női családtagjainak. Nem ítéltem el a legjobb barátnőmet csak mert leszbikus. Nem bántottam egy nőt sem, amiért logikusan gondolkozott és elabortálta az embriót. Szoktam horgolni kisgyerekeknek plüssöket ingyen... Egyelőre még csak ilyen kisebb dolgokban tudok segíteni, de inkább segítek, minthogy pálcát törjek minden, számomra ismeretlen nő feje felett, ahogyan ti teszitek.

2023. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/164 anonim ***** válasza:
26%

A tízparancsolat sehol nem úgy van írva, hogy ne ölj embert, hanem úgy, hogy ne ölj.


Az embrió meg nem ember...

2023. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/164 A kérdező kommentje:

# 109


Totális konszenzus van a teológusok, vallásfilozófusok, morálfilozófusok, bibliakutatók, azaz a tudomanyos szakembrrek, valamint a zsidó és keresztény egyházak között, hogy a Típarancsolat "Ne ölj" parancsa kizárólag az emberölésre vonatkozik.


HOPPÁ.


Az embrió pedig a Homo Sapiens Sapiens faj egyede, csak fejlődése korai szakaszában, tehát ember, ez biológiai tény.


Ha pedig az embrió és a magzat a Homos Spiens Sapiens faj egyede, azaz az emberi faj egyede, akkor mi, ha nem ember?

2023. aug. 4. 08:37
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!