Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tízparancsolatban az áll,...

A Tízparancsolatban az áll, hogy "ne ölj", de az Ószövetségben Isten sokszor megmondja, hogy kiket kell megölni?! Akkor hogyan lehet betartani a parancsokat, ha az egyik abszolút ellentmond a másiknak?

Figyelt kérdés
Kérlek, magyarázzátok ezt el komolyan, hogy feloldódjon ez a dilemma.

2023. febr. 20. 15:08
1 2 3 4 5
 31/49 szp72 ***** válasza:
100%
Amit mondani akartam, hogy Jehova tanúi is érezhetik, hogy az egyik rezsim nem olyan, mint a másik, hanem vannak emberségesebbek, élhetőbbek, biztonságosabbak, de vannak nagyon kegyetlen rendszerek is. Gondolom Jehova tanúi is a jobb rendszereket szeretik, s adott esetben oda menekülnek a kegyetlenebből. Nem igazán értem azonban, ha egy ilyen jobb ország áldásait élvezik, akkor milyen alapon bírálják a védelmezőit. De jó hogy vannak rendőrök, de rendőrnek lenni bűn gondolkodás szerény véleményem szerint meglehetősen nagy ostobaság. Az Újszövetség azonban világos, az államhatalom lehet Isten eszköze, már amennyiben tényleg Isten eszköze, s éppen azért kell imádkozni, hogy a államvezetők tényleg minél inkább azok legyenek.
2023. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Látszik is az igaz keresztény gyülekezeten, méghozzá világméretekben!"


Örülök, hogy Jehova tanúi nem ölik egymást, de nem igazán értem hogy milyen világméretű békét kéne látnom. Jehova tanúi akadályoztak már meg valamilyen háborút? Léptek fel békítően?


@ "Feltámadni "mindenki" fel fog, igen. De azok közül, akik Isten emlékezetében vannak, mert hogy ezt is mondja a Biblia, igaz?"


Hogy mit mond?


@ "De vajon a valaha élt összes ember, aki meghalt, Isten emlékezetében van?"


Nem hiszem, hogy bárkit is elfelejtett volna.


@ "De "az a nap", amikor fel fognak támadni az emberek, egyébként is Armageddon után lesz"


Mindenképp, mert ha jól tudom az az utolsó napon lesz.


@ "Az a háború pedig nem válogatás nélküli pusztulás, hanem Isten igazságos háborúja, amikor csak az hal meg, akit Isten elítél."


Szerintem az úgynevezett armaggedoni csata is az utolsó napon lesz, az utolsó ítélet részeként.


@ "Te azt feltételezed, hogy azzal, amit a Biblia alapján egy igaz keresztény el tud dönteni, vagyis hogy NEM KERESZTÉNYI viselkedés háborúzni nemzeti alapon, szóval ezzel "ítélkezik" bárki?"


Nem értem a kérdést.


@ "Beszél a Biblia arról hogy miután megkeresztelkedett, katona maradt?"


Nem, de arról igen, hogy elégedjen meg a zsoldjával, magyarul maradhat katona.


@ "Tudjuk hogy kb Marcus Aurelius idejéig a keresztények nem fogadták el a katonai szolgálatot!"


Az általam olvasott információk szerint ellentmondásosak az adatok, vagyis vitatott kérdés volt. A már katonák megtérését mindenesetre elfogadták, sok vértanú is volt közöttük.


@ "Ugye az ószövetségi nemzeti háborúkkal nem akarod menteni a mait?"


Én nem, de a katonai szolgálat akkor sem imádat.

2023. márc. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
51%

"Amit mondani akartam, hogy Jehova tanúi is érezhetik, hogy az egyik rezsim nem olyan, mint a másik, hanem vannak emberségesebbek, élhetőbbek, biztonságosabbak"


Most így a végén kezdem.

Ez így van. Nem véletlenül van éppen az USA-ban a világközpontjuk. Lehetne akár Oroszországban is, de ha belegondolunk mekkora különbség van a két birodalom 150 évében, akkor talán érthető. Ezt most gondolom át én is először. Az USA-ban is voltak nehéz időszakok, de össze sem lehet hasonlítani a súlyosságát és szörnyűségét. Nyilvánvalóan vannak diktatórikus országok, mint a kelet két nagy birodalma, a kínai és most megint az orosz, és vannak olyanok, amelyek most nem mondhatóak rezsimnek, de a nyugat jelentős része meg a ló túlsó oldala.


Jehova Tanúi nem bírálják, vagy inkább úgy fogalmaznák, hogy nem ítélik el azokat a jelenleg biztonságosabb és élhetőbb országokat azért, mert biztonságosabbak és élhetőbbek!


De mint mondtam, és tagadhatatlan, hogy az emberi uralmak MINDEGYIKE e sátáni világ része és semmivel sem életképesebb mint az elnyomó rezsimek.


Az USA is ugyanúgy birodalmi politikát folytat és rengeteg olyan külső-belső problémával küzd, amely az egész létét fenyegeti.


A Biblia egyértelműen feltárja, hogy e világ politikai ideológiái (beleértve a legjobbnak tartott demokráciákat is) megmérettek és könnyűnek találtattak.


Az ember egyszerűen nem alkalmas arra, hogy tartósan és sikeresen kormányozza önmagát! És nem beszélve a legnagyobb gondról, hogy Sátán e világ istene, ahogyan a Biblia mondja.

A politikai rendszerek és ideológiák elemzésével egy -talán Ébredjetek cikksorozat foglalkozott a 90-es évek első felében. Azt gondolnánk hogy a sokak által istenített demokrácia mindent megold. De nem! Nagyon nem! 😉


"De jó hogy vannak rendőrök, de rendőrnek lenni bűn gondolkodás szerény véleményem szerint meglehetősen nagy ostobaság."


Te ezt keresztényként állítod?


A fegyveres szolgálat bármely fegyveres testületek testületnél nem fér össze a keresztény alapelvekkel!


Az állam ügyeivel foglalkozó felelős politikus tevékenysége is válhat a javára a népnek jó esetben, hiszen Isten engedéjével létezhetnek addig, míg engedi, de mindenki tudja, hogy a politika megosztja az embereket nemzeti, etnikai és politikai téren! Úgy, ahogyan sohasem szabad egy kereszténynek hagyni megosztani magát. Ezért sem fogadja el egyetlen igaz keresztény sem ezt a karriert.


Az államhatalom ma sohasem Isten eszköze direktben, mint ahogyan a zsidók esetében, az ókorban, mivelhogy az Istenuralom volt.


Ma nincs ilyen státuszú ország a földön, de nem is lehet, hiszen a kereszténység nemzetek feletti egysége nem osztható meg semmilyen nemzeti alapon!


De átvitt értelemben lehet Isten eszköze egy politikus, akit valamilyen téren esetleg felhasznál azzal, amit az illető politikus tesz. Az is nyilvánvaló, hogy egy politikus is számíthat Isten könyörületére, ha nem is ismerte meg őt még igazán, de nem saját döntése alapján utasította el.

2023. márc. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 szp72 ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy ritkán írok.


@ "Nem, nem születtem magyarnak! Embernek születtem, a magyarságot később adták rám, mint egy díszes ruhát."


Mindenki szükségszerűen beszületik valahová, egy közösségbe, egy társadalomba, egy kultúrába, egy nemzetbe. Ezt nem később aggatják rá, hanem ez egy eleve adott közeg, amiben élsz. Példának okáért a magyar nyelv, nem egy díszes ruha, amit valamiért rád adtak, hanem egy létfontosságú kommunikációs eszköz.


@ "Indokold meg a szentírásból."


Ezen nincs mit megindokolni, ezt minden értelmes ember láthatja, ha akarja.


@ "Te valójában a nemzetek feletti keresztény egységet nem tartod nagyra, és számodra sokkal értékesebb a nemzethez való hűség."


Én a hitem szerint a Krisztushoz való hűséget tartom a legtöbbre, ami nem jelenti, hogy ne tartanám fontosnak a családi vagy a nemzeti hűséget. Természetesen a nemzetközi keresztény egységet is fontosnak tartom, de mivel éppen mert magyar vagyok a gyakorlatban nem igen ápolok nemzetközi kapcsolatokat senkivel.


@ "a hited alapja az, hogy mindenki valamely nemzetbe születése közvetlenül Isten akarata,"


Mindenesetre Isten akarta, hogy mindenki szülessen valahová.


@ "szerinted ezt közvetlenül Isten intézte így. Pedig erről szó sincs a bibliában!"


Nem nagyon értem, mit magyarázol. Mit jelent, hogy "közvetlenül Isten intézte"? Valójában nem akarta, hogy magyar legyek, csak megengedte, mit mondjuk egy rákos daganatot? Én örömmel vagyok magyar, de ha mondjuk orosznak születek, bizonyára örömmel lennék orosz is.


@ "Na ezért vannak a háborúk, az ilyen hamis vallásos magyarázatok miatt."


A háborúk általában az anyagi javakért folynak.


@ "Nem azért mert te vagy általában az egyszerű ember háborút akarna általában,"


Én valóban nem akarok háborúzni senkivel, sem a nem keresztényekkel, sem más nemzetiséggel, de őszintén szólva azt sem nagyon szeretném, ha mondjuk a románok elfoglalnák ezt az országot, s főleg nem örülnék egy muszlim hódításnak. Ha neked mindegy, akkor javaslom, hogy költözz egy muszlim országba.


@ "Miért? A katonaság léte és célja nem a háború?"


Ahogy például az orvoslás célja sem az, hogy legyenek betegek, úgy elvileg a katonaság célja sem az, hogy legyenek háborúk, hanem éppen a haza békéjének, biztonságának a védelme.


@ "Mindig mindenhol az "önvédelemről" (már a haza önvédelméről) beszélnek, de ez az emberi konfliktusokban csak buta mentegetése a valódi céloknak."


Igen, az önvédelemről mindenki belátja, hogy az egy igaz ügy, ezért csakugyan szeretnek mindent erre visszavezetni. Az persze más kérdés, s nagyon is könnyen lehetséges, hogy a hangzatos szavak mögött valójában tényleg álságos érdekek húzódnak meg. Ahogy például vannak rossz orvosok, akik gyógyítás címen több kárt csinálnak mint hasznot, de ettől még ugye nem lesz az orvoslás önmagában rossz, éppígy a gonosz háborúk miatt sem lesz a katonai szolgálat önmagában bűnössé.


@ "tulajdonképpen Isten imádata helyébe lép a haza, a nemzet!"


Ahogy mindent, úgy természetesen a nemzetet is lehet bálványozni, de a honvédelem önmagában akkor sem bálványimádás. Például a pénzt is sokan bálványozzák, de pénz használata, akkor sem bálványimádás önmagában.


@ "Hogyan lehet egy Isten előtt nem szent, emberek által létrehozott nemzetnek igaza bármely háborúban?"


Tudod, minden embernek joga van élni, anyagi javakhoz jutni, s azt megvédeni. Ahogy a család önvédelme jogos, úgy egy nemzeté is az. Tudod a magyaroknak is joga van élni, ezért van jogosultsága a magyar honvédelemnek.


@ "A keresztényeknek egyetlen nagyobb családjuk van, ez pedig a nemzetek felett álló keresztény testvériség."


Azt még megérteném, hogy a kereszténységet elsődlegesebb családnak tartod, de ezek szerint a magyarságot már semmilyen családnak sem tekinted. Rendben, a te dolgod. Mindenesetre Pál jobban szerette a nem hívő zsidó testvéreit, mint te.

2023. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Jehova Tanúi nem bírálják, vagy inkább úgy fogalmaznák, hogy nem ítélik el azokat a jelenleg biztonságosabb és élhetőbb országokat azért, mert biztonságosabbak és élhetőbbek!"


Nagyon rendes tőlük. A várépítést elítélik, de a várban élést nem, sőt odaköltöztetik az értékeiket. Én ezt kicsit képmutatónak érzem.


@ "De mint mondtam, és tagadhatatlan, hogy az emberi uralmak MINDEGYIKE e sátáni világ része"


Az persze igaz, hogy minden politikai hatalom, ahogy minden egyes ember is többé-kevésbé sátáni befolyás alatt áll, de hát épp azon kéne lenni, hogy minél kevésbé legyen így. Minél több az őszinte hitű keresztény, annál igazságosabb lehet az az ország, ahol élnek.


@ "Az USA is ugyanúgy birodalmi politikát folytat és rengeteg olyan külső-belső problémával küzd, amely az egész létét fenyegeti."


Amerika persze züllik, s egyre kevésbé ragaszkodik a keresztény értékekhez, s ennek meg lesz a következménye.


@ "A Biblia egyértelműen feltárja, hogy e világ politikai ideológiái (beleértve a legjobbnak tartott demokráciákat is) megmérettek és könnyűnek találtattak."


Persze igaz. De még nem lettek elvetve.


@ "Azt gondolnánk hogy a sokak által istenített demokrácia mindent megold. De nem! Nagyon nem!"


Persze, hogy nem, s minél inkább kihagyják belőle Istent, annál kevésbé lesz az.


@ "Te ezt keresztényként állítod?"


Határozottan. Ha egy társadalom rendőrökkel jobb, mint rendőrök nélkül, akkor rendőrnek lenni nem lehet bűn önmagában.


@ "A fegyveres szolgálat bármely fegyveres testületek testületnél nem fér össze a keresztény alapelvekkel!"


Ha te mondod. Én mindenesetre nem tudok ilyen alapelvről.


@ "Az állam ügyeivel foglalkozó felelős politikus tevékenysége is válhat a javára a népnek jó esetben, hiszen Isten engedéjével létezhetnek addig, míg engedi,"


Számomra a Biblia szavai világosak és egyértelműek. Jó hogy van politikai hatalom, jó hogy viseli a kardot, mert ez Isten eszköze, hogy elriasszon a rossztól. Minél jobb a politikai hatalom, annál jobb a népnek, s ezért kell a vezetőkért szüntelenül esedezni.


@ "de mindenki tudja, hogy a politika megosztja az embereket nemzeti, etnikai és politikai téren!


Sok minden megosztja az embereket. Az első keresztények sem voltak tökéletes egységben, ott is voltak pártoskodások, viták. A jó politikus ismérve éppen az, hogy megtalálja az egyensúlyt az egymásnak feszülő érdekek között.


@ "Úgy, ahogyan sohasem szabad egy kereszténynek hagyni megosztani magát. Ezért sem fogadja el egyetlen igaz keresztény sem ezt a karriert."


Szerintem ez teljesen hibás gondolkodás. Bárcsak több jó és keresztény politikus lenne. Az viszont nagyon is könnyen lehetséges, hogy az elvhű politikusok nem futnak be magas karriert, mert kitúrják őket onnan a kevésbé elvhűek.


@ "Az államhatalom ma sohasem Isten eszköze direktben, mint ahogyan a zsidók esetében, az ókorban, mivelhogy az Istenuralom volt."


A zsidók állama sem volt tökéletes, egyik zsidó király sem volt az. A mai politikai hatalmak sem azok, de nagyon nem mindegy, hogy mennyire nem az. Amíg el nem jön az Isten országa a maga teljességében, addig földi uralmak alatt vagyunk kénytelenek élni, de egyáltalán nem mindegy, hogy milyenben.

2023. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
51%

#34

"Ezt nem később aggatják rá, hanem ez egy eleve adott közeg, amiben élsz."


A születésed helyszíne a földrajzi véletlenszerűség következménye! Attól függ hogy milyen nyelven (nyelveken) tanulsz meg beszélni, hogy mely országban születtél, vagy a világ mely területein nőttél fel. Vannak nem kevesen, akik a szüleik sok országok közötti vándorlása miatt igazi multikulturalizmust szívtak magukba. És vannak még többen, akik az anyaországot, ahová jogilag tartoznak, meg sem ismerték igazán, mert kicsik ehhez, de el kellett mindenféle közintézmények miatt költözniük onnan.

Nagyon sok embernek van két-három beszélt nyelve és kultúrája vagy talán otthona, mert történetesen a rokonsága két-három nemzet tagjai közül valók és mindenhol jól érzi magát!


Ne akarjuk már beskatulyázni az emberek identitását egy szűk kalitkába! Azt lehet tapasztalni bizonyos erősen nemzeti érzelmű emberek részéről, hogy szinte bűntudatot keltenek azokban, akik igenis szeretnének ebből a mély és egyoldalú nemzeti büszkeségből (vagy inkább sokszor gőgből) kitörni és rájönnek arra, hogy a hazafi érzelmek csak sokszor inkább gőgössé tesznek!


"Én a hitem szerint a Krisztushoz való hűséget tartom a legtöbbre, ami nem jelenti, hogy ne tartanám fontosnak a családi vagy a nemzeti hűséget."


A világ időről-időre választást vagyis sorrendet követel! Ha tagadod, ha nem, ez van minden háborúban, sőt ezért tudnak ezek a politikai hatalmak magukat kereszténynek tartók millióit arra rábírni, amit most Ukrajnában csinálnak.


"...de őszintén szólva azt sem nagyon szeretném, ha mondjuk a románok elfoglalnák ezt az országot..."


Egyetlen egészséges szellemű ember sem akar háborút, mégis elmegy a legtöbb magát kereszténynek" valló is, éppen azon az alapon, amit itt mondtál! És ezt Isten előtt is "jogot önvédelemnek" tartják, pedig nem az! Az igaz keresztények számára nem az, hiszen ők minden nemzetben egységesen megtagadják a háborúban való részvételt.


Tehát ha egy Jehova Tanúja magyarországon megtagadja ezt, akkor ez azt is jelenti, hogy a román nemzetiségű Jehova Tanúja is megtagadja! Számukra nem az számít, hogy a románok megtámadták a magyarokat vagy éppen fordítva, hanem az, hogy a krisztusi nagyobb család NEMZETKÖZI tagjaiként nem vesznek egyikben sem részt, mert különben egymás gyilkosai lennének. És ugye Jézus nem ilyen egységről beszélt? És ugye nem pusztán feltételes módban fogalmazott, hogy "csak addig szeressétek egymást, amíg nem szólnak odafentről, hogy háború van, mert onnantól kezdve ti, különböző nemzet keresztényei, ellenségek vagytok?"

2023. márc. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
51%

"Ahogy például az orvoslás célja sem az, hogy legyenek betegek, úgy elvileg a katonaság célja sem az, hogy legyenek háborúk, hanem éppen a haza békéjének, biztonságának a védelme."


Ez az érvelés hamis! Az orvoslás a gyógyításért létezik (elvileg). A hadsereg pedig az újabb háborúra való felkészülés és a gyilkolás miatt létezik! Mert ugyebár egyáltalán nem volna rá szükség sehol, ha úgy gondolkodnának az emberek, ahogyan a Tanúk, ahogyan a Biblia tanítja.

De így a harmadik vh küszöbén tartunk és megszámlálhatatlan milliárdokat költenek a végső pusztulás felé vezető útra!


"Ahogy mindent, úgy természetesen a nemzetet is lehet bálványozni, de a honvédelem önmagában akkor sem bálványimádás."


Már hogyne lenne az! Nem mindegy milyen ügyért áldozza az ember az életét vagy nem mindegy hogy elveszi-e másét.


A fenti példa miatt szó sem lehet két háborúzó nemzet egy-egy Jehova Tanúja közötti háborúról, mivel számukra nem a nemzet a "nagyobb család", hanem a nemzetek feletti keresztény testvériség.


Csak az a szomorú, hogy ezt egy magát kereszténynek valló embernek kell ilyen szájbarágós módon magyarázni és még akkor sem érti meg!


"Tudod a magyaroknak is joga van élni, ezért van jogosultsága a magyar honvédelemnek."


Ez nem igaz! Isten előtt egyik ország vagy birodalom gyilkos szervezeteinek sincs joga -nem hogy a honvédelemhez, de létezni sem! Ezek csak azért létezhetnek, mert Isten még türelmes és engedi. De Armageddon ennek is véget vet.


"Azt még megérteném, hogy a kereszténységet elsődlegesebb családnak tartod, de ezek szerint a magyarságot már semmilyen családnak sem tekinted."


Tényleg megérted? Ha megértenéd, nem állítanád szembe a nemzettel. A Biblia egyértelműen fogalmaz:


"Nincsen sem zsidó, sem görög, nincsen sem rabszolga, sem szabad, nincsen sem férfi, sem nő. Mert Krisztus Jézus tanítványaiként ti mindnyájan egyek vagytok." (Galata 3:28)


Ezt, és sok egyéb újszövetségi szöveget nem lehet semmiféle nemzetiségi ellentétekre alkalmazni, mert egy igaz keresztény NEM LEHET MEGOSZTOTT nemzeti, etnikai vagy politikai téren!


Ukrajnában a háború elől sok Tanú menekült el. Természetesen a férfiakat visszatartották, de amikor egyik férfi Tanú a határra került, mondta, hogy ő nem foglal állást, mert krisztusi semlegességgel elutasítja a háborút, azzal fenyegették hogy börtön lesz a vége. Azt mondta, hogy ha ő részt venne, akkor is az orosz hadseregbe kellene vonulnia, mert hogy ő orosz nemzetiségű, de oda sem óhajt menni. Erre elengedték.

2023. márc. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
51%

"Mindenesetre Pál jobban szerette a nem hívő zsidó testvéreit, mint te."


Ez egy személyeskedő minősítgetés. Minden igaz keresztény -így Jehova Tanúi is szereti a hazáját és alapból minden honfitársát. De nem jobban és másként, mint minden nemzet más tagjait! Nyilvánvaló hogy segíteni elsősorban a legtöbb keresztény a saját hazájában tud, a saját nyelvén, ez természetes dolog.


De Pál sem a test szerinti zsidókkal vállalt szellemi közösséget, hanem a keresztény testvéreivel, akik már akkor is mindenféle akkori nemzet tagjai voltak! Ezért nem volt ő sem hazafi vagy nacionalista szellemű ember a te értelmezésed szerint.


"Nagyon rendes tőlük. A várépítést elítélik, de a várban élést nem, sőt odaköltöztetik az értékeiket. Én ezt kicsit képmutatónak érzem."


Egyetlen emberi eszme, politikai ideológia, vagy birodalom sem tart örökké, ez jól látszik ma mindenféle társadalmi rendszeren, a nyugaton is! Az USA-n is. Ha valahol üldözés van, minden ember oda menekül, ahol nincs. Ez nem jelenti azt, hogy magát a halálra ítélt politikai eszmét és társadalmi rendszert tevőlegesen támogatnák, hiszen tudják, hogy Isten Királysága ellenében léteznek.

A sokak által bálványozott szabadabb világ, pl az USA vezetése vajon önként és dalolva fog lemondani majd a jelenlegi hatalmáról és engedi át azt Isten Királyságának? Nyilvánvalóan nem.


"Az persze igaz, hogy minden politikai hatalom, ahogy minden egyes ember is többé-kevésbé sátáni befolyás alatt áll..."


Nem-nem! Jézus is teljesen világossá tette, hogy e világ istene Sátán és nem "többé-kevésbé", hanem teljesen! Ez ellen nem tudunk mit tenni sem regionálisan, sem globálisan. Ebben kell élnünk és a bibliai próféciákból világosan látszik, hogy ez csak egyre rosszabb lesz, amíg el nem jön e világ társadalmi rendszereinek a vége.


"Minél több az őszinte hitű keresztény..."


Már eleve nem jó a fogalmazásod. Az hogy valaki kereszténynek vallja magát, még korántsem biztos hogy valóban az. Ezen kívül az hogy valaki őszinte a saját egyháza tanításához, még egyáltalán nem biztos, hogy Istennek tetsző életet él! Meg kellene ismerni a bibliai igazságot Isten akaratával kapcsolatban.


"Persze igaz. De még nem lettek elvetve."


De, el lettek vetve! Csak nem lettek még megsemmisítve.


"Persze, hogy nem, s minél inkább kihagyják belőle Istent, annál kevésbé lesz az."


Látod ezek azok a hibás, nem keresztényi gondolatok, melyek miatt nem látod a fától az erdőt. A demokrácia Isten Királysága ellentéte, nem lehet belőle "jobban" vagy "kevésbé" kihagyni Istent, mert eleve nem is lehet benne! Vagy az egyik vagy a másik. A "kereszténydemokrácia" pl két össze nem egyeztethető fogalom. A bibliai kereszténység nem demokratikus elven működik.


"Határozottan. Ha egy társadalom rendőrökkel jobb, mint rendőrök nélkül, akkor rendőrnek lenni nem lehet bűn önmagában."


A bűn fogalma mindent magában foglal, ami Isten akarata ellen van! Na most a bűn egyértelműen az akaratával ellentétes, de vajon az a bűnüldözés, ami egyre messzebb le van maradva a bűn mögött és gyakran maga is érintett, ezért az eredménye annyi, mint halottnak a csók, vajon mennyire lehet Isten akarata szerinti?


Maga az emberiség lázadása is bűn volt! Amikor elvetették Öt és saját szabályokat és Istentől független társadalmat hoztak létre, amelynek a része az ún "bűnüldözés" és az "igazságszolgáltatás" is, vajon hogyan tekint rájuk? Ez az egész a Sátán hatására és uralma alatt jött létre és az ő pusztító szellemi befolyása alatt áll. Hogyan lehetne egy igaz keresztény ennek tagja? Ettől függetlenül tudom hogy vannak pl Tanúk, akik a rendőrségen dolgoznak, de nem fegyveres testületben és nem eskütétel mellett.


A lényeg az, hogy az emberi kormányzatok nem Istentől származnak (vö.: Mt 4:8, 9; 1Jn 5:19; Je 13:1, 2), ám az ő engedélyével jöttek létre, és ő engedi meg, hogy fennmaradjanak. Ha jónak látja, ahhoz, hogy megvalósuljon az akarata, ezeket a hatalmakat elmozdíthatja a helyükről, irányíthatja és ellenőrzése alatt tarthatja őket.


A keresztények nem csak azért rendelik alá magukat a felsőbb hatalmaknak, mert azok megbüntethetik a gonosztevőket. A keresztények ezt lelkiismereti kérdésnek tekintik. Azért rendelik alá magukat az emberi hatalmaknak, mert elismerik, hogy ez Isten akaratával van összhangban (Ró 13:5; 1Pt 2:13–15). A felsőbb hatalmaknak – vagyis a világi, politikai hatalmaknak – való alárendeltségük így sosem lehet feltétlen. Egy keresztény nem tudná tiszta lelkiismerettel végezni Isten akaratát, ha megszegi az Ő törvényét, csak azért, mert a politikai hatalom ezt megköveteli tőle. Így hát a felsőbb hatalmaknak való alárendeltséget mindig azon szavak fényében kell tekintenünk, amelyeket az apostolok mondtak a zsidó szanhedrinnek: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek” (Cs 5:29).


Mivel a kormányzatok értékes szolgálatot tesznek azzal, hogy biztonságot nyújtanak és jólétet teremtenek az alattvalóiknak, ezért jogosultak az adóra a szolgálataikért. A kormányzatokat abban az értelemben lehet „Isten nyilvános szolgái”-nak nevezni, hogy hasznos szolgáltatásokat nyújtanak (Ró 13:6, 7)

2023. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
51%

"Sok minden megosztja az embereket. Az első keresztények sem voltak tökéletes egységben, ott is voltak pártoskodások, viták."


A világpolitika gyakran végletesen megosztja az embereket. És az említett módokon csak a politika teszi!


Az első sz-i keresztény közösség közötti viták többnyire a zsidók közül kikerült keresztények és a nemzetekből kijövő keresztények közötti viták voltak a keresztény alapelveket érintő kérdésekben. De semmiképpen sem nemzeti, etnikai vagy politikai MEGOSZTOTTSÁGBÓL voltak ezek.


"Bárcsak több jó és keresztény politikus lenne."


Talán ezt nem kéne fájlalni, mert a politika és a "kereszténység" nagyon borzalmas gyümölcsöket termett, amíg keményebben létezett. Az nem igaz keresztény, aki a "demokratikusnak" mondott politikai életben van! Már írtam erről. A hitehagyott, magát kereszténynek tartó egyházakból származó politikus pedig nem Isten akarata szerint gondolkozik.


"A zsidók állama sem volt tökéletes..."


De Isten igen! És az uralma is. A tökéletlen ember értelemszerűen nem lehetett tökéletes. És ettől még a választott nemzete volt Istennek Izrael. Ma nincs ilyen teokrácia.


"Amíg el nem jön az Isten országa a maga teljességében, addig földi uralmak alatt vagyunk kénytelenek élni, de egyáltalán nem mindegy, hogy milyenben."


De egyik ilyen uralomért sem adhatja egyetlen igaz keresztény sem az életét nemzeti, etnikai vagy politikai, vallási MEGOSZTOTTSÁGBÓL!

2023. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 szp72 ***** válasza:
83%

@ "Attól függ hogy milyen nyelven (nyelveken) tanulsz meg beszélni, hogy mely országban születtél,"


Látod ez nagy igazság.


@ "Vannak nem kevesen, akik a szüleik sok országok közötti vándorlása miatt igazi multikulturalizmust szívtak magukba."


A kevert kultúra is kultúra.


@ "Nagyon sok embernek van két-három beszélt nyelve és kultúrája vagy talán otthona, mert történetesen a rokonsága két-három nemzet tagjai közül valók és mindenhol jól érzi magát!"


Én nem vagyok semmi jónak az elrontója, ha tényleg jól érzi magát.


@ "Azt lehet tapasztalni bizonyos erősen nemzeti érzelmű emberek részéről, hogy szinte bűntudatot keltenek azokban, akik igenis szeretnének ebből a mély és egyoldalú nemzeti büszkeségből (vagy inkább sokszor gőgből) kitörni"


Ha valaki nem akar magyar lenni, akkor ne legyen. A hazaszeretet egyfajta szeretet, akinek nincs ilyen, hát nincs ilyen, lehet nem is tehet róla, mindenesetre ezzel is szegényebb. Valaki például a saját feleségét sem szereti különösebben, hanem azt is cserélgeti.


@ "a hazafi érzelmek csak sokszor inkább gőgössé tesznek"


Van beteges hazafiság, van bűnös nemzetbálványozás, de ez valójában nem igazi hazaszeretet. Van aki a férjét, feleségét, gyerekét bálványozza, ami nem jelenti, hogy akkor minden családszeretet káros és rossz.


@ "A világ időről-időre választást vagyis sorrendet követel!"


Mindenkire mindennap ott leselkedik a veszély, hogy nem jó értékrend szerint cselekszik. Ezt hívjuk bűnnek. Aki jobban szereti hazáját vagy családját, mint Istent az bálványimádó. Mindazonáltal a családodnak is, a nemzetednek is akkor teszed a nagyobb jót, ha Istent teszed előre, mert minden szeretet Istentől származik, a családszeretet és a hazaszeretet is.


@ "Ha tagadod, ha nem, ez van minden háborúban,"


Tagadom, hogy minden háborúban való részvétel szükségszerűen nemzetbálványozás, ez szörnyű ostoba állítás. Nem tagadom azonban, hogy adott esetben nem a háború, hanem a háborúból való kimaradás szolgálja jobban a haza és a nemzet érdekeit. És még inkább állítom, hogy minél keresztényibb egy nemzet, annál inkább inkább képesebb elviselni az igazságtalanságot, szeretni az ellenségeit és ezáltal elkerülni a háborúkat.


@ "És ezt Isten előtt is "jogot önvédelemnek" tartják, pedig nem az!"


Ha van jogos önvédelem, akkor van jogos nemzetvédelem is, nekem legalábbis ez teljesen logikus. Ahogy minden embernek, úgy minden népnek is joga van élni ezen a földön. Ha te nem így látod, az a te dolgod, rád hagyom.


@ "Mert ugyebár egyáltalán nem volna rá szükség sehol, ha úgy gondolkodnának az emberek, ahogyan a Tanúk, ahogyan a Biblia tanítja."


Nagyon nagyot mondtál. Az önvédelemre se lenne szükség, ha mindenki keresztény elvek szerint élne, de mivel ez nem így van, ezért adott esetben szükség lehet a jogos önvédelemre.


@ "A fenti példa miatt szó sem lehet két háborúzó nemzet egy-egy Jehova Tanúja közötti háborúról, mivel számukra nem a nemzet a "nagyobb család", hanem a nemzetek feletti keresztény testvériség."


Az dicséretes, ha Jehova tanúi egy nemzetek feletti testvériséget ápolnak, és nem akarják egymást megölni egy nemzeti háborúban.


@ "Csak az a szomorú, hogy ezt egy magát kereszténynek valló embernek kell ilyen szájbarágós módon magyarázni és még akkor sem érti meg!"


Nyugodt lehetsz én sem akarok megölni egyetlen keresztényt se, még akkor se, ha nem az én felekezetemhez tartozik. Ettől függetlenül létezik a nemzeti jogos önvédelem, ha tehát a hazámat igazságtalan támadás érné, akkor valóban jó lenne, ha minden ottani keresztény felebarátom kimaradna belőle, ahogy fordított esetben tőlem is elvárhatják ezt.


@ "Ez nem igaz! Isten előtt egyik ország vagy birodalom gyilkos szervezeteinek sincs joga -nem hogy a honvédelemhez, de létezni sem!"


Én tartanám magam a Bibliához:

"Mert nincs hatalom, csak az Istentől, ami van, azt Isten rendelte." (Róm 13,1-2) A földi kormányzatnak azért van jogosultsága, mert jobb kormányzat alatt élni, mint anélkül. Jobb ha rend van, mint a teljes fejetlenség. Jobb ha van közbiztonság, mint ha nincs. Jobb ha védi valami a társadalmat, mint az amikor semmi. Az államhatalomnak Istentől kapott joga, hogy kardot viseljen, de nem gyilkolhat kénye-kedve szerint, ha mégis így tesz, az nagyon szomorú. Ahogy egy rossz apa, nem teszi jogtalanná az apaságot, úgy egy rossz kormányzat sem teszi jogtalanná a kormányzatokat.

2023. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!