Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az Iszlám...

Mi a véleményetek az Iszlám vallásról?

Figyelt kérdés
Én szerintem Allah az egyetlen Isten.

2022. szept. 9. 20:26
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
1. ???
2022. szept. 9. 20:34
 2/44 Drakula ***** válasza:
100%

Haver, magyar forumon írtad.

Nagyon csunya válasszok lesznek itt.


Egyébként egyet értek veled, muszlim vagyok.

2022. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi.

Nem ismerem, tudatlanságból pedig nem ítélkezem.

2022. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
29%

Nekem az Iszlam vallás Kínai. Allah mint Budha. Ha vallás, akkor nincs az Isten igazságában, mert a vallás attól válik vallássá, hogy emberi rendelések, dogmák, törvények és szabályok alkotják, amik nem Istentől vannak!!! Röviden ennyi!!!


Az Igaz Isten Maga az önzetlen személyválogatás és ítélkezés nélküli Szeretet. Aki nem ebben él az nem ismerte meg az igaz Istent és nem is él Ő benne és nem is követi Őt!!!! Mindenki nézzen akkor magába és ítélje meg önmagát, a szívét, a gondolatait és a tetteit!!!!! Vajon IStenben vagyok??? Vajon Isten követem és képviselem??? Na ezeken kell elgondolkodni nem pedig azon, hogy melyik az igaz vallás, mert igaz vallás nem létezik!!!!

2022. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 Drakula ***** válasza:

"Allah mint Budha. Ha vallás, akkor nincs az Isten igazságában, mert a vallás attól válik vallássá, hogy emberi rendelések, dogmák, törvények és szabályok alkotják, amik nem Istentől vannak!!! Röviden ennyi!!!"

Bocsásd meg tiszteletlenségem, pusztán csak tesztelem tudásom. Te a hit gyűlekezetébe jársz?

2022. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
42%

Az Iszlám Isten vallása !


Tanúsítom hogy nincs más isten kizárólag Allah,

és tanúsítom hogy Mohammed Allah küldötte volt.

2022. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz, mint sok más vallásról, legyen az iszlám, buddhizmus, hinduizmus, sintó vagy tényleg bármi. Szerintem nem képviselik az igazságot, de amíg tagjaik normálisak, addig nincs velük bajom.


"Én szerintem Allah az egyetlen Isten."

Ez nyelvtanilag biztos igaz monoteizmus esetén, mert Isten arabul Allah, de más nyelven meg más.

2022. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Hm, nekem az, hogy iszlám és isten.

De mifé véleményt vársz?

A három nagy világvallás közös gyökerű. Békében meglehetnének egymást kiegészítve, acsarkodás nelkül.

2022. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
79%

Mi a kérdés lényege?

Elmondom, hogy az itteni muszlimok nem szeretnek véleményt hallani a vallásukról, bárki is írjon bármit. Szóval az egészből csak egy nagy veszekedés lesz. Mindjárt megjelenik a másfél pipás muszlim, aki leírja hogy az összes keresztény hazug és mennyire nem utálja őket, miközben igen. Vagy lehet te magad vagy az, mert ő szokott passzióból még kérdéseket is kiírni, hogy hergelje az embereket. Elkezdi fejtegetni a hülyeségeit, úgy, hogy a Bibliát sosem olvasta. A Koránból meg én többet idézek fejből, mint ő a nagy muszlimsága mellett. Ezt meg senki nem fogja szó nélkül eltűrni.

Ha te muszlim vagy, örülj neki. Én tudnék az iszlámról írni, de amilyen mocskos szövegeket kaptam az itteni muszlimoktól engem már nem érdekel a téma. Az iszlám sem érdekel.

De, hogy válaszoljak is: A véleményem, hogy voltaképpen egy karizmatikus vezető által, politikai és egyéb okokból alakult ki a környező vallásokat, legfőképpen zsidó és keresztény szektákat felhasználva, amiktől hemzsegett az akkori és ottani térség, valamint magának Mohamednek is volt velük kapcsolata. Mohamed egy ügyes politikus és hadvezér volt. Megragadta az alkalmat. Ennyi. Amit Mohamedről tudunk, annak pedig legalább a fele csak legenda, ami kb. 200 évvel a halála után lett lejegyezve. Az iszlámnak két alapja van, a Korán és a hádíszok. A hádíszok voltaképpen évszázadokkal később íródott legendák, amiket tudva levő, hogy szorgosan hamisítottak is. A szunna voltaképpen használhatatlan. Még a muszlimok is válogatnak belőle tetszésük szerint. A Korán pedig nekem érzésre olyan, mintha valaki fejből próbálná visszaadni a Biblia tartalmát, de nem nagyon emlékszik, mert 20 éve olvasta utoljára és időnként a saját gondolatait is beleszővi. Van akiknek nagy élmény olvasni, nekem nem volt az.


Gondolom nem lettem népszerű a véleményemmel. Ezt nem szeretik a muszlimok ennyire nyíltan hallani. De, ez az őszinte véleményem erről a vallásról. Az alapjai ilyenek, de később azért tudod értelmes embereket kitermelni magából és maga az iszlám kultúra sok értékes elemmel gazdagította a világot. Az építészet szép stb. Vannak értékei ennek a vallásnak, de nem állnék be közéjük.

2022. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
71%

"Én szerintem Allah az egyetlen Isten."

Egyébként ezt bárki kimondhatja. Nem innen lesz muszlim valaki. Az Allah még csak nem is egy név. Pusztán annyit jelent "az isten". Még arab keresztények is Allahnak nevezik Istent, mert arabul ez a szó használatos az Egy Istenre. Al- ilah= az istenség.

Az iszlám nem attól különleges, hogy egy istenben hisz, hanem, hogy Mohamedet prófétának tartja. A shahada is ezt mondja ki. Az egyistenhitet és hogy Mohamed próféta. Mivel az iszlám onnan kezdődik, hogy Mohamed próféta, mivel addig hogy egy isten van, voltaképpen megegyezik a monoteista vallásokkal. A zsidók is ezt hiszik és a keresztények is. Az iszlám egyedi arculata onnan kezdődik, hogy "és Mohamed az Ő prófétája".

2022. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!