Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tízparancsolatban az áll,...

A Tízparancsolatban az áll, hogy "ne ölj", de az Ószövetségben Isten sokszor megmondja, hogy kiket kell megölni?! Akkor hogyan lehet betartani a parancsokat, ha az egyik abszolút ellentmond a másiknak?

Figyelt kérdés
Kérlek, magyarázzátok ezt el komolyan, hogy feloldódjon ez a dilemma.

2023. febr. 20. 15:08
1 2 3 4 5
 41/49 szp72 ***** válasza:
83%

@ "Ez egy személyeskedő minősítgetés."


Csak levontam a tanulságot. Pál testvéreinek nevezte a hitetlen zsidókat, te pedig kijelentetted, hogy neked nincs más családod, csak a felekezeted, vagyis logikusan a magyarok neked nem testvéreid.


@ "Minden igaz keresztény -így Jehova Tanúi is szereti a hazáját és alapból minden honfitársát. De nem jobban és másként, mint minden nemzet más tagjait!"


Ha például valaki csak annyira szereti a feleségét, mint a többi nőt, akkor bizony módfelett gyatra férjnek bizonyul, s valójában ez nem is igen nevezhető feleségszeretetnek. Ugyanígy ha valaki csak annyira szereti a honfitársait, mint a több nemzet fiait, az sem nagyon minősíthető hazaszeretetnek.


@ "De Pál sem a test szerinti zsidókkal vállalt szellemi közösséget, hanem a keresztény testvéreivel, akik már akkor is mindenféle akkori nemzet tagjai voltak!"


Ez igaz, de a honfitársait akkor is testvéreinek nevezi, mert nagyon is szerette őket, s fájdalmas volt neki látni a hitetlenségüket. Rajtad, legalábbis szavaid alapján nem különösebben érzem ezt, számodra a magyarság nem több egy cserélgethető ruhánál.


@ "Nem-nem! Jézus is teljesen világossá tette, hogy e világ istene Sátán és nem "többé-kevésbé", hanem teljesen!"


Nos, mivel Jézus elhozta Isten országát erre a földre, ezért már nem az egész világ a Sátáné. Az Isten és a Sátán országa küzdelemben van egymással, s minden evilági országban többé-kevésbé keveredve vannak, aszerint mennyi bennük az őszinte krisztushívő.


@ "Ebben kell élnünk és a bibliai próféciákból világosan látszik, hogy ez csak egyre rosszabb lesz, amíg el nem jön e világ társadalmi rendszereinek a vége.


Az igaz, hogy az utolsó időkben a sátáni erők végüket érezve mindent bedobnak, s nagy keresztényüldözés lesz a vége.


@ "Az hogy valaki kereszténynek vallja magát, még korántsem biztos hogy valóban az."


Ezért mondtam, hogy őszinte hitű.


@ "Ezen kívül az hogy valaki őszinte a saját egyháza tanításához, még egyáltalán nem biztos, hogy Istennek tetsző életet él!"


Azt majd Isten dönti el, hogy neki mi volt igazán a tetsző, s bízom, hogy a jóhiszemű tévedést is beszámítja majd.


@ "Meg kellene ismerni a bibliai igazságot Isten akaratával kapcsolatban."


Feltétlenül, de azt is lehet rosszul értelmezni.


@ "A demokrácia Isten Királysága ellentéte, nem lehet belőle "jobban" vagy "kevésbé" kihagyni Istent, mert eleve nem is lehet benne!"


Nem nagyon értem mit magyarázol. Miért ne lehetne demokráciában Isten akaratát érvényre juttatni? Ha többség tényleg keresztény lenne, akkor nyilván olyan politikusokra szavaznak, akik jó döntéseket hoznak.


@ "A bibliai kereszténység nem demokratikus elven működik."


És? Attól még egy ország működhet így. A demokrácia persze nem világmegváltás, hiszen egyáltalán nincs garancia arra, hogy a többségnek igaza van.


@ "de vajon az a bűnüldözés, ami egyre messzebb le van maradva a bűn mögött és gyakran maga is érintett, ezért az eredménye annyi, mint halottnak a csók, vajon mennyire lehet Isten akarata szerinti?"


Az persze nagyon szomorú, ha egy országban bűnüldözés nem igazán hatékony. Tudod az államhatalomnak éppen ez lenne az egyik legfőbb dolga:


"Azt szeretnéd tehát, hogy ne kelljen a hatalomtól tartanod? Tedd a jót és megdicsér, mert az Isten eszköze a javadra. De ha gonoszságot művelsz, rettegj, mert nem hiába viseli a kardot. Isten eszköze, hogy a gonosztevőt megbüntesse." (Róm 13,3-4)


@ "A lényeg az, hogy az emberi kormányzatok nem Istentől származnak."


Sajnos ez tévedés, "mert nincs hatalom, csak az Istentől, ami van, azt Isten rendelte." (Róm 13,1) Az emberi kormányzat önmagában nagyon is jó és Isten akarata szerint való, az más kérdés, hogy a gyakorlatban tökéletlenül működik, adott esetben pedig akár nagyon-nagyon istenellenesen is felléphet. Ha egy hajónak például istentelen kapitánya van, az egyáltalán nem jelenti, hogy nincs szükség kapitányra.


@ "Azért rendelik alá magukat az emberi hatalmaknak, mert elismerik, hogy ez Isten akaratával van összhangban"


Pontosan. Isten akarata, hogy legyenek kormányzatok és engedelmeskedjenek neki az emberek. Némi ellentmondást érzékelek az eszméidben.


@ "A felsőbb hatalmaknak – vagyis a világi, politikai hatalmaknak – való alárendeltségük így sosem lehet feltétlen."


Ez igaz. Bűnt nem parancsolhat, ha mégis azt teszi, nem szabad neki engedelmeskedni.


@ "Mivel a kormányzatok értékes szolgálatot tesznek azzal, hogy biztonságot nyújtanak és jólétet teremtenek az alattvalóiknak, ezért jogosultak az adóra a szolgálataikért. A kormányzatokat abban az értelemben lehet „Isten nyilvános szolgái”-nak nevezni, hogy hasznos szolgáltatásokat nyújtanak (Ró 13:6, 7)"


Úgy van ahogy mondod.


@ "Talán ezt nem kéne fájlalni, mert a politika és a "kereszténység" nagyon borzalmas gyümölcsöket termett, amíg keményebben létezett."


Minden kormányzatot az adott kor szintjén kell értékelni, a bibliai királyok sem voltak szentek, sajnos a keresztény királyok sem voltak mind azok, de azért akadtak jók is.


@ "A tökéletlen ember értelemszerűen nem lehetett tökéletes. És ettől még a választott nemzete volt Istennek Izrael."


Elárulom neked, hogy a bibliai időkben mai szemmel nézve brutálisan kegyetlen világ volt. Dávid hadvezére, de maga Dávid is közönséges gyilkos volt, haszonleső fiai pedig egymást gyilkolták, saját testvérüket is megerőszakolták, még a világbölcs utódja is bálványimádó lett. Ezt a szintet azért sok keresztény uralkodó megütötte.


@ "Ma nincs ilyen teokrácia."


Ami Izraelben folyt, szerinted az volta teokrácia? Az istenuralom?


Ha azt a fertelmet annak lehetett nevezni, akkor megnyugtatlak a keresztény királyokét is.


@ "De egyik ilyen uralomért sem adhatja egyetlen igaz keresztény sem az életét nemzeti, etnikai vagy politikai, vallási MEGOSZTOTTSÁGBÓL!"


A jó ügyet kell szolgálni, a lelkiismereted szerinti jó ügyet, s ha kell az életedet adni. Én egyáltalán nem állítom, hogy a katonáskodás minden esetben jó szolgálat, de önmagában nem bűn.

2023. márc. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
51%

"Ha valaki nem akar magyar lenni, akkor ne legyen."


Magyar vagyok, mert ide születtem, de nem azért mert magyarnak születtem, mert ez nem igaz. Magyar az anyanyelvem és az állampolgárságom. Szeretem Magyarországot, de nem emelem egyetlen másik nemzet fölé sem! Márpedig aki hazafi érzelmekkel, a haza védelmére esküt téve, egy nemzeti hadseregben szolgál, az akarva, akaratlanul, de minden más nemzet fölé és elé helyezi a sajátját, mintha annak nagyobb joga lenne élni!


"...mindenesetre ezzel is szegényebb."


Tényleg szegényebb lenne a világ a hamis "hazaszeretet" miatt megtörtént első, második vh nélkül? Mondhatod persze, hogy az igazi hazafi nem ilyen. De akkor milyen? Megtagadja a nemzeti hadseregében a katonai szolgálatot, ha más ország szellemi testvérei ellen akarják küldeni nemzeti, etnikai vagy politikai MEGOSZTOTTSÁGBÓL? Mert akkor iszonyatosan kevés hazafi van a földön! 😉


Nem veszed észre, hogy Sátán uralma alatt él az emberiség és ha nem vagy keresztényileg semleges, hanem hagyod magad megosztani és pártoskodsz, ezzel az Ördög érdekeit és szándékát erősíted?


A tragikus az, hogy tulajdonképpen a te általad vallott "kereszténység" lényegében semmiben sem különbözik a világ "jóra való" nem keresztény világától! Csak a külsőségek és a szertartások különböztet meg, de alapjában véve ugyanazt csináljátok, mint a Sátán uralma alatt élő világ túlnyomó része.

2023. márc. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
51%

"Aki jobban szereti hazáját vagy családját, mint Istent az bálványimádó."


Éppen ezt mondtam én is! Márpedig a haza szeretete -amiről te beszélsz, mint hogy szerinted egy keresztény bármely államilag elfogadott fegyveres testület tagja lehet Pál, rómaiaknak írt 13-ik fejezetével takarózva, azt egyoldalúan félreértve, teljességgel szembe megy a krisztusi szellemnek.

Jézus Krisztus követőinek Isten előtti kötelességük, hogy teljes mértékben odaszenteljék magukat neki és Királyságának, a Teokráciának. Isten Királyságáért, s nem a világért kell imádkozniuk (Máté 6:10, 33). Annak fényében, amit Jézus Krisztus tárt fel a világ láthatatlan uralkodójának kilétéről (Ján 12:31; 14:30), hogyan teheti meg egy olyan személy, aki odaszentelte magát Isten Királyságának, hogy a világ pártoskodó csoportjainak konfliktusaiban egyik vagy másik oldalra álljon? Nem azt mondta Jézus a követőiről, hogy „ők nem része a világnak, miként én sem vagyok része a világnak”? (Ján 17:16).


Isten Szava felszólít minket, hogy engedelmeskedjünk az emberi kormányzatoknak, de azt is írja, hogy inkább Istennek kell engedelmeskednünk, semmint embereknek (Csel 5:29; Tit 3:1). Nem ellentmondás ez? Korántsem. A viszonylagos alárendeltség elve segít megértenünk és betartanunk ezeket a parancsokat. Jézus így fogalmazta meg ezt az elvet: „Fizessétek hát vissza a császárnak, ami a császáré, az Istennek pedig, ami az Istené” (Máté 22:21).1 Hogyan tehetünk ennek eleget? Úgy, ha alávetjük magunkat a kormányzatnak, amelynek a fennhatósága alá tartozunk, azáltal hogy betartjuk a törvényeket, tiszteljük a tisztviselőket, és megfizetjük az adókat (Róma 13:7). Ha viszont a hatóságok arra utasítanak, hogy ne engedelmeskedjünk Istennek, vagy megosztottságot gerjesztenek, ezt tiszteletteljesen megtagadjuk.


[link]


"Mindazonáltal a családodnak is, a nemzetednek is akkor teszed a nagyobb jót, ha Istent teszed előre, mert minden szeretet Istentől származik, a családszeretet és a hazaszeretet is."


A "hazaszeretet" azon a módon, amit te helyeselsz, vajon tényleg Istentől származik? Azt te sem tagadhatod, hogy a Róma 13-al nem lehet takarózni, mivel az az engedelmesség nem lehet abszolút csak viszonylagos.


Pl egy amerikai zsoldos katona hisz a kormánynak, elhiszi hogy az USA a demokráciaimport révén Istennek tetsző munkát végez és ezért elmegy -persze jó pénzért Órákba, Afganisztánba, stb a "demokráciát" terjeszteni.


De egyes iraki vagy afgán "hazafiak" nem így gondolják, de persze ők is a saját, különbejáratú Istenükre hivatkoznak.


Te úgy gondolod, hogy ebben (vagy bármely szembenállásban a világon) valamelyik oldalnak Isten előtt erkölcsi fölénye van és nem ütközik a krisztusi alapelvekbe?


Vagy egyszerűen arról van szó hogy figyelmen kívül hagyod a Biblia szerint eleve tilos megosztó tényezőket és azt, hogy Isten Királyságát kell az első helyre tenni egy kereszténynek, amelynek az alattvalója kellene hogy legyél és nem megosztó és pártoskodó, emberi politikai hatalmakat kiszolgálni akár katonai értelmében is?

2023. márc. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
51%

"Tagadom, hogy minden háborúban való részvétel szükségszerűen nemzetbálványozás, ez szörnyű ostoba állítás."


Pedig az! A nemzet, a "szent haza" felsőbbségéről szól, de ezt már írtam. Ez nem egyenlő a személyes önvédelemmel, amely a saját életed vagy a családod élete védelmét jelenti, hiszen a "szent" haza eszménye nemzeti állásfoglalást, azaz nemzeti, etnikai, stb megosztottságot jelent.

Természetesen a keresztényi önvédelem sem azt jelenti, hogy erődöt csinálok a házamból és minden ablakba puskát rakok muskátli helyett.


"Ahogy minden embernek, úgy minden népnek is joga van élni ezen a földön."


Élni joga van minden nemzetből, rasszból való embernek, de nincs joga senkinek nemzeti, etnikai vagy politikai megosztottságból gyilkolni más nemzet vagy etnikum emberét! Vagy azt állítod hogy Isten előtt bárkinek és bármely körülményt nézzük is, joga van ilyen alapon a gyilkoláshoz?


Isten az ember által létrehozott nemzetekre, mint társadalmi egységre, és az uralmaikra egészen másként tekint, mint az egyes személyekre külön-külön. Nagyon jól tudja, hogy ezen emberi politikai hatalmak a megosztott nemzetek felett, el lesznek törölve, mert Isten Királysága útjában állnak!


"Az dicséretes, ha Jehova tanúi egy nemzetek feletti testvériséget ápolnak, és nem akarják egymást megölni egy nemzeti háborúban."


Na látod! Akkor már csak az a kérdés, hogy ez a "dicséretes" és egyértelmű, tiszta álláspont a krisztusi, vagy az, amit te sokkal megengedőbben képviselsz egy keresztény számára?


"A földi kormányzatnak azért van jogosultsága, mert jobb kormányzat alatt élni, mint anélkül."


Ez igaz, de nem örökké és ezek a földi hatalmak el lesznek törölve. Isten Királysága lép a helyükbe.

Istentől "kapott" vagyis általa átmenetileg megtűrt kormányzatok ezek. Hiszen tudjuk, hogy nem közvetlenül Isten által kinevezett vezetőkről van szó.

2023. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
51%

"Pál testvéreinek nevezte a hitetlen zsidókat, te pedig kijelentetted, hogy neked nincs más családod, csak a felekezeted, vagyis logikusan a magyarok neked nem testvéreid."


De ugye nem hittestvéreinek nevezte Pál sem a hitetlen zsidókat? Ő, mint volt zsidó vallású és Izrael népének a tagja, bensőségesebb viszonyban lehetett a népével, mint azon magyar Tanúk a többi magyarral, akik számtalan kisebb-nagyobb egyházból és szellemi irányzatból kerültek ki.


"Ha például valaki csak annyira szereti a feleségét, mint a többi nőt..."


Hogy jön ez a hasonlat ide? Mi köze a feleségemnek a nemzethez, amelyben élek? A nemzetet nem vettem feleségül és semmiféle olyan hűségeskü nem kötelez, mint a feleségem iránt!

Egyébként a feleségemet nyilvánvalóan más érzelmekkel szeretem, mint más idegen nőt, de mint EMBERT nincs jogom másként szeretni!


"...számodra a magyarság nem több egy cserélgethető ruhánál."


Mert szerinted te magyarnak születtél vagy embernek? Te nem a felnőtté válásod során kaptad meg ezt a magyar kultúrát és nemzettudatot?


Egyébként -mint már mondtam, sokan "cserélik fel", vagy ha felnőttként került az illető külföldre, akkor válik számára egyenértékűvé a nemzettudat

2023. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
51%

"Nos, mivel Jézus elhozta Isten országát erre a földre, ezért már nem az egész világ a Sátáné."


Erről szó sincs a bibliában! A Biblia egészen világosan és egyértelműen kijelenti több helyen és formában is, hogy "az egész világ gonosz hatalmában van" és Jézus sem mondta soha, hogy "velem, vagyis az első sz-i földre megszületésemmel csökkent a befolyása."


Szerintem amire te gondolsz az az, akit sok fordítás teljesen helytelenül fordít, vagyis hogy "bennetek van Isten országa". Ezt a gyilkos üldözőinek, a farizeusoknak mondta, tehát egészen biztos hogy nem ezt mondta Jézus. De ebben sem kell találgatni, Jézus azt mondta a pontos fordítás szerint, hogy köztetek van Isten Királysága! Vagyis általa köztük volt. Ezt sok fordítás helyesen adja vissza!


"Azt majd Isten dönti el, hogy neki mi volt igazán a tetsző, s bízom, hogy a jóhiszemű tévedést is beszámítja majd."


Mégegyszer mondom: az őszinteség -amire gyakran hivatkozol az igaz ismeret helyett, önmagában nem elég. Ha valaki szándékosan utasítja el az igazságot Istenről, ragaszkodna a hazug és gyakran istenkáromló tanokhoz, akkor ott baj van. Az persze nyilvánvaló, hogy Isten dönt. De ezzel nem lehet takarózni!

2023. márc. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Magyar vagyok, mert ide születtem, de nem azért mert magyarnak születtem, mert ez nem igaz."


A szavakon lovagolsz. Mindenki szükségszerűen valahová beleszületik a szülei révén, ha szüleid magyarok voltak, akkor az én fogalmaim és szóhasználatom szerint te magyarnak születtél, ami természetesen nem jelenti, hogy feltétlenül az is maradsz.


@ "Szeretem Magyarországot, de nem emelem egyetlen másik nemzet fölé sem!"


Ha például testvéreidet csak annyira szereted, mint a többi embert, akkor te egyáltalán nem vagy jó testvér. Ha honfitársaidat nem szereted jobban, mint a többi nemzetét, akkor lényegében nem szereted a hazádat, ha érted egyáltalán, amit magyarázok. Ugyanis egyáltalán nem szeretünk mindenkit egyformán, hanem akit jobban szeretünk azt előrébb tesszük a fontossági sorrendünkben.


@ "Márpedig aki hazafi érzelmekkel, a haza védelmére esküt téve, egy nemzeti hadseregben szolgál, az akarva, akaratlanul, de minden más nemzet fölé és elé helyezi a sajátját, mintha annak nagyobb joga lenne élni!"


Ha például egy szerencsétlenségben elsősorban a saját gyerekeidet mented, a saját gyerekeidet védelmezed, akkor nálad ez azt jelenti, hogy más gyerekének nincs joga élni? Aki szereti a hazáját, az persze előbbre teszi a sajátját a többinél, ami egyáltalán nem jelenti, hogy a többit nem szereti vagy pláne el akarja pusztítani. Szerintem ennek belátásához nem kell sok ész.


@ "Tényleg szegényebb lenne a világ a hamis "hazaszeretet" miatt megtörtént első, második vh nélkül? Mondhatod persze, hogy az igazi hazafi nem ilyen. De akkor milyen?"


A hazafi, aki a hazájának a fia, vagyis aki úgy tekint a hazájára, mint egyfajta szüleire, mint egyfajta családjára. A hazafi egyszerűen csak azt jelenti, hogy kiemelten is szereti hazáját, és egyáltalán nem jelenti hogy a másét pedig gyűlöli, vagy hogy feltétlenül részt vállal egy háborús konfliktusban.


@ "Megtagadja a nemzeti hadseregében a katonai szolgálatot, ha más ország szellemi testvérei ellen akarják küldeni nemzeti, etnikai vagy politikai MEGOSZTOTTSÁGBÓL? Mert akkor iszonyatosan kevés hazafi van a földön!"


Ahogy sok apa van, aki szereti a gyerekét, de nem mind szereti egyformán jól, hanem csak többé-kevésbé, úgy sok hazafi van, aki szereti hazáját, de ők sem feltétlenül jól. Nagyon is könnyen lehetséges, hogy adott esetben nem a többségnek, hanem a kisebbségnek van igaza. Például Széchenyi István, a "legnagyobb magyar" ellenezte a szabadságharcot, s utólag mindenki láthatja, hogy neki volt igaza. Vagy Jeremiás is ellenezte a babilon ellenes felkelést, s mint rossz hazafit, sőt hazaárulót fogságba vetették, utólag persze nagy prófétának bizonyult.


@ "A tragikus az, hogy tulajdonképpen a te általad vallott "kereszténység" lényegében semmiben sem különbözik a világ "jóra való" nem keresztény világától!"


Minden felekezetben vannak kiemelten is szentéletűek. Az persze igaz, hogy bizonyos felekezetekhez való tartozás mércéje nincs túl magasan, s lehetne azon vitatkozni, hogy ha ezt a lécet magasabbra tennénk, akkor vajon többen lennének-e a vonal fölött, mint most. Én egyébként hajlok arra, hogy tegyük magasabbra, s akkor a léc alattiak úgymond nem keresztények, hanem csak szimpatizánsok, érdeklődők.


@ "Csak a külsőségek és a szertartások különböztet meg, de alapjában véve ugyanazt csináljátok, mint a Sátán uralma alatt élő világ túlnyomó része."


Elárulom, hogy az úgynevezett keresztények többsége mostanság szertartásokra sem nagyon jár.


@ "Éppen ezt mondtam én is!"


Akkor jó volna, ha meg is értenéd. Ahogy a önvédelem, nem önimádás, a családvédelem nem családimádás, úgy a honvédelem sem hazaimádás önmagában.


@ "Márpedig a haza szeretete -amiről te beszélsz, mint hogy szerinted egy keresztény bármely államilag elfogadott fegyveres testület tagja lehet"


Azzal, hogy valaki fegyveres testület tagja, azzal önmagában nem lesz bálványimádó. Az ószövetségi zsidók sem voltak azok. Érted? Ha nem érted, akkor a bibliaértésed legalábbis számomra nem sokat ér. Az teljesen más kérdés, hogy helyes-e fegyveres testülethez tartozni vagy nem helyes.


@ "Pál, rómaiaknak írt 13-ik fejezetével takarózva, azt egyoldalúan félreértve, teljességgel szembe megy a krisztusi szellemnek."


Lehetséges, de én nem találom annak. Szerintem azzal lehetőséggel is számolhatnál, hogy esetleg te érted félre.


@ „ők nem része a világnak, miként én sem vagyok része a világnak”? (Ján 17:16).


Ez nagyon szép mondat, de épp arról folyik a vita, hogy ez a gyakorlatban mit jelent. Keresztény létedre bizonyára lehetsz például postás. Ők is a világ részei vagy nem? Ha önmagában nem feltétlenül, akkor a katonaság esetében miért?


@ "Isten Szava felszólít minket, hogy engedelmeskedjünk az emberi kormányzatoknak, de azt is írja, hogy inkább Istennek kell engedelmeskednünk, semmint embereknek"


Nagyon helyesen.


@ "Ha viszont a hatóságok arra utasítanak, hogy ne engedelmeskedjünk Istennek, vagy megosztottságot gerjesztenek, ezt tiszteletteljesen megtagadjuk."


Helyes.


@ "Azt te sem tagadhatod, hogy a Róma 13-al nem lehet takarózni, mivel az az engedelmesség nem lehet abszolút csak viszonylagos."


Nem nagyon értem mit magyarázol. A Róm 13 szerint a földi kormányzat önmagában nem rossz, hanem nagyon is jó és Isten akaratából van. Az más kérdés, hogy az Istentől kapott hatalmával visszaélve adott esetben bűnös dolgot is parancsolhat. Ahogy például az apaság intézménye is önmagában jó és Istentől való, de adott esetben egy apának is lehet bűnös elvárása, amikor inkább kell engedelmeskedni Istennek, mint neki.


@ "Pl egy amerikai zsoldos katona hisz a kormánynak, elhiszi hogy az USA a demokráciaimport révén Istennek tetsző munkát végez és ezért elmegy -persze jó pénzért Órákba, Afganisztánba, stb a "demokráciát" terjeszteni."


Nem kellett volna elhinnie, de ha elhitte, hát elhitte, majd elszámol a lelkiismeretével Isten előtt.


@ "De egyes iraki vagy afgán "hazafiak" nem így gondolják, de persze ők is a saját, különbejáratú Istenükre hivatkoznak."


Mindenkit a saját hite, a saját lelkiismerete és a saját meggyőződése alapján ítélnek meg: "mert szavaid alapján ítéltetsz majd igaznak, és szavaid alapján ítéltetsz majd bűnösnek." (Mt 12,37)


Majd folytatom.

2023. márc. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Te úgy gondolod, hogy ebben (vagy bármely szembenállásban a világon) valamelyik oldalnak Isten előtt erkölcsi fölénye van és nem ütközik a krisztusi alapelvekbe?"


Valóban úgy gondolom, hogy egy fegyveres konfliktusban az egyik félnek lehet nagyobb igazsága, lehet nagyobb erkölcsi fölénye. Például az államhatalom rendőrei abszolút erkölcsi fölénnyel harcolhatnak a kábítószerkereskedők ellen, s bizony ez egyáltalán nem ütközik jézusi alapelvekbe, hanem épp ellenkezőleg az Istentől kapott dolgukat végzik.


@ "Vagy egyszerűen arról van szó hogy figyelmen kívül hagyod a Biblia szerint eleve tilos megosztó tényezőket és azt, hogy Isten Királyságát kell az első helyre tenni egy kereszténynek,"


Valóban minden kereszténynek az Isten országát kell keresnie és építenie, ugyanakkor pedig tény, hogy mi keresztények nem vagyunk egy szinten az életszentségben. Van aki például többet adakozik s szerényebb életmódot folytat, ugyanígy az ellenségszeretet kapcsán is lehetnek különbségek.


@ "Élni joga van minden nemzetből, rasszból való embernek, de nincs joga senkinek nemzeti, etnikai vagy politikai megosztottságból gyilkolni más nemzet vagy etnikum emberét! Vagy azt állítod hogy Isten előtt bárkinek és bármely körülményt nézzük is, joga van ilyen alapon a gyilkoláshoz?"


Igen, nagyon is állítom, hogy joga van egy nemzetnek megvédenie magát, akár fegyveres úton is. Ahogy jogod van megvédeni magadat vagy családodat épp olyan joga van egy nagyobb emberi közösségnek is megvédenie önmagát. Ahogy a zsidók megvédték magukat a Bibliában, éppúgy bármelyik másik nemzet is megvédheti magát, mert ez teljesen alap dolog, s ebben semmi változás nincs.


@ "Isten az ember által létrehozott nemzetekre, mint társadalmi egységre, és az uralmaikra egészen másként tekint, mint az egyes személyekre külön-külön."


Ez csak egy hülye duma, mert az embereknek nagyon is joga van családnál nagyobb egységekbe tömörülni. Jehova tanúi valójában képmutatók és álszentek, mert ugyan élvezik egy ország védelmét és biztonságáét, de elítélik azokat, akik ezt fenntartják és működtetik. Elítélik a várépítést, noha maguk is várakban élnek, s ez bizony képmutatás, mert nem kötelező várban élni. Menjetek olyan helyekre lakni, ahol nincs közbiztonság!


@ "Nagyon jól tudja, hogy ezen emberi politikai hatalmak a megosztott nemzetek felett, el lesznek törölve, mert Isten Királysága útjában állnak!"


Az persze igaz, hogy a politikai hatalmak messze nem tökéletesek, de nem is egyforma rosszak, sőt a Biblia szerint voltak kifejezetten jó királyok. Mindenesetre amíg nem jön el Isten országa a maga teljességében, addig a földi kormányzatokra nagyon is szükség van, s nem hogy Isten útjában állnak, hanem a Biblia szerint kifejezetten az Isten eszközei, s a keresztényeknek éppen azért kell imádkoznia és tevékenykednie, hogy minél jobb jó világi vezetőink lehessenek.


@ "Na látod! Akkor már csak az a kérdés, hogy ez a "dicséretes" és egyértelmű, tiszta álláspont a krisztusi, vagy az, amit te sokkal megengedőbben képviselsz egy keresztény számára?"


A krisztusi álláspont, hogy növekedjünk a szeretetben, a testvéri szeretetben, a család szeretetben, a szegények szeretetében, az ellenségszeretetben, a nemzetszeretetben, minden szeretetben. Minél jobban szeretünk, annál jobb lesz a világ. A nemzeti konfliktusban is a békére kell törekednünk, és hiszem, hogy sok háborút elkerülhetnénk, ha mind két oldalon több erőshitű keresztény lenne. Sajnos a legtöbb keresztény még nincs ilyen szinten, ami nem jelenti, hogy nagyon gonoszak vagy egyáltalán nincs hitük, csak mégsem elég nagy.


@ "Ez igaz, de nem örökké és ezek a földi hatalmak el lesznek törölve. Isten Királysága lép a helyükbe."


Ha elismered, hogy a földi kormányzatokra egyenlőre még szükség van, akkor miről beszélünk? Ha jobb kormányzat alatt élni, mint kormányzat nélkül, akkor abban elvileg keresztény is részt vehet, mert minden jóban részt vehetünk. Szükség van rendőrökre, de rendőrnek lenni mégis bűn állítás bizony ellentmondásos, hazug, álszent és képmutató.


@ "Istentől "kapott" vagyis általa átmenetileg megtűrt kormányzatok ezek. Hiszen tudjuk, hogy nem közvetlenül Isten által kinevezett vezetőkről van szó."


Fantasztikus meglátás. Szerinted Izrael meglehetősen hitvány királyait Isten nevezte ki közvetlenül? Mindenesetre ha hiszel a Bibliában, akkor imádkozzál a kormányzati emberekért, mart valahogy akkor jobban csinálják a dolgukat.


@ "Egyébként a feleségemet nyilvánvalóan más érzelmekkel szeretem, mint más idegen nőt, de mint EMBERT nincs jogom másként szeretni!"


Nem irigylem őt, már ha egyáltalán van. A normális férjek bizony többet tesznek a feleségükért, mint más emberért.


@ "Te nem a felnőtté válásod során kaptad meg ezt a magyar kultúrát és nemzettudatot?"


Tudod hozzám már csecsemőként is magyarul beszéltek, én már azelőtt magyar voltam, hogy tudtam volna róla.

2023. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 szp72 ***** válasza:
100%

@ "A Biblia egészen világosan és egyértelműen kijelenti több helyen és formában is, hogy "az egész világ gonosz hatalmában van" és Jézus sem mondta soha, hogy "velem, vagyis az első sz-i földre megszületésemmel csökkent a befolyása."


A Bibliát persze elég hülyén magyarázzátok. A Sátán hatalma a megváltás által nagyon is csökkent, ugye lebukott az égből, a keresztények pedig kígyókon-skorpiókon járnak. Jézussal elérkezett az Isten országa, amely mint a só és a kovász átjárja a társadalmat, s ezért növekedik, mint a mustármag. Ezek meglehetősen alap dolgok, tudod Jézus királysága nem 1914-ben jött el, téged alaposan becsaptak.


@ "Szerintem amire te gondolsz az az, akit sok fordítás teljesen helytelenül fordít, vagyis hogy "bennetek van Isten országa"."


"Isten országa köztetek van." ez a jó fordítás. Vagyis az emberek között, már amennyiben ha befogadják.


@ "Vagyis általa köztük volt. Ezt sok fordítás helyesen adja vissza!"


Nem hiszem, hogy Jézus itt csak magára gondolt. Ha csak magára gondolt volna, akkor éppen hogy lehetett volna azt mondani, hogy itt van vagy amott. Isten országa Jézus személyében, mint kicsinyke mustármag megjelent a földön, s a benne hívőkön keresztül növekszik. Ez a Biblia tanítása.


@ "Mégegyszer mondom: az őszinteség -amire gyakran hivatkozol az igaz ismeret helyett, önmagában nem elég."


Mindenki a saját lelkiismeretére köteles hallgatni. Hogy mi a vélt és mi a valós igazság, úgy gondolom, nem te döntöd el.


@ "Ha valaki szándékosan utasítja el az igazságot Istenről, ragaszkodna a hazug és gyakran istenkáromló tanokhoz, akkor ott baj van."


Ha tényleg szándékosan akkor persze igaz, de ez rád is vonatkozik. Én például a Jézus az 1914-ben király lett tanításon csak nevetni tudok, s nem értem hogy ekkora hülyeséget, hogy lehet egyáltalán kitalálni, de megengedem, hogy valakinek ez tényleg komolyan hihető. Azonban akkor azt is be lehetne látni, hogy másoknak esetleg a katonai szolgálat nem tűnik önmagában magától értetődő bálványimádásnak.

2023. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!