Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tii féltek hogy elkárhoztok?

Tii féltek hogy elkárhoztok?

Figyelt kérdés

Jézus a sérülteket is égetni fogja a tüzben?

HELP


2021. szept. 30. 07:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/183 anonim ***** válasza:
72%
Nem jutsz a pokolra azért mert sérült vagy :)
2021. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/183 A kérdező kommentje:

#49


A szerző látja, hogy Isten ezer évig fogságban tartja a Sátánt (Jel 20:1-3).

Látja, hogy a keresztények egy része - nem mindegyik - feltámad ("első feltámadás"), hogy Krisztussal ezer évig együtt uralkodjanak (20:4-6).

Végül a kiszabadult Sátán erői felvonulnak, hogy megtámadják Isten népét, de Isten megsemmisíti őket. Sátán osztozik a "vadállat" és a "hamis próféta" sorsában: a "tüzes tóba" vettetik (20:7-10).

Ezután következik a 2. feltámadás: minden ember megjelenik Isten ítélőszéke előtt (lásd végítélet)

2021. szept. 30. 16:47
 53/183 anonim ***** válasza:
81%
Sajnalom hogy azt irtam hatalmas bajok vannak veled. En nem ugy gondoltam. Tudod Isten szeret es mindenkit. Es rosszul gondolod, mert nem juttatna a pokolra azert mert "serult" vagy (bar nem tudom ezt hogy erted).
2021. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/183 A kérdező kommentje:

A Biblia kijelentése alapján Jézus megjelenik a Nagy nyomorúság végén, és megalapítja az Ezeréves királyságot. Ez a korszak nemcsak Izrael számára lesz mérföldkő, hanem döntően fogja befolyásolni a nemzetek, és az egyház sorsát is.


A Jelenések könyve leírja, hogy a Nagy nyomorúság végére a Föld lakossága jelentősen lecsökken, sokan meghalnak az ítéletek következtében. Jézus második eljövetele is magával hoz egy ítéletet, nemcsak a Sátán és az Antikrisztus számára, hanem a hétéves vészkorszakot túlélő nemzetek számára is. Az új korszakba a megdicsőített egyház, Izrael maradéka, és a zsidóbarát (filoszemita) nemzetek egyes tagjai léphetnek be. A Biblia kinyilatkoztatása alapján az Ezeréves Királyságban biztosan jelen lévő nemzetek többsége ma még iszlám befolyás alatt áll (Egyiptom, Szíria, Irak, Irán, Szudán).

2021. szept. 30. 16:54
 55/183 anonim ***** válasza:
77%
29# A Lélek sosem mond ilyet. A sátán igen. Miből gondoltad, hogy nem lesz többé támadás, ha Isten mellett döntesz?
2021. okt. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/183 A kérdező kommentje:
#5 Sátán miért mondana olyat nekem imádkozás után hogy sátánfia vagyok? Mi értelme lenne? beliálfia meg bibliai szó tehát azt sem a sátán találta ki hanem a Teremtő
2021. okt. 1. 08:13
 57/183 anonim ***** válasza:
61%
Hát a Diavol mondja neked nem az Isten. A gonosznak ez a cselvetése hogy higyjed azt hogy Isten mondja és félj mert a kétségbeesés a hit csődje. Nem hiába van a Szent Mihály ima, hogy Szent Mihály arkangyal, segíts nekünk a küzdelemben, a sátánt és a rossz lelkeket akik a lelkek vesztére körül járnak a világban, vezess vissza a kárhoztatba.
2021. okt. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/183 anonim ***** válasza:
7%
Ne haragudj kérdező, hogy ezt írom, de a valláskárosultság ékes példája vagy. Neked pszichológus kell, nem több léleknyomorító dogma, amiken csak kattog az agyad, de előrébb nem visz. Tudom, én is voltam így, mint most te. Egy pont után azonban szétesett az egész (nem a hitem, hanem a vallás), tele van ellentmondással, tudománytalansággal, léleknyomorító dogmákkal. Utána nem tudtam és már nem is akartam ezen rágni magam többet, teljesen felesleges volt. Akárhogy és akárhonnan nézed, a vallás ezer ponton kikezdhető saját logikátlansága és ellentmondásai alapján, a tudomány tényszerűségéről már nem is beszélve.
2021. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/183 anonim ***** válasza:
94%

56# Miért? Szerinted a sátán örül, hogy nem az övé vagy? Hogy akkor innentől kezdve hallgatni fog? Nem olvasod a Bibliát? Mert ott megmutatja, hogy igen ismeri az írásokat.

De nekem nincs kedvem veled beszélgetni, neked tényleg pszichológus kéne.

2021. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/183 A kérdező kommentje:
#59 az a baj neem ismeritek a teremtőt, ő szokott embereket beliálfiának hivni hisz akkor hogy nevezné meg azt aki nem ő hozzá tartozik?
2021. okt. 1. 15:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!