Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben? Ha igen,...

Hiszel Istenben? Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

A komment szekcióbéli utálkozást, kérem hanyagoljuk, és fogadjuk el egymás véleményét, mégha különbözik is.


Köszönöm, ha figyeltek erre, és megosztjátok a gondolataitokat:) Akár hosszan is kifejhetnétek, érdekel.



2022. ápr. 16. 09:35
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
71%
Nem értek egyet azokkal, akik "csak úgy hisznek", mert olvasták a Bibliát és kész. Aki végig se gondolja a hitét, nem olvas utána az egyes részkérdéseknek, egyszerűen vakhitről van szó. És a végig nem gondolt "elhivés", könnyen megingatható, ha kap az ember egy-két keresztkérdést, vagy komoly nehézsége támad az életben.
2022. ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
75%

#15


"Természettudományos beállítottságú vagyok, abban is dolgozom."


Ha természettudományos beállítottságú lennél, akkor nem hivatkoznál az áltudományos "everystudent" weboldalra, amiről Turi Tamás külön videót csinált.


[link]


Tamás az oldal lényegét cáfolta. Az evangéliumok keletkezésének idejében tévedett, de az oldal tudományoskodó szövegét cáfolta.


Abban is biztos vagyok, hogy nem dolgozol természettudományos területen, mert ahhoz diploma kellene, az meg neked nincs. Te nem vagy biológus, vagy fizikus.


"Számomra elgondolkodtató és logikus, amikor párhuzamot húz a cikk a programozás nyelve és a DNS kód között. A kódrendszer értelmes kódoló intelligenciára vezethető vissza, hasonlóan a számítógépes programokhoz."


>A szubjektív véleményedhez jogod van, de az objektív igazságként való elfogadtatásához már bizonyítani kellene, az meg nem történt meg. Egyetlen elismerést tudományos-szakfolyóiratban - Science, Nature - sem jelent meg erről cikk erről. Ellenben a neoprotestánsok körében elterjedtek ezek a nézetek, akik nem éppen arról híresek, hogy milyen jól értik a biológiát. Hanem arról, hogy mennyire nem érintik.


"Inkább a történelmi, jogi, logikai vizsgálódás útján juthatunk arra, hogy ésszerű, legalábbis nem mond ellent az értelemnek, hinni Istenben és Jézusban."


>Nekem más a véleményem, de erről nem nyitok vitát. Csak a természettudományos részhez szóltam hozzá.

2022. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
Analitikában dolgozom, két diplomám van, és egy felsőfokú angol nyelvvizsgám (origo).
2022. ápr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
64%

#23


Vagyis ebben:


[link]


Úgy tűnik, abban tévedtem, hogy nincs diplomád, de azt eltaláltam viszont hogy nem vagy biológus, vagy fizikus.


A DNS ugyanis a biológia témákör része, ezért azt hittem, biológusnak mondod magad burkoltan. Elnézést.

2022. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
műszeres analitika (kémia)
2022. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
81%

#25


Rendben, de ettől függetlenül meglep ez everystudent-re való hivatkozásod. Nem egyedi eset mondjuk ez, ismertem olyan diplomást, aki egészségügyisként küldött nekem linket olyan filmekről, ahol rámutatnak arra, hogy mi a gond az evolúcióval...


Nem szándékozok senkit megsérteni a hitében, de az ilyen eset számomra egyértelművé teszi, hogy a vallásos gondolkodásból az embert eléggé elfogulttá tudja tenni a természettudományok iránt.

2022. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
78%
*gondolkodásmód
2022. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

#26 más források is közlik ugyanezt a témát:

[link]

2022. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
81%

#28


Nem azzal van a baj, ha egy ateista betér a kereszténységbe (egy időben én is keresztény voltam, de már kitértem).


Még az sem baj, ha egy tudós keresztény lesz.


Amiről írtam, az előbbi kommentben (az egészségügyi diplomás ismerős) konkrétan tagadta az evolúciót. Erre írtam, hogy a vallásos gondolkodásmód az embert elfogulttá tudja tenni...


Holott ma már egy felvilágosult kereszténynek (pl. katolikusok) már nem okoz gondot elfogadni az evolúciót.

2022. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
21%

Nincs bajom az evolúcióval, de nehezen tudom elképzelni, hogy pusztán véletlen mutációk eredményeként alakultak ki az egyre összetettebb szervezetek. Az összetett szerves anyagok létrejötte sem magyarázható evolúcióval, az élettelen anyag és részecskék nem rendelkeznek olyan intelligenciával, hogy önmagukat fejlesszék.


„A legegyszerűbb ismert szervezet, mely képes önálló létezésre, körülbelül 100 gént tartalmaz. Annak a valószínűsége, hogy egy konkrét gén százból (10 milliárd év alatt) spontán módon keletkezzen: 1 : 2 100dikon. De annak a valószínűsége, hogy egy időben ugyanott 100 gén keletkezzen, lényegesen kisebb.”


"Francis Crick, aki részt vett a DNS felfedezésében, kiszámította, hányféle variációban állhat össze egy 200 aminosavból álló lánc önmagától; ez a szám 1, mögötte 260 nullával".

2022. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!