Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus valóban Isten fia,...

Ha Jézus valóban Isten fia, akkor miért zsidóként küldte?

Figyelt kérdés
Tudtommal a zsidóságból nem lehet kitérni, csak bűnös zsidónak lenne, ha valaki elhagyja a hitét. Jézus is ugyanezt tette, kikeresztelkedett, elhagyta a zsidó törvényeket és nemzsidókat is térített. Ha a keresztények szerint a zsidó Isten (Ószövettség) és a keresztény Isten (Újszövettség) ugyanaz, akkor miért zsidóként külde a fiát, ha a zsidóknak azt mondta, hogy bármi is történik, a zsidó vallásból nem lehet kitérni? Illetve ha a kereszténység az egész világnak szól, akkor nem lett volna egyszerűbb nemzsidóként küldeni? Kíváncsi zsidóként kérdezem!

2023. márc. 15. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

A zsidóság volt Isten választott népe. Arra is ki lett választva, hogy oda születik a megváltó.

A zsidóság megtarthatta volna a kiválasztottságot, de sokan nem követték Jézust. Azokból lett az új választott nép, akik követték Jézust.

2023. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

[link]


David magjabol kellett hogy szulessen, a Daviddal kotott szovetseg alapjan

2023. márc. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Isten -legalábbis Jahve választott népe volt a zsidó nép, arra szánta őket hogy tanítsák az emberiséget, adják át nekik azt a pozitív filozófiát és erkölcsiséget, amit ő tanított nekik.

Azonban ez Mózes halála után eléggé félre ment, hatalomra, vagyonra kezdtek vágyni, lemészároltak más embereket, elvették a városukat, vagyonukat, stb.

Azért jött Jehoshua, hogy kijavítsa félre ment tanítást, és újra helyes legyen az út, de ez csak részben sikerült.

2023. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"kikeresztelkedett"


Na ezen eldobtam magam...xDDD

2023. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jézus nem hagyta el a zsidó törvényeket.Ezt az állításomat az is bizonyítja hogy elfogyasztotta tanítványaival a húsvéti bárányt(Márk 14/14-16).Tehát megtartotta a zsidó ünnepeket így a pészahot is megünnepelte amikor a zsidó nép kivonult Egyiptomból és szabad lett.

Az Örökkévaló pedig azért küldte zsidóként a Fiát,mert az újszövetség a zsidó néppel Izraellel és Júdával lett megkötve.

Jeremiás 31/31

Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.

32

Nem ama szövetség szerint, amelyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, amelyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de akik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.

33

Hanem ez lesz a szövetség, amelyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.

2023. márc. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!