Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teremtés vagy evolúció?...

Teremtés vagy evolúció? Melyik a valószínűbb? Hol áll a legfejlettebb országokban a tudomány jelenlegi helyzetben?

Figyelt kérdés
2021. dec. 3. 22:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
7%

Mese habbal. Ha nem féltetek volna a válaszomtól, nem töröltettétek volna


"Egyébként ha nem csak agyatlanul kötekednél, rájöhetnél hogy itt arról van szó, hogy nem csak hogy bizonyítottan létezik a törzsfejlődés, hanem az azt működtető folyamatokat az ember is tudatosan képes kihasználni. Mint a kutyatenyésztés esetében is, igen."

Ez mese. A törzsfejlődés nincs bizonyítva. Egyszerűen a kutyatenyésztést próbáljátok bizonyítékként ráerőltetni a törzsfejlődésre, ami mese és körkörös érvelés.


"Ez olyan mintha azt mondanánk hogy a szélerőművek működése bizonyíték a vízmozgásra. Ez természetesen nem azt jelenti hogy a szél és az szélerőművek működése közt egyenlőségjel van. De igen, mivel a szélerőművek működése a légmozgásokonalapul, az a tény hogy az ember képes szélerőművekkel áramot termeltetni, egy a sok bizonyíték közül a szél létezésére. Ahogy az állattenyésztés pedig az evolúcióra."


Szerettek mesélni ugye? Csakhogy a törzsfejlődés elvileg nem filozófiai/logikai témakör, hanem természetudományos. Az evolúciót nem kidumálni kell, hanem precízen levezetni. Az nem bizonyítás, hogy hét a kutyatenyésztésben manipulálnak a génekke, akkor biztos valahogy így lehetett a törzsfejlődésben is. Ez így nulla. És ti ezt erőltetitek + jó adag személyeskedés, ami rámutat arra, hogy érzitek, hogy esélyetek sincs.


"Figyelemhiány, valószínűleg. Az életben ismerek pár olyan embert, akik az életükben egyszerűen mindenbe belebuktak, senkijük és semmilyük nincs, és jobb módot nem találtak rá hogy valaki vére odafigyeljen rájuk minthogy szándékosan hülyét csinálnak magukból."

Mindenki magából indul ki pszichológiai tétel most is igaz. Szóval figyelemhiányosak vagytok, és satnya az életetek. Tudtam én ezt, nyitott könyv vagytok, mert pszichológiában is otthon vagyok, de köszi a beismerést.


Lányok, ebből megint sírás lesz, én meg ismét vitát nyertem :)


Több, mint 400 győzelem, nulla vereség. Részetekről meg pont fordítva. Persze, hogy üldöztök, baromira frusztrállak titeket:)

2021. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
87%

Itt pont az a gond, hogy ha a célja az oldal felpörgetése, akkor egész hatékonyan dolgozik.

Hogy közben hülyét csinál magából, az meg kit érdekel?

Tudod: van az a pénz, amiért valakinek korpás a haja.

2021. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
91%

" A törzsfejlődés nincs bizonyítva"

Attól, hogy ezt mantrázod, a tudományos eredmények nem változnak.

Ha a kreacionista "tudós" társadalom majd egyszer végre megerőlteti magát, és a teremtestudomany.hu szerű zugbolok helyett képes lesz összedobni egy-két tudományos tanulmányt is, akkor lesz miről beszélni.

Addig viszont az a helyzet, hogy egyik oldalon állnak a tudományos tények, másik oldalon a kreacionisták makacs tagadása. Nem nehéz a döntés, melyiknek lesz bármi hitele is.

2021. dec. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
89%

"van aki már annyira belebetegedett ebbe, hogy még az is jobb ha egy idiótának nézik, addig is legalább érzi magát valakinek"

Na igen.

Sajnos az, hogy ő itt, ezzel a viselkedéssel akár csak egy mákszemnyit is befolyásolni tudja az oldal sorsát, máris megvan neki egy olyan cél, ami már értékelhető.

Még azt is el tudom képzelni, hogy nem forintban kapja érte a fizetését, hanem létezik egy olyan - esetleg hallgatólagos - megállapodás, hogy te csak dolgozz az oldalért, cserébe védettséget kapsz.

Már kész is van a fontos ember, akinek életcélja is van.

Víziószerű.

2021. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
91%

"Attól még kuka a törzsfejlődés"

Továbbra is, hiába mantrázod ha egyszer a tudományos tények közben ezt bizonyítják.


"A témában még mindig a tartalom számít, nem a megjelenés formája"

A tartalomnak is meg kéne felelnie a tudományos tanulmányok kritériumainak, de ezen is minden egyes alkalommal elvéreztek eddig a kreacionisták.


"Hát elnézve, hogy a tudósok nagy része ID"

Arról a pár százról beszélsz akit egyszer sikerült nagy nehezen összekaparnotok? A mellette milliós tudóstársadalommal, aki nem az?


"Kutyából kutya=törzsfejlődés"

Is. Mivel ugyanazon folyamatokról van szó a kutyafajták kitenyésztésénél is, mutációk okozta új tulajdonságok megjelenéséről és elterjedéséről az adott populációban. Vagy szerinted nem ez történik kutyatenyésztés közben?

2021. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
6%

Hát ezeket a terapeutáddal beszélgesd meg:)


401 győzelem, hihetetlen :) Baromi jó a mérlegem

2021. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj hogy az a 401 győzelmed csak addig él , amíg azt tekinted győzelemnek hogy valaki végre foglalkozott veled. De eközben kb 1000 tudományos és vallási témakörben buktál el csúfosan (mert ugye általában nem egyetlen hazugsággal kezded a vitáidat).
2021. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
7%
Semmi baj, nyugodj meg. Szégyen, hogy ennyiszer veszítesz, de neked ez a perverziód. Tényleg, most esett le. Neked a mániád, hogy alulmaradj egy vitában:) És/vagy tudat alatt elképesztően rajongsz értem. Mondjuk ez az életemet végigkíséri. Nem tudok nem kiemelkedni egy társaságból egy idő után. Néha jó lenne szürke átlagembernek lenni, de nem sikerül. Volt olyan munkahelyem, ahol előre megmondtam, hogy nem akarok vezető beosztásban lenni. Pár hónapig bírták, majd könyörögtek, hogy vállaljam. Ez az én keresztem, a magas IQ-m
2021. dec. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
91%

Tudtam, hogy van humorérzéked is :-)

Sajnos ez most nem segít...

2021. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
30%
Ismersz már, hogy zseniális vagyok. Te is elismerted párszor
2021. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!