Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben, miért?

Hiszel Istenben, miért?

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 20:25
1 2 3 4 5
 31/44 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"itt konkrétan a "gyenge" azt jelenti, hogy kevésbé alkalmas az életre, mint más. Az átlag ember épp annyira alkalmas az életre, mint más."


Dehogy az ember vagy ezer helyen kinyuvandna ahol egy állat nem, ha eszközök nélkül engeded oda.


"Ezek TELJESEN VÉLETLEN mutációk. Az alkalmazkodás az, hogy ebből melyik marad meg."


Dehát ezt nem lehet bizonyitani.


"NEM!


...és még véletlenül sem lehet azt hinni, hogy a világunk ÉRTELMESEN tervezett.


Ha tervezett, akkor iszonyú gány. De tényleg borzalmasan.



MÁSRÉSZT ezekről már, amelyeket most írtam, sokszor volt itt szó, és te is itt voltál.


Te értelmes ember vagy. Szerintem nem kéne fanatikusnak lenned."


Először is ha olyan hozzá állásod van hogy véletlenül sem lehet igazam, akkor ne nevezd már magad agnosztikusnak. Ateista vagy.


Másodszor is, én nem vagyok fanatikus adtól még hogy a saját hitemet tartom igaznak, akkor lennék az ha elképzelhetetlennek tartanám a te vagy mások szemléletét.


Harmadszor is, igenis vana világban olyan fajta rendszer ami miatt az ember következtethet akár szándékos akár véletlen rendszerezésre, csak nézd meg a kémia és fizika törvényeit.


Negyedszer, mint már mondtam (hitem szerint) azért vannak olyasmik amiket "gány"-nak hivsz mert ez a világ szándékosan mulandonak és nehéznek lett teremtve a proba tétel miatt.


És ötödször is, felesleges itt vitáznunk hisz a fejedben egyszerüen nem tartod lehetségesnek sem hogy nincsen igazad.


Éppen ezért felesleges magad agnosztikusnak nevezni, vállald fel az ateizmust, igy nem keveredsz felesleges vitákba.

2022. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

"az ember vagy ezer helyen kinyuvandna ahol egy állat nem, ha eszközök nélkül engeded oda"

De nem engedem oda úgy!

Az ember természetesen az eszközeivel, és főleg a tudásával, a társadalommal EGYÜTT értendő. A többi állat is.

Mivel ez a környezetük... miért vennéd ki őket?

Ezért gondolhatlak téged fanatikusnak, mivel ez magától értetődő.


"Dehát ezt nem lehet bizonyitani."

Hmmm...

végeztek kísérletet mutációs rátákkal is. Elég meggyőző volt arról, hogy léteznek mutációk, és milyen szabályaik vannak.

Vagy te úgy gondolod, hogy egy isten belenyúl felülről, és mutációkat csinál?


"ha olyan hozzá állásod van hogy véletlenül sem lehet igazam"

Miért lenne ilyen?


"én nem vagyok fanatikus"

Mondjál rá jobb szót. Ki az, aki a teljesen nyilvánvaló igazságokat se veszi észre, még magyarázat után sem, és nem ismer közismert tényeket?


"ha elképzelhetetlennek tartanám a te vagy mások szemléletét"

Igen, ebben valóban nem vagy fanatikus. Mondjál jobb szót magadra, akkor azt fogom használni.


"vana világban olyan fajta rendszer ami miatt az ember következtethet akár szándékos akár véletlen rendszerezésre, csak nézd meg a kémia és fizika törvényeit"

Erről is volt már itt szó, ezért is gondollak fanatikusnak. Ez az emberközpontúság érve, ami hibás.

Ilyen alapon a lottó ötös nyertesét is megkérdezhetnéd, hogy milyen fantasztikus képességei vannak?


"azért vannak olyasmik amiket "gány"-nak hivsz mert ez a világ szándékosan mulandonak és nehéznek lett teremtve a proba tétel miatt"

Ez nincsen benne a Bibliában, és szerintem a Koránban sem. A világot szerintem - ÉS pl. a Biblia szerint - nem próbatételnek teremtették.

Ha mégis, akkor annak is iszonyú gány.

Például egy arányt mondjál, hogy egyáltalán a világ hány %-a szükséges a próbához?

A többi akkor felesleges, hiszen nem a teremtés célját szolgálja.

2022. dec. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem létezik. Ha létezne, nem hinnem kéne benne, hanem látnám, érzékelném. Ami nem létezik, azzal minek foglalkozzak?
2022. dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

#33

Igaz. Az oxigénben sem szabad hinni. Se a gravitációban, a négerekben, vagy az elektronokban. Ezek közül egyik se létezik, jól mondom?

2022. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Az oxigént nem érzékeled? Akkor megfulladnál. A gravitációt nem érzékeled? A négereket nem látod? Az elektronok létezése nem alátámasztott természettudományosan? Fuss neki újra.
2022. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

#35

Ha nem akarnál ennyire nem hinni benne, esetleg olvasnál egy kis Bibliát, akkor te is megtapasztalhatnád.

2022. dec. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
36, Olvastam a Bibliát, középiskolában irodalomórán a tananyag része volt. De az csak egy mese, ugyanolyan, mint a Micimackó. Vagy te talán Micimackó létezésében is hiszel? Vagy ha már középiskola, a görög mitológiát is tanítják, tehát Zeuszról, Pallasz Athénéről és a többi görög istenről is olvastam, mégis tudom, hogy csak kitalált karakterek, ahogy Isten is.
2022. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

#37

"De az csak egy mese, ugyanolyan, mint a Micimackó."

Azért a Jelenések könyvét (tele nagy művészi értékekkel) a Micimackóhoz (bugyuta mese) hasonlítani, olyan, mint Bach-ot a részegen éneklő csöveshez.


"In Dublin's fair city, where the girls are so pretty..."

2022. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Azt pedig nem tudod bizonyítani, hogy Isten nem létezik, éppen ezért nem szabad rögtön elvetni a létezésének lehetőségét.
2022. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Csak ugye a természettudományokban nem a cáfolat van a középpontban, hanem a bizonyítás. Ergo nem kell tudni cáfolni valamit, amire nincs bizonyíték. Ha bármiféle természettudományos módszerrel bebizonyítod, hogy létezik isten, akkor azt mondom, hogy igazad volt.
2022. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!