Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Istenben hiszel?

Melyik Istenben hiszel?

Figyelt kérdés
Én keresztény-Református vagyok, de nem ebben hiszek. Nem hiszek a Bibliában mert 80%-a manipuláció, félelem keltés. Abban az Istenben hiszek aki nem mindig a bűnbánatra indít meg hogy bábu legyél, hanem szerintem az igaz Isten egy szerető aki szereti az embert, elfogadja úgy agogy van ha meleg akkor meleg, és kész. Szerintem ő az igaz Isten
2021. febr. 8. 20:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Az egy és igaz Istenben.
2021. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Ekkora trollkérdést ritkán látni:) (Ja nem, állandóan). Akkor te nem keresztény-református vagy, hanem ateista, és a magad erkölcsi rendjében hiszel. Azaz istenként tekintesz magadra. Tipikus sátánista vonás
2021. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%
12: Attól, hogy elfogadó még nem lesz egoista. Ha már itt tartunk, a sátán kersztény kreálmány :D
2021. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha a magad kedve szerint formálod az istenképed, ahogy neked kényelmes/jól esik, akkor a te istenképed egy kamu, nem létezik. Ehelyett inkább próbáld meg megismeri Istent!
2021. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
balról a második
2021. febr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
37%

Magamban hiszek.

Teremtő felsőbb intelligencia létezik, de aki koordinálja, befolyásolja az életed, az Te magad vagy. Nincs semmiféle mennyország és pokol sem. Energiák léteznek. Lélek van, ami reinkarnáció során 'továbbél' és fejlődik.

Az 'Isten' bennünk van.

2021. febr. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a Biblia egy félelemkeltő esti mese, amolyan tábortüzet horror sztori.

És amúgy sincs Isten. Én inkább úgy képzelem ezt el, hogy létezik egy Energia, ami a világűrt és benne minket is mozgat. Mint ahogy mi is használjuk a víz, a szél, a nap energiáját tevékenykedésekhez. A cselekedeteinkért pedig mi vagyunk a felelősek. :) Ha pedig mégis van Isten, akkor szerintem egy hatalmas népiváza :D

2021. febr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!