Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos emberek miért...

A vallásos emberek miért tartanak be olyan szabályokat, törvényeket, amik nem ütköznek világi törvényekbe?

Figyelt kérdés

Miért nem szabad káromkodniuk, Istent káromolniuk? Nem ütközik törvénybe, tehát szabad, nem lenne semmi baj, ha mégis elkövetnék. Miért nem mehetnek prostituálthoz, ha Magyarországon ez is legális?


Azért mert a vatikáni/görög/tibeti/izraeli/szaúdi törvényeket is kötelesek betartani?


Ha valaminek a megszegéséért nem jár világi büntetés, akkor minek betartani?



2021. nov. 26. 17:44
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

oh bocsi az utolsó dolgodat félreolvastam

javítás:


azok a tanok semmi újak nem voltak, semmilyen új dolgot nem mondott Jézus amit már az emberek nem ismertek volna

2021. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

A kabbalisztika például rengeteg önismereti tant, lélekkel kapcsolatos örök érvényű igazságot tárt fel. Zsidó pszichológusok (pl. Abraham Maslow) közül többen beépítették a kidolgozott tételeikbe, amiket aztán az egész pszichológia elismert.


Ha én valamit pontosan tudok, akkor nem kezdek el bemásolgatni oldalakról idézeteket, forrásmegjelölés nélkül (ez szinte mindig alap), kivéve, ha bizonyítani akarod a tényt, amit állítottál, de a forrás ennél az esetnél is alap. Államvizsgánál, érettséginél, stb.-nél sem puskázol, ha tanultál és tudod az egészet.


Nevetséges, hogy mondatokat vágsz ketté.


Jézust is a rómaiak végezték ki, más kérdés, hogy a gazdag zsidók kérésére.

2021. nov. 29. 18:53
 33/44 A kérdező kommentje:

#31.

Mi a fene van?

Mi köze a kabbalisztikának Jézushoz? Ebből is látszik, hogy baromira nem vagy otthon a témakörben. Igen, az emberek valóbban ismertek bizonyos tanításokat (de nem mindet), mivel Isten prófétái már Jézus megtestesülése előtt elhozták nekik őket.

2021. nov. 29. 18:54
 34/44 anonim ***** válasza:

"Ha én valamit pontosan tudok"

Wow nem is tudtam ,hogy amit te itt írkálsz azt pontosan tudod hiba nélkül 100% igaz.

Viszont itt az a lényeg, hogy bárki mondhat bármit, viszont ha nem tudod bemutatni, hogy neked van igazad akkor ez elég szomorú.


"Államvizsgánál, érettséginél, stb.-nél sem puskázol, ha tanultál és tudod az egészet."

Egy fórumon vagyunk ahol ötleteket vitatunk meg. Az interneten.


"Jézust is a rómaiak végezték ki"

Ezt nem mondtam, hogy nem így volt.


"hogy a gazdag zsidók kérésére."

Ezért vágok ketté válaszokat, mert az egyik része oké, a másik marhaság.

Erre bizonyíték van vagy csak így gondolod, mert beleillik a hitedbe?


"kabbalisztikának Jézushoz"

Én egy szóval nem mondtam ilyet. Filozófiáról volt szó.


"baromira nem vagy otthon a témakörben"

te meg szövegértésben


"Igen, az emberek valóbban ismertek bizonyos tanításokat (de nem mindet), mivel Isten prófétái már Jézus megtestesülése előtt elhozták nekik őket."

Szóval azt mondod, hogy az első próféta előtt az emberek semmit sem tudtak?

Mikor jött el az első próféta és melyek azok a morális szabályok amelyeket isten nélkül az ember nem tudott volna felfedezni?

(de ha jól tudom az előbb is ezt mondtam, csak azt szeretnéd, hogy ismételgessem magam)

2021. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

#34.

Ne legyél már nevetséges! Kajafás, meg a többi főrabbi, meg főpap kérésére, pontosabban követelésére feszítették meg. "Feszítsd meg!"-et, meg "Barabást!" ordibáltak, a főpapok felbujtására. Kajafás pedig tudni illik egy farizeus családból származó személy volt. A farizeusok (a kezdetleges, feltámadó kereszténység legnagyobb kritikusai) pedig az ókori zsidó, izráeli társadalom egyik legfelsőbb, legnagyobb hatalommal bíró, leggazdagabb rétegét tették ki. Ha nem olvastad a Biblia ezen részeit vagy nem foglalkoztál átfogóbban az ókorral foglalkozó vallástudománnyal, akkor mi alapján kérdőjelezed meg, kellő utánajárás vagy ismeretek nélkül?


Miért pont én lennék rossz a szövegértésben? Nem lehet, hogy te a fogalmazásban? Én csak kérdezek, nem állítok. Ebből is látszik, hogy a mai ember mennyire egy undorító képződmény. Mindig először magadba kell nézni és nem másokba! Hidd el, az lenne a legjobb, ha mindenki csak magába nézne, senki nem foglalkozna a másik életével, mert akkor kevesebb bűn lenne és erkölcsösebb is lenne ez a rothadó, mocskos társadalom.


Ahogy a madár nem repül szárnyak nélkül, ez a világ sem jöhetett volna létre vallás nélkül, nem lehet megmondani, hogy milyen lenne vagy milyen lett volna a világ vallás nélkül, mert nem tudjuk, soha nem jött még létre ilyen civilizáció. Az első próféta nem tudjuk pontosan ki volt, mivel Isten rengeteg névtelen prófétát és szentet küldött az emberek közé. Elismert prófétából megnevezhetjük akár Ábrahámot, Zarathusztrát, Mózest is az elsők között, de voltak asszírok és babiloniak is, akik sok az igazsághoz közelálló tanítást, filozófiát fogalmaztak meg.

2021. nov. 29. 20:57
 36/44 anonim ***** válasza:

"Ne legyél már nevetséges!"

Te se.


"Ha nem olvastad a Biblia ezen részeit"

MEGÉRKEZTÜNK! Végre. Miért kellene elhinnem bármit is ami a Bibliában van?


"ha mindenki csak magába nézne,"

és egy percig elgondolkodna, hogy miben hisz és miért


"rothadó, mocskos társadalom"

"hogy a mai ember mennyire egy undorító képződmény"

keresztény szeretet megint


"ez a világ sem jöhetett volna létre vallás nélkül"

A legfontosabb civilizációk létrejöttek vallás nélkül, mellesleg ha éppen a kereszténységet szembeköpő vallással jöttek létre a legelső civilizációk akkor az mit jelent?

2021. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Egy sem jött létre vallás nélkül. Már az őskorban is jelen volt. Ott van Perzsia, Izráel és Kína, mind hasonló vallás mentén jött létre, mint a kereszténység.
2021. nov. 29. 22:31
 38/44 anonim ***** válasza:

Igen és azoknak semmi köze sem volt legtöbbször egy istenhez, inkább több istenekhez és szellemekhez.


Ha valójában mindenki keresztény lett volna alapból és mindenhol ugyan azt az istent és Bibliát fogadták volna el akkor talán van alapja.

Ez csak azt mutatja, hogy emberek vagyunk, akik nem tudják mindenre a választ és ez kellemetlen, úgyhogy kitalálunk dolgokat.


Szóval miért is igaz a Biblia?

2021. nov. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy, mindenki keresztény volt? Még ez mondja, hogy szövegértési problémáim vannak... Azt írtam, hogy a kereszténységhez közelálló vallások. Amúgy a kereszténységben is vannak szellemek (léleknek hívják őket a teológiában). Perzsia ősi vallás a zoroasztrianizmus, illetve átvettek néhány ashurista elemet is, Izráel ősi vallása a judaizmus, Kínáé pedig a taoizmus, konfucianizmus, bizonyos népi hiedelmek, hagyományok és a buddhizmus egyik ága.
2021. nov. 30. 15:21
 40/44 anonim ***** válasza:

"Ki mondta hogy, mindenki keresztény volt?"

"Még ez mondja, hogy szövegértési problémáim vannak"

Igen problémáid vannak, mert azt írtam NEM MINDENKI VOLT KERESZTÉNY

Az egy dolog hogy közel áll, a legelső vallásoknak semmi közük sem bolt a kereszténységhez.

Ez volt a pontom, ha egy isten létezne nem lenne valamilyen bizonyíték, ha mindenki ugyan abban hinne? (vagy közel ugyan abban?)

2021. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!