Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mindannyiunknak megadta...

Isten mindannyiunknak megadta a lehetőséget, akkor miért olyan nehéz valóban megtérni?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok hogy most elhatározom vallásos vagyok és úgy élek mereven betartva a szabályokat, hanem úgy is érzem magam és nem kényszerből tartom be. Ez az az állapot mikor többé nem kell meggyónni semmit, mert nincs többé bűnöd, úgy cselekszel, ahogy Isten elvárja, tisztán, mint ahogy képes leszel a tiszta szeretetre is.

Egy lány beszélt erről YouTubeon.

Véletlen kattintottam, nevezhetjük szerencsés misscllicknek, de megfogott vele. Soha embertől nem láttam még ennyire szeretetteljes mosolyt, azt üzente vele: lényegtelen ki vagy és mit tettél, én akkor is szeretlek. A szeretet a legfontosabb.

A szeretet lenne hát a kulcs? Megtérni, tehát elfogadni akik vagyunk, elfogadni hogy Istentől vagyunk, elfogadni másokat, akik Istentől vannak, elfogadni Jézus Krisztust, mint szabadítót, elfogadni azt, ami van, vagy ami jön és elfogadni hogy Istentől lettünk, tehát hozzá is fogunk visszatérni. Ez a kulcs a megváltáshoz?

Tehát az ember és a megtérése, mint isteni erő, mint szent tisztaság, olyan mint az évszázados jégpáncél alatt érintetlen forrás, amit nem lehet csak úgy elérni és áttörni, előtte meg kell tisztulni.

A szeretet által?

Így hogy érheti el ezt az állapotot, aki képtelen a szeretet érzésére, mert bizonyos agyi funkciói nem működnek megfleelően, aki nem tudja kimutatni a szeretetet, vagy tévesen azonosítja és csak vár és vár, majd csalódni kezd, nyugtalanság váltja fel a csalódást, egyre türelmetlenebb lesz mindennel, ingerültség és zaklatottság válik mindennapjai részévé, miközben a megtérést hajszolja szakadatlan. Látva, az összes barátja megtért, még az is aki nem akart csak ő nem tud, a feszültség egyre csak gyűlik, néha feldúltan járkál a templom előtt és dühösen nézi a szeretetre képes embereket. Talán még rosszabb, hazudik magáról, azt hazudja ő is megtért, nyilvánvalóan látszik rajta ez nem igaz, hiszen az arcát a gyűlölet ráncai szabdalják. Ő is tudja, hogy hazudott, ez semmiképp se

nyugtatja meg, sőt, lassan lemorzsolódik az, ami emberré teszi. Előbb csak bosszús, majd dühös, végül haragos emberállat válik belőle, aki képtelen indulatait kordában tartani és akkor egész lénye az ellen fordul, akiből teremtve lett, Isten ellen.

Akkor már öregen, tenni nem tud semmit, csupán gyűlölködve figyeli környezetét, majd meghal és nyughatatlan szellem lesz belőle, aki folyvást keresi kutatja azt, amit életében nem tudott elérni, lassan a lélek megfeketedik és ártó szellemmé válik, majd a Sátán általa kiválasztva démoni entitássá. Ekkor egész lénye elfordul Istentől és soha vissza nem tér hozzája.

Ez lenne az isteni igazság? Valakinek sikerül akár akarja, akár nem, valaki viszont már születésénél fogva is kárhozatra van ítélve, mert a megtérést nem lehet erőltetni.



2023. máj. 5. 14:37
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
49%
Fejletlen elmék vagytok, nem látjátok a lehetőséget. Amúgy nem nehéz. Elkerülhetetlenül sorsa mindenkinek, hogy felébred önmagára, max még nem most.
2023. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
95%

Én a Biblia alapján úgy látom a dolgot, hogy Isten adja meg a megtérés ajándékát, mert az ember a bűnei miatt lelkileg halott. Ezt hívják kegyelemnek, mert semmit nem tehetünk érte, azonban, ha Isten Lelke arra indított, hogy de jó lenne ezt megtapasztalni, és kérd Istent, mert Ő mondja Igéjében:

„Mert aki kér, mind kap, aki keres, talál, és a zörgetőnek megnyittatik. Vagy ki az közületek, aki fiának követ ad, amikor az kenyeret kér tőle, vagy amikor halat kér, kígyót ad neki? Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok jó ajándékokat adni gyermekeiteknek, mennyivel inkább ad jót a ti mennyei Atyátok azoknak, akik kérnek tőle?”

‭‭Máté‬ ‭7‬:‭8‬-‭11‬ ‭

2023. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
0%

"GYILKOS ÉS HAZUG A KEZDETEKTŐL FOGVA"


Mózes IV. 25:16

És szóla az Úr Mózesnek, mondván:

25:17 Támadjátok meg a Midiánitákat, és verjétek meg őket.


Mózes IV. 31:17 Most azért öljetek meg a kisdedek közül minden fineműt; és minden asszonyt is, a ki férfit ismert azzal való hálás végett, megöljetek.


31:18 Minden leánygyermeket pedig, a kik nem háltak férfiúval, tartsatok életben magatoknak.


Zsoltárok 137:9

Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!


Sámuel I. 15:3

Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat.


NE ÖLJ???


Lukács 19:27

Sőt ennek felette amaz én ellenségeimet is, kik nem akarták, hogy én ő rajtok uralkodjam, hozzátok ide, és öljétek meg előttem!

-A Názáreti Jézus, amint gyilkosságra utasít másokat


TISZTELD ATYÁDAT ÉS ANYÁDAT???

Máté 10: 34

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.


35 Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

36 És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.- A Názáreti Jézus

2023. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
61%

JEHOVA TOVÁBBI GYILKOSSÁGAI


Mózes II. 23:27 Az én rettentésemet bocsátom el előtted, és minden népet megrettentek, a mely közé mégy, és minden ellenségedet elfutamtatom előtted.


Yitzhak Ginsburg rabbi kijelentette: "Fel kell ismernünk, hogy a zsidó vér és egy gój vére nem ugyanaz." (NY Times, June 6, 1989, p.5).

(A "gój", vagy többes számban "gójim" egy sértő zsidó szó a Dzsentilekre (nem-zsidók). A Gentile, valamint annak eredeti szótöve, a "goeti" az "Ördög" szó töve is egyben. Sátán a Dzsentilek Istene, az Igazi Teremtő Istenünk. A "Sátán" jelentése a héber nyelvben "ellenség".


"JEHOVA" TÖBBEZER DZSENTIL LEMÉSZÁRLÁSÁT RENDELI EL

Mózes II. 32:27 És szóla nékik: Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Kössön mindenitek kardot az oldalára, menjetek által és vissza a táboron, egyik kaputól a másik kapuig, és kiki ölje meg az ő attyafiát, barátját és rokonságát.


32:28 A Lévi fiai pedig a Mózes beszéde szerint cselekedének, és elhulla azon a napon a népből úgymint háromezer férfiú.


ÉS MEGINT


Mózes III. 26:7 Sőt elűzitek ellenségeiteket, és elhullanak előttetek fegyver által.

26:8 És közületek öten százat elűznek, és közületek százan elűznek tízezeret, és elhullanak előttetek a ti ellenségeitek fegyver által.


Ehud Sprinzak, a Jeruzsálemi Egyetem professzora bemutatta Kahane és Goldstein filozófiáját: "Úgy hiszik, Isten akarata hogy erőszakosak legyenek a gójokkal, ami héberül nem-zsidót jelent." (NY Daily News, Feb. 26, 1994, p. 5).


A DZSENTIL KÁNAÁNITÁK TÖMEGES LEMÉSZÁRLÁSA


Mózes IV. 21:3 És meghallgatá az Úr Izráelnek szavát, és kézbe adá a Kananeust, és eltörlé őket, és azoknak városait. És nevezé azt a helyet Hormának.


KANNIBALIZMUS – HALOTT DZSENTILEK ELFOGYASZTÁSA


Mózes IV. 23:24 Ímé e nép felkél mint nőstény oroszlán, és feltámad mint hím oroszlán; nem nyugszik, míg prédát nem eszik, és elejtettek vérét nem iszsza.


Idézet a zsidó Talmudból: Sanhedrin 59a: "A gójok megölése olyan mint vadállatok megölése."


A DZSENTIL MIDIANITÁK ELLENI NÉPIRTÁS


Mózes IV. 25:16 És szóla az Úr Mózesnek, mondván:

25:17 Támadjátok meg a Midiánitákat, és verjétek meg őket.

31:7 És harczolának Midián ellen, a miképen megparancsolta vala az Úr Mózesnek, és minden férfiút megölének.


Idézet a zsidó Talmudból: 18. Tosefta. Aboda Zara B, 5:


➡️"Ha egy gój megöl egy másik gójt vagy egy zsidót, bűnös; de ha egy zsidó öl meg egy gójt, NEM BŰNÖS."


31:8 A Midián királyait is megölék, azoknak levágott népeivel egybe: Evit, Rékemet, Czúrt, Húrt, és Rebát, Midiánnak öt királyát; és Bálámot a Beór fiát is megölék fegyverrel.


Idézetek a zsidó Talmudból: Yebhamoth 11b: "Megismerni egy lányt szabad, ha már elmúlt három éves."

Nidrasch Talpioth, p. 225-L: "Jehova azért teremtette a nem-zsidót emberi formában, hogy a zsidókat ne vadállatok szolgálják. A nem-zsidó ennélfogva egy állat, emberi alakban, és arra van ítélve, hogy a zsidót szolgálja éjjel és nappal."

2023. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, még annyit fűznék hozzá (42-és vagyok), hogy említetted a pazichopatákat. Egy nagyon erős bizonyságtétele van David Woodnak, aki konkrétan úgy lett keresztyén, hogy közben ő diagnosztizált pszichopata.


[link]

2023. máj. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!