Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mindannyiunknak megadta...

Isten mindannyiunknak megadta a lehetőséget, akkor miért olyan nehéz valóban megtérni?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok hogy most elhatározom vallásos vagyok és úgy élek mereven betartva a szabályokat, hanem úgy is érzem magam és nem kényszerből tartom be. Ez az az állapot mikor többé nem kell meggyónni semmit, mert nincs többé bűnöd, úgy cselekszel, ahogy Isten elvárja, tisztán, mint ahogy képes leszel a tiszta szeretetre is.

Egy lány beszélt erről YouTubeon.

Véletlen kattintottam, nevezhetjük szerencsés misscllicknek, de megfogott vele. Soha embertől nem láttam még ennyire szeretetteljes mosolyt, azt üzente vele: lényegtelen ki vagy és mit tettél, én akkor is szeretlek. A szeretet a legfontosabb.

A szeretet lenne hát a kulcs? Megtérni, tehát elfogadni akik vagyunk, elfogadni hogy Istentől vagyunk, elfogadni másokat, akik Istentől vannak, elfogadni Jézus Krisztust, mint szabadítót, elfogadni azt, ami van, vagy ami jön és elfogadni hogy Istentől lettünk, tehát hozzá is fogunk visszatérni. Ez a kulcs a megváltáshoz?

Tehát az ember és a megtérése, mint isteni erő, mint szent tisztaság, olyan mint az évszázados jégpáncél alatt érintetlen forrás, amit nem lehet csak úgy elérni és áttörni, előtte meg kell tisztulni.

A szeretet által?

Így hogy érheti el ezt az állapotot, aki képtelen a szeretet érzésére, mert bizonyos agyi funkciói nem működnek megfleelően, aki nem tudja kimutatni a szeretetet, vagy tévesen azonosítja és csak vár és vár, majd csalódni kezd, nyugtalanság váltja fel a csalódást, egyre türelmetlenebb lesz mindennel, ingerültség és zaklatottság válik mindennapjai részévé, miközben a megtérést hajszolja szakadatlan. Látva, az összes barátja megtért, még az is aki nem akart csak ő nem tud, a feszültség egyre csak gyűlik, néha feldúltan járkál a templom előtt és dühösen nézi a szeretetre képes embereket. Talán még rosszabb, hazudik magáról, azt hazudja ő is megtért, nyilvánvalóan látszik rajta ez nem igaz, hiszen az arcát a gyűlölet ráncai szabdalják. Ő is tudja, hogy hazudott, ez semmiképp se

nyugtatja meg, sőt, lassan lemorzsolódik az, ami emberré teszi. Előbb csak bosszús, majd dühös, végül haragos emberállat válik belőle, aki képtelen indulatait kordában tartani és akkor egész lénye az ellen fordul, akiből teremtve lett, Isten ellen.

Akkor már öregen, tenni nem tud semmit, csupán gyűlölködve figyeli környezetét, majd meghal és nyughatatlan szellem lesz belőle, aki folyvást keresi kutatja azt, amit életében nem tudott elérni, lassan a lélek megfeketedik és ártó szellemmé válik, majd a Sátán általa kiválasztva démoni entitássá. Ekkor egész lénye elfordul Istentől és soha vissza nem tér hozzája.

Ez lenne az isteni igazság? Valakinek sikerül akár akarja, akár nem, valaki viszont már születésénél fogva is kárhozatra van ítélve, mert a megtérést nem lehet erőltetni.



2023. máj. 5. 14:37
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
83%
10: ha nem ismered a Jelenések könyvét, akkor nincs mit kifejteni. Még egyszer: nincs közös alap. Nem vagyok hittérítő.
2023. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

#11

Jó, akkor én bemegyek a rendőrségre és megmondom, hogy kiraboltad a szomszédban a kávézót. Ha megkérdezi a rendőr, hogy honnan tudom, megmondom neki, hogy ha ott lett volna, akkor nem kérdezne ilyesmit, nincs közös alap, tudakozza ki, ahogy akarja.

2023. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
44%

12: ja, igy megy ez nálad. Azt is kérdezi a rendőr: van akváriumod? 😆


Azért olvasd el a Jelentéseket, érdekes, nem hosszú, van benne Jézus is.

2023. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

"ja, igy megy ez nálad."

Nem nálam, nálad megy így. Állítasz valamit, de bizonyítani már nem akarod.

2023. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
25%
14: nagyon ráfeszültel a bizonyításra. Kihallgatás mikor lesz? 😂🤦
2023. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
26%

A Korán Allahja az nem más,

mint Jahve, a zsidók Istene:


"Ő az, aki leküldte neked a Könyvet igazsággal,

megerősítve azt,

ami előtte volt.

És leküldte a Tórát és az Evangéliumot"

(Korán 3:3)


Javhe az maga a zsidóság faji kollektívája.

2023. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
39%
16: pedig úgy tűntek, mint két jóbarát; Jahve és Álla.
2023. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán érdekel minek tűnnek. A két lény ugyan az, a zsidóság és a kereszténység ugyan az.

Na ez a nem minegy.

2023. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
53%
18: az elobb még a muszlim álla meg a jahve volt ugyanaz.
2023. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
69%

Ugyan az a lény küldte le a torát és az evangéliumot.


koran,allah= tóra

A muszlimok és a zsidók istene is ugyanúgy allah


jhve, keresztények= evangélium

2023. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!