Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vállalható-e az alább idézett...

Kürasszír kérdése:

Vállalható-e az alább idézett álláspont? Hívő keresztényekhez szól a kérdés.

Figyelt kérdés

AZ ÁLLÁSPONT: "Az én szememben az abortusz ellenesség bőven nagyobb bűn, mint maga az abortusz, mondom ezt hithű keresztény, konzervatívabb beállítottságú családban felnőtt, a családtagokhoz hasonló emberként."


Az állítás megfogalmazója magát hithű, keresztény, konzervatívabb beállítottságú embernek tartja.


Ugyanakkor totálisan ellentétes az abortusszal kapcsolatos álláspontja a hagyományos, az abortuszt ellenző keresztény tanítással és felfogással.


Erkölcsi szempontból nagy bűnnek tartja, ha valaki akár etikai, akár mély, keresztény világnézeti megfontolások alapján ellenzi az abortuszt.


Mennyire elfogadható keresztény szemmel az állítást megfogalmazó nézete?



2023. jún. 20. 19:52
 131/164 A kérdező kommentje:

# 128


IDÉZLEK: "Az abortusz ellenesség igenis bűn, hiszen ítélkezel a társaid felett, pedig az nem a te dolgod, hanem Istené.."


Ne zavarjon, de a nagy keresztény egyházak (katolikus, református, evangélikus, ortodox) általában emberölésnek tartják az abortuszt.


A Te logikad alapján miert ne engedjük meg az abortuszt egeszen a születésig?


Mert a Te logikád szerint ugye milyen alapon korlátozzuk az abortuszt alapesetben (egészséges nő egészséges terhessége) az első 12. hétre?

2023. szept. 18. 15:04
 132/164 anonim ***** válasza:

129



"@128: Ugyanmár... szerinted hány százaléka az abortuszoknak köszönhető annak, hogy mindent megtettek a védekezés, a nem kívánt terhesség elkerülése érdekében, és mégis összejött? Kb semmi..." de, nagyon is sok.


"És igen, természetesen tudom, hogy a csecsemőgyilkosság-pártiak azzal nyugtatgatják magukat, hogy az embrió/magzat nem is ember, csak sajnos a szomorú tény az, hogy de."

Neked talán tény az, hogy nem egy tényleges emberi lény.

A csecsemőgyilkosság fogalmának tessék utána nézni.... A csecsemő szót az újszülött kisbabákra használjuk.


"Nem érez? Szuper, akkor egy kómában lévő embert is nyugodtan meg lehet ölni, akiről tudjuk ugyan, hogy 7-8 hónap múlva tökéletesen felépülne, de most épp nem érez semmit. Zseniális érv, van még ilyen? :D" a kómában lévő ember már ténylegesen élő ember, és egyébként de, képes érzékelni....



"Egyébként szerinted mivel avatkozol bele jobban egy másik ember életébe? Azzal, hogy elmondod neki, hogy kinyírni a saját gyerekét nem frankó, vagy azzal, hogy elveszed az életét?"


Mivel abortusz során "nem nyírsz" ki gyereket....egy embrió méhből való eltávolítása az NEM GYILKOSSÁG. Az embrió lényegében nem igazán él, így hát nem is nagyon van mit elvenni attól. Egyébként még ha egy érző élőlény is lenne az embrió, akkor is jobb lenne, ha az szenvedne kemény 5 másodpercet, mintha születése után szenvedne egész életében és az általa tönkretetett emberek is szenvednek.... Én egy alkoholista, drogfüggő, láncdohányos pár vérszerinti gyermeke vagyok. Bár szerencsére már jópár éve nem velük élek....amiket velem tettek...annak a nyomai életem végéig megmaradnak, tehát valószínűleg egy olyan 40 éve korommig, mert olyan betegséggel kell együtt élnem. Korházból kórházba járok, voltam már rövid ideig kómában, terméketlen vagyok, pedig nagyon szeretnék a jövőben családot alapítani. Imádom a gyerekeket, szeretek róluk gondoskodni, ezért is szeretnék óvónő lenni, ha a betegségem engedi majd egyszer.


Én még a mázlistábbak közé tartozom, mert én legalább tudok mozogni, nem vagyok szellemileg sérült, és tudok örülni az életnek, de még én is vagy ezerszer tettem fel magamnak a kérdést, hogy miért kell élnem, ha egyszer ennyire nem akartak engem.....



Szóval....igen, azzal avatkozol bele a másik ember életébe, hogy tiltanád neki az abortuszt, azzal, hogy el ítéled, bántod őt azért, mert neked van egy Istened, akinek még csak a létezése sem bizonyított, ahogy az sem, hogy elítéli az abortuszt. (főleg úgy, hogy amúgy a Biblia egy részében van olyan, hogy ha a pasi szerint az asszony félre lépett és mástól lett terhes, akkor okozzon csak nyugodtan vetélést a nőnek, amibe bele is tud halni, főleg abban a korban....jahh és még csak nem is kell, hogy be tudja bizonyítani a megcsalást, elég, ha csak úgy hiszi....) nem kell minden embernek hinnie Istenben.

2023. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/164 anonim ***** válasza:

131 normális ember NEM tartja gyilkosságnak azt, ami nem gyilkosság. És az egyházak ugye csak a Bibliai írások csak egy részével foglalkoznak, a 132. Válaszban említett írással pl nem.



Sztem az első 12 hét az tök okés, 3 hónap alatt a legtöbb ember él tudja távolíttatni az embriót, ha akarja, és ha a hülye bandátok nem akadályozza meg benne.... Ha ti nem lennétek, vagy ha csak simán normálisan gondolkoznátok, akkor sokkal jobb lenne a helye, zet ilyen téren.



Szóval jah..... Gondolom te is igazi, mélykeresztény, tesztoszteronnal túltöltött, magyar férfiállat vagy, ugye? Csak mert így rohadt gáz hogy belepofázol azoknak a dolgába, akiknek méhük van és képesek teherbe esni...én se szólok bele abba, hogy mit csinálsz a tudom is én... Prosztatáddal meg a heréiddel, te se szólj bele abba, amihez nincs közöd.....

2023. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/164 Mojjo ***** válasza:
0%

@130:

"És ha így is lenne, akkor jogosan vennéd el a döntés jogát, attól, aki tényleg mindent megtett? Akkor az ő élete nem számít?"


Igen, teljesen jogosan. Ugyanis neki kellemetlenséget okozhat kihordani a gyereket, a gyereknek viszont az életét vesszük el az abortusszal. A kettő között fényévnyi távolság van.


"Embernek ember, de nem egyenlő egy emberrel"


Pontosan ilyen logikai szinten kell állni ahhoz, hogy valaki ne fogja fel, mit tesz az abortusszal. Ha újra elolvasod ezt a mondatot és nem érted hol a hiba, a paradicsom inkább te vagy. Agyilag.


"Hogy tudjuk? Mert rendszeresen kapcsolnak le embereket, azt ugye tudod? Vagy tudsz valamit, amit az orvostudomány nem?"


Gondolatkísérlet, zsenikém, gondolatkísérlet. Ha lenne egy ember, akiről - tudod, tegyük fel a morális probléma megközelítése érdekében - tudnánk, hogy 7 hónap múlva rendbejön... tényleg egy paradicsomnak van ennyi absztrakciós képessége, mint neked.


"A kómás ember már lelélt egy életet. Vannak emlékei, eredményei, barátai, stb. Egy embriónak nincsen, és nincs is képessége arra, hogy legyenek."


És ha nincs senkije? És ha elveszítené az emlékeit, miután felébred, de azon kívül semmi baja nem lenne? Amúgy is, egy emberi életet azért nem akarsz kioltani, mert vannak barátai, meg elért eredményeket? Ez komoly?


"Nem vesz el életet az abortusz, mivel az embriónak nincs is élete."


Szintén max önnyugtatás, de alapja semmi nincs. Az embrió egy élőlény, méghozzá egy ember. Egy olyan ember, aki az egyedfejlődése egy korai szakaszában jár, de attól ugyanúgy élőlény és az abortusz elveszi az életét. Teljesen függetlenül attól, hogy ezt fel tudod-e fogni, vagy sem, esetleg csak kényelemből menekülsz a tagadásába.


"tehát, miket tettél az elmúlt 3 hónapban pl?"


Várjvárjvárj... tehát kisbabák életét elvenni azért tök okés, mert nem önkénteskedek? Ez az érv? Mert ha ennyi maradt, akkor azt hiszem, nincs miről beszélni.

2023. szept. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/164 Mojjo ***** válasza:

@133:

"Gondolom te is igazi, mélykeresztény, tesztoszteronnal túltöltött, magyar férfiállat vagy, ugye?"


Én pl full ateista vagyok. Na ilyenkor mi van?


"Csak mert így rohadt gáz hogy belepofázol azoknak a dolgába, akiknek méhük van és képesek teherbe esni...Prosztatáddal meg a heréiddel, te se szólj bele abba, amihez nincs közöd"


Mindenki magasról tesz a méhedre, meg a te saját dolgokra. A méheddel azt csinálsz, amit csak akarsz. Akár ki is vetetheted, és annyi. Minket speciel nem te érdekelsz, se nem egyetlen másik nő méhe sem, hanem az az emberi élet, ami ebben a méhben van, és amelyik, tudod, nem egyenlő a méhetekkel. És mert bennetek van, még nem a részetek, így nulla döntési jogotok van felette. Persze a "jajj, nem ember, még nem él, nincs is élete, nem is lehet megölni" ömnyugtató abszurdumokat lehet skandálni, aztán egy idő után talán még ti magatok is elhiszitek ezt. Mástól azért ne várjátok el ugyanezt.

2023. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/164 anonim ***** válasza:

134


"Igen, teljesen jogosan. Ugyanis neki kellemetlenséget okozhat kihordani a gyereket, a gyereknek viszont az életét vesszük el az abortusszal. A kettő között fényévnyi távolság van."


Nem, qrvára nem jogosan. Rohadt sok bajt okoz a nőnek kihordani egy MAGZATOT, ha nem akarja... Még ha akarja, akkor is.

Egy gyerek életét nem tudod elvenni abortusz által, mert ott nincsen gyerek. Tudod mi között van fényévnyi távolság? Az általad emberszámba nem vett, neked bioinkubátornak tűnő élő, érezni, gondolkozni képes jobb esetben felnőtt nő, és az a sejtcsomó, ami nem kért tőled védelmet...



"És ha nincs senkije? És ha elveszítené az emlékeit, miután felébred, de azon kívül semmi baja nem lenne? Amúgy is, egy emberi életet azért nem akarsz kioltani, mert vannak barátai, meg elért eredményeket? Ez komoly?" attól ő meg 3hy kifejlett ember. Az embrió nem az.



" Szintén max önnyugtatás, de alapja semmi nincs. Az embrió egy élőlény, méghozzá egy ember. Egy olyan ember, aki az egyedfejlődése egy korai szakaszában jár, de attól ugyanúgy élőlény és az abortusz elveszi az életét. Teljesen függetlenül attól, hogy ezt fel tudod-e fogni, vagy sem, esetleg csak kényelemből menekülsz a tagadásába."


Nem önnyugtatás. Ember LESZ belőle, de még messze van attól. Egy abortuszba jobb esetben senki nem hal bele, rosszabb esetben meg a terhes nő, mert illegális volt az abortusz a hozzád hasonló nem éppen intelligens lények idióta fantazmagóriái miatt....



"Várjvárjvárj... tehát kisbabák életét elvenni azért tök okés, mert nem önkénteskedek? Ez az érv? Mert ha ennyi maradt, akkor azt hiszem, nincs miről beszélni." Még egyszer... Abortusz idején NINCSEN kisbaba, csak EMBRIÓ, később pedig MAGZAT van, és ezek qrvára nem egyelők a babákkal. A kommentek ő pedig arra próbált meg rávilágítani, hogy te csak egy szerencsétlen fotelhuszár vagy, aki szeret beleszólni a másik ember dolgába....



135.



"Én pl full ateista vagyok. Na ilyenkor mi van?" hagyd el a mélykeresztény szót és a többi igaz rád valszeg.



"Mindenki magasról tesz a méhedre, meg a te saját dolgokra. A méheddel azt csinálsz, amit csak akarsz."

Nem, szerinted, és a többi ab. ellenes magzat fétises személy szerint nem csinálhatom azt, amit akarok.


"Akár ki is vetetheted, és annyi."


Hát rohadtul nem...max akkor veszik ki, ha méhnyakrákod van, valami később stádiumú, amit nem biztos, hogy meg tudnak menteni.



"Minket speciel nem te érdekelsz, se nem egyetlen másik nő méhe sem, hanem az az emberi élet, ami ebben a méhben van, és amelyik, tudod, nem egyenlő a méhetekkel."



De, az én, és a nő társaim méhe érdekel. NINCSEN benne emberi élet, egy embrió van, s mivel a méhem az én testem része, dönthetek arról, hogy mi lehet benne.



" És mert bennetek van, még nem a részetek, így nulla döntési jogotok van felette. Persze a "jajj, nem ember, még nem él, nincs is élete, nem is lehet megölni" ömnyugtató abszurdumokat lehet skandálni, aztán egy idő után talán még ti magatok is elhiszitek ezt. Mástól azért ne várjátok el ugyanezt. "



Már hogy a büdös k. életbe be lenne jogom dönteni a saját testem felett? Tudod azz önrendelkezési jog tekintettel arra, hogy az alapvető emberi jogok egyike....a nőknek is jár....figyu, ha én teherbe esnék, és valóban egy baba lenne a méhemben, ahogyanaut te hiszed, és képes lenne érezni, gondolkozni meg minden....elmennék abortuszra, és az se érdekelne, ha a Néma sikoly kamufilm szarságot nézetnének meg velem közben, vagy ha a saját abortuszomat kéne végig néznem....



Viszont mivel....ugye az embrió nem érez, nem gondolkozik, fejletlen.....lényegében tényleg nem egy ember....



Ti meg akkor ennyiből...... Tolhatjátok ide a "Ő már egy kisbaba" "Az abortusz gyilkosság" "Isten elítéli az abortuszt" "Babagyilkos" és hasonló fszságokat lehet skandálni, aztán egy idő után talán még ti magatok is elhiszitek ezt. Mástól azért ne várjátok el ugyanezt.


Vannak, akik még képesek gondolkozni.



Egy kérdés....de ez most tényleg nagyon érdekel.....miért kell nektek elítélni a művi terhességmegszakítást? De komolyan...azt még úgy ahogy megértem, ha az asszony elmegy abortuszra és ezt később megtudjátok, ami miatt szomorúak lesztek...mert abba még egy lepkefingnyi beleszólásotok van.....de az mégis miért fáj ennyire, ha egy számotoka idegen ember ismeretlen okokból, tőletek akár többszáz kilométerre található településen...megy el abortuszra, amiről nem is tudtok? Csak később látjátok a statisztikákat...pár számot és néhány betűt.... Nyugi van már, így is folyamatosan csökken az abortuszok száma, p!csigás helyett inkább segítsetek az embereknek... Nem azt kell elérni, hogy betiltják az abortuszt, hanem azt, hogy ne legyen rá szükség.... De ehhez persze fel kéne emelnetek a valagatokat a kényelmes fotelből...

2023. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/164 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem akarja itt senki azt mondani, hogy az embriónak ÖNTUDATA van?


Mert valójában onnantól számíthatunk valamit valódi életnek, (jó jó, biológiailag akkor is élet ha még nincsen ÖNTUDATA, de...) amikortól lehetnek tapasztalatai, emlékei.


A te életed, a mi életünk, az emberi élet lényege nem a biokémiai folyamatok tömkelege, hanem az öntudat, a tapasztalás, az érzések.


Ilyennel embrió nem rendelkezik, de még kb másfél - két éves korig lehet, hogy a megszületett gyerek sem. De az embrió BIZTOS, hogy nem rendelkezik öntudattal, (valószínűleg egy légy sem!).

2023. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/164 anonim ***** válasza:

#134 "igen, teljesen jogosan."

Semmi jogod nincs ehhez. Sőt a semminél is kevesebb. Nem jogos az ilyen követelés, pláne akkor, ha közben meg a felelőtlen szexuális életért is büntetésnek tartod a dolgot. Vagy az egyik, vagy a másik. A kettő együtt nem logikus. Más testéhez, és azzal mit csinál ugyanis semmi közöd. Oviban már tudják ezt a gyerekek.


"Ha újra elolvasod ezt a mondatot és nem érted hol a hiba, a paradicsom inkább te vagy."

A mondat értelmes, logikailag, nyelvtanilag és szemantikailag is. Ha gondod van, lehet hogy a biológián kívül a nyelvtant is át kellene nézni.


"Gondolatkísérlet, zsenikém, gondolatkísérlet."

Tehát nem tudod, csak gondolod. Ez is egy módja a hazugságnak. Tudod mit? Lehet hogy a gondolataidra nem kéne tényként hivatkozni... akkor nem fognak ilyen ostobának gondolni.


"És ha nincs senkije? És ha elveszítené az emlékeit, miután felébred, de azon kívül semmi baja nem lenne?"

Ritka az ilyen, de akkor is emlékei és élményei vannak. Egy magzatnak nincs. Ez komoly? Nem érted a különbséget?


"Az embrió egy élőlény, méghozzá egy ember."

Lehet hogy te egy szinten vagy egy embrióval agyilag, attól még nem lesz egyenlő emberi lény. Vagy ha az, akkor mondd meg, hogy meelyik emberi lénynek van joga más emberi lény testében tartózkodni annak engedélye nélkül? Pontosan, egyiknek se, mivel ez bántalmazás, így az abortusz önvédelem. SZIGORÚAN A TE LOGIKÁD ALAPJÁN!!!


"tehát kisbabák életét elvenni azért tök okés, mert nem önkénteskedek? Ez az érv?"

Hol volt szó kisbabáról? Sehol. És igen, ugyanis semmit nem ér egy olyan képmutató balek véleménye, aki csak a pofáját jártatja, de semmit nem tesz. Szóval igen, megint kifogtunk egy fotelforradalmárt.

2023. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/164 Mojjo ***** válasza:
0%
@137: Ez a te teljesen önkényes, saját szájízedre szabott, saját világképed kielégítésére alkotott élet definíciód. Amivel ezen kívül még az az apró kis gond van, hogy akkor eszerint egy másfél-két hónaposnál kisebb kisgyereket is _lehet_, hogy teljesen oké agyonverni egy kalapáccsal.
2023. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/164 Mojjo ***** válasza:
0%
@138: Valószínűleg holnap előtt már nem fogok válaszolni. Addig szerintem próbáld meg nem a saját világképed elfogultságának tükrében, hanem mondjuk a megértés szándékaval újra átgondolni, amiket írtam, és annak fényében, amiket válaszoltál. Aztán ha sikerült, még igazíthatsz a válaszodon addig.
2023. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!