Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten és Jézus valóban tudják...

Isten és Jézus valóban tudják az emberek gondolatait?

Figyelt kérdés
Én csak azért picit hiszem ezt el, nem pedig teljesen, mert ha tényleg így lenne, akkor már az emberiségnek és a világnak vége is lenne.
2023. márc. 11. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Nehéz lehet istennek lenni...

Az emberiség fele férfi,a férfiak mindig a sexre gondolnak.

A másik fele nő,a nők csak magukra gondolnak.

Nem nehéz...

2023. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Pontosabban 51% férfi és 49% nő. Ez a világ rendje és így is lesz még világ a világ :)
2023. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Már miért lenne vége emiatt a világnak?

A kereszténység istene amúgy mindenható, ergo képes látni a gondolataidat.

2023. márc. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KZitus ***** válasza:
70%

Szia

Igen, mindkettő igaz. De honnan tudjuk ezt? Onnan, hogy Isten elmondja nekünk.

Zsoltárok 17:3

"Megvizsgáltad szívemet, szemügyre vettél éjszaka, és megtisztítottál. Úgy találod, hogy nem eszeltem ki semmi rosszat, és nem vétettem számmal."

Miután megtért a népe az ókorban, azt üzente nekik: "Olyan szívet adok nekik, mely ismer engem, hogy én vagyok Jehova. Népem lesznek, én pedig Istenük leszek, mert teljes szívükkel visszatérnek hozzám." Jeremiás 24

Ezek a versek is arra mutatnak, Isten ismeri az ember gondolatait, és Jézus is: "Azt mondom tehát, és emellett tanúskodom az Úr nevében, hogy többé ne járjatok úgy, ahogy a nemzetek, akiket a hiábavaló gondolataik vezérelnek. Elméjükben sötétség van, és eltávolodtak attól az élettől, melyet Isten ad, mert nem akarják megismerni Istent, és érzéketlen a szívük" Efézus 4:17,18

Máté 12:25

"Jézus tudta, mit gondolnak, ezért ezt mondta nekik: „Minden királyság, amelyben ellentét támad, el fog pusztulni, és egyetlen város vagy család sem fog fennmaradni, amelyben ellentét van."

Mivel Isten alkotta az embert, ezért közli ezt is velünk: „Mert ahogy az ég magasabban van, mint a föld, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál." Ézsaiás 55:9

2023. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha mégis tudja Isten az emberek gondolatait, akkor most mit tudnának csinálni az emberek, hogy ne tudja?
2023. márc. 22. 03:47
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 03:47


Semmit, egy mindenhatóval szemben nem tehetsz semmit.

2023. márc. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!