A tudatról mit tudunk? Egy hívő barátom azt mondja megmarad halálunk után mert a lelkünk eltárolja. Materialista válaszok kíméljenek! Csak annyi érdekel hogy a tudatról tudunk e mindent.
"Nincsen olyan autó, amit végtelen erőforrások birtokában tökéletlenre terveztek volna."
"Dehogyis nem. Minden ember által tervezett és alkotott eszköz tönkremegy egyszer."
Ezzel azt állítod, hogy az emberi tervezők olyan végtelen erőforrásokkal rendelkeznek, mint egy omnipotens isten?
A biológiai rendeszerek is állandóan megadják magukat. Gondolj a porckopásra, a rákra, az autoimmun betegségekre vagy sörélesztőre, ami belefullad a saját sz*rába...
"A biológiai tökéletesség viszont jól látszik abból is ahogyan egy egyszerű sejt felépül és működik!"
Az a biológiai "tökéletesseg" tele van cirkalmas kerülőutakkal, amik intelligens tervezéssel nem magyarázhatók, ellenben a szedetvetett evoluciós próbálkozással és újrahasznosítással jól értelmezhetők.
Az evolúció mese!
Éppúgy lehetetlen hogy egy bonyolult és egymásra épülő komplex biológiai rendszer önállóan, értelmes és intelligens ok nélkül létrejöjjön, mint egy a sejthez képest primitív és végtelenül egyszerű repülőgép vagy egy város kialakuljon.
Az aminosav-láncok több száz vagy több ezer szemből álló egysége, meghatározott sorrendje sem alakulhatott ki intelligens ok nélkül, de utána a DNS komplex, mindennel összefüggő rendszere végképp lehetetlen hogy értelmes tervezés és teremtés nélkül alakuljon ki.
Nem is beszélve az időrendi sorrendről. Az aminosav-láncok mai rendezése, felcsavarodása és speciális 3D alakzatba rendezése, valamint ezek proteinként való felhasználása a DNS vezérlés feladata.
Az evolució kiválóan leírja, hogy hogyan lesz egy meglévő, valami más, hogyan változik, hogyan lehet bonyolultabb, fejlettebb. A repülőgép példáján, arra kell gondolni, hogy ha veszed a wright testvérek gépét, aztán hasraütésszerűen változtatsz egy kicsit rajta valamit, aztán csak azt tartod meg amitől valamilyen tulajdonsága javul, akkor egyre bonyolultabb gépekhez fogsz eljutni. Az, hogy a végeredmény egy fejlett, bonyolult képződmény nem jelenti azt, hogy bármely lépésben olyan összetettségre tett szert, amit nem tudna a puszta véletlen létrehozni.
Persze felmerül, hogy mivan az első élőlénnyel, hogy "honnan van az első wright testvér gép".
Ezt az első lényt LUCA-nak hívja az evolució elmélet. (Utolsó univerzális közös ős angol rövidítése) A LUCA eredetétől függetlenül jól müködik az evolució elmélet, leírja a fajok keletkezését LUCA után, sőt a jelenben is tesztelhető előrejelzéseket tesz.
Pl. ha mindíg visszadobod az alul méretes halakat, akkor szelekciós nyomást hozol létre, ami kedvező a kisméretű halaknak. Ahogy azt az elmélet megjósolta, az utóbbi évtizedekben megfigyelhető, hogy csökken a halak átlagos mérete, ahol ilyen szabályozást alkalmaznak.
A LUCA eredetével az abiogenezis foglalkozik, jelenleg ez nem egy kiforrot tudomány.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!