Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg olyan jó dolog egy...

Tényleg olyan jó dolog egy örök életen keresztül egy abszolút teokratikus királyság alattvalójaként élni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 13:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
konkrétan mire gondolsz????
2021. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
#1: Első tippem az lenne keresztény mennyre, de tévedhetek.
2021. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Szia,

Tekintettel arra, hogy ebben még egyikünknek sem volt része, így nem hiszem, hogy tapasztalati úton bárki meg tudná válaszolni ezt a kérdést.

Mindenesetre a Biblia erről nem tanít, így a kérdésed is irreleváns, pusztán elméleti "mi lenne ha" kérdés amire nem hiszem, hogy létezne jó válasz...

Amit tudunk a Bibliából, hogy az örök életben az "Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig népei lesznek, és maga Isten lesz velük, és letöröl minden könnyet a szemükről, és halál sem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak." Ez azért nem hangzik rosszul...


Üdv. Péter

2021. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az utolsó ítélet után üdvözült emberek örökké tartó társadalmára, amit Isten fog kormányozni, mint király.
2021. júl. 7. 13:29
 5/23 A kérdező kommentje:

#3 Kedves Péter, értem, hát bízom benne, hogy így lesz, ahogy mondod. Köszönöm válaszod.


Remélem, hogy nem ugyanúgy kell majd az emberiséget összetartani, mint jelenleg vagy korábban. A hagyományos emberi királyságokat félelemmel, tekintéllyel, vak engedelmességgel, feltétlen lojalitással tartották egybe. Talán ez majd később nem így lesz.

2021. júl. 7. 13:33
 6/23 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom, de a Biblia írja hogy a Mennyben is háborúznak, szóval akkor ott is jó esély lesz éhínségre meg minden egyébre ami a háborúzással jár
2021. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Szem nem látta, fül nem hallotta, emberi szív föl nem fogta, amit Isten azoknak készített, akik őt szeretik.
2021. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
ez a véleményem, éretlenek vagyunk ezt megérteni(utolsó voltam)
2021. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%

Király lesz Istennel élni. Péterrel egyetértek


"Nem tudom, de a Biblia írja hogy a Mennyben is háborúznak, szóval akkor ott is jó esély lesz éhínségre meg minden egyébre ami a háborúzással jár"

De azt is írja, hogy annak is vége lesz örökre ;)

2021. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%

"Nem tudom, de a Biblia írja hogy a Mennyben is háborúznak, szóval akkor ott is jó esély lesz éhínségre meg minden egyébre ami a háborúzással jár"


Jó meglátás. A keresztény mitológia szerint már a Mennyben is háború dúlt Mihály arkangyal és a Sátán serege között. Érted, a Mennyben...


Továbbá: nem hihető, hogy egy mindenható Isten teremt magának egy ellenséget, akivel szemben aztán meg van kötve a keze, de a végén majd legyőzi. Ez inkább olyan, mintha Isten unatkozna, és kicsit érdekessé akarta tenni a dolgokat.


A kereszténység szerintem nem vehető komolyan, viszont két dolog miatt sikeres:


1. Nagyon jó a marketingje, el tudják adni.

2. 1500 éve történelmi-politikai okok miatt behagyományozódott az európai kultúrába.


Ha ezt leszámítjuk, akkor lényegében, akkor talán az ősi zoroasztrizmus zsidó változata az egész.


Üdv. Light


(agnosztikus)

2021. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!