Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben, miért?

Hiszel Istenben, miért?

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 20:25
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

"Ha képesek eszközök nélkül életben maradni"

Légy szíves, olvasd el, amit a szaporaságról írtam.


"a testüknek semmi oka arra hogy"

Nem kell hozzá külön ok.

Véletlen mutációk vannak, vagy szerencsés körülmények, ahol az egyik egyed egy kicsit okosabb, szebb, vagy erősebb lesz, mint a többi.

Ezek után neki több utódja lesz.

Egy idő után a gyengébbek annyira megritkulnak, hogy eltűnnek a fajból.

2022. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Egy idő után a gyengébbek annyira megritkulnak, hogy eltűnnek a fajból."


De éppen az a baj hogy a gyengébbek nem tüntek el. Még mindig itt vagyunk.


"Légy szíves, olvasd el, amit a szaporaságról írtam."


Elolvastam, de nem nagyon ad magyarázatot hogy ha a majmok képesek eszközök nélkül életben lenni, akkor miért kezdenének ugy "fejlödni" hogy egyszerüen képtelenek életben maradni eszközök nélkül.


"Véletlen mutációk vannak, vagy szerencsés körülmények, ahol az egyik egyed egy kicsit okosabb, szebb, vagy erősebb lesz, mint a többi."


De ezek láthatoan nem véletlenek, hanem alkalmazkodás a különbőző dolgokhoz.


"Nem kell hozzá külön ok."


Ha a mikrobák azzal az indokkal kapaszkodtak össze hogy megvédjék magukat, akkor ehhez is kell valami ok.


Nézd én nem arról akarlak meggyőzni hogy nem lehetséges a véletlenség csak arról hogy ugyan ugy logikus a tervezetség mint az ilyen szintű mázli.

2022. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

#12

Feltételezzem ha már Isten tökéletesen jó akkor nem szenvedni küldött ide minket vagy laborpatkányosat játszani, hogy megnézze ki követi majd az "egy igaz" hitet.

2022. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Feltételezem*
2022. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

#23

De, pontosan ezért élünk. Hogy szenvedjünk. És, hogy a szenvedések közepette is megmaradjunk a hitben. 😀

2022. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem maradok a hitben, elbukok?

És akkor megérdemlem az örök szenvedést a pokolban?

Isten ilyen squid game-eset játszik vagy mi? Xd

2022. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

#26

Azért a "játszik" az egy elég erős kifejezés. De gyakorlatilag igen.

2022. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Na én ilyen Istenben biztosan nem fogok hinni soha.


És mindenki aki egy ilyen Istenben hisz gondolkozzon el azon, hogy nekik ez összefér-e egy tökéletesen jó, feltétel nélkül (vagy legalábbis sokáig kitartó) Istennel.

Amennyiben igen azt én nem akarom elhinni.

2022. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

#28

"Nektek, barátaimnak mondom: Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de azután többé nem árthatnak. Megmondom nektek, kitől féljetek: attól féljetek, akinek azonfelül, hogy megöl, arra is van hatalma, hogy a gyehennára vessen. Bizony mondom nektek: tőle féljetek!"

Lukács 12:4‭-‬5 RÚF

2022. dec. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

"a gyengébbek nem tüntek el."

Itt konkrétan a "gyenge" azt jelenti, hogy kevésbé alkalmas az életre, mint más. Az átlag ember épp annyira alkalmas az életre, mint más.


"ha a majmok képesek eszközök nélkül életben lenni, akkor miért kezdenének ugy "fejlödni" hogy egyszerüen képtelenek életben maradni eszközök nélkül."

Nem "úgy kezdenek", hanem olyan változatok IS kialakulnak véletlenül, amelyek jobban kezelik az eszközöket. Cserébe előfordulhat, hogy más téren kevésbé jók - ÉS MÉGIS sikeresebbek, mint a környezetük.


"láthatoan nem véletlenek, hanem alkalmazkodás a különbőző dolgokhoz"

EGY FENÉT!

Ezek TELJESEN VÉLETLEN mutációk. Az alkalmazkodás az, hogy ebből melyik marad meg.


"Ha a mikrobák azzal az indokkal kapaszkodtak össze hogy megvédjék magukat, akkor ehhez is kell valami ok."

Nem kell.

A sejteknek eleve van valamekkora hajlama osztódás után nem szétválni. Van, amelyiknek nagyobb, másnak kisebb hajlama.

Ez a hajlam rossz ott, ahol nincs ellenség (kevesebb tápot és levegőt kap az ilyen sejt, lassabban mozog, stb) - ÉS HASZNOS ott, ahol a kicsiket megeszik.


"Nézd én nem arról akarlak meggyőzni hogy nem lehetséges a véletlenség csak arról hogy ugyan ugy logikus a tervezetség mint az ilyen szintű mázli."

NEM!

...és még véletlenül sem lehet azt hinni, hogy a világunk ÉRTELMESEN tervezett.

Ha tervezett, akkor iszonyú gány. De tényleg borzalmasan.


MÁSRÉSZT ezekről már, amelyeket most írtam, sokszor volt itt szó, és te is itt voltál.

Te értelmes ember vagy. Szerintem nem kéne fanatikusnak lenned.

2022. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!