Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel istenben?

Hiszel istenben?

Figyelt kérdés

2021. jan. 1. 21:55
A kérdező szavazást indított:
Meg vagyok keresztelve és hiszek Istenbe.
Nem vagyok megkeresztelkedve de hiszek Istenbe.
Meg vagyok keresztelkedve de nem hiszek Istenbe.
Nem vagyok megkeresztelkedve és nem hiszek Istenbe.
Más vallás tagja vagyok.
41 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Azért azt a nyelvtankönyvet a ragozásnál nézd át. A -ba/-be -ban/-ben résznél...
2021. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ööö, melyikben? És ő milyen/kicsoda/micsoda, leírnád, kérdező?


Nehogy menet közben derüljön ki, hogy te a repülő spagetiszörnyben hiszel, én meg Jézusban/Visnuban/a nagy Manituban hiszek.


Nos?

2021. jan. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Viszont nem zárom ki a létezését.


A helyesírásra figyelj oda.

2021. jan. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akik másba hisznek azoknak ott van a más vallás tagja vagyok opció.

A többi a keresztény vallás Istenére értendő.

2021. jan. 2. 11:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Akik azt jelölték, hogy más vallás tagja vagyok azok leírnák melyik vallásnak a tagjuk.
2021. jan. 2. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Én Római katolikus vagyok. Voltam első áldozó és bérmálkozó.

Ezt le számítva soha nem tudtam hinni benne.

El kezdtem foglalkozni más vallásokkal, sokat ki is olvastam és csak egyben tudtam meg találni azt aminek a legnagyobb értelmét látom.

A buddhizmus.

Ami nem is vallás, inkább egy fajta élet felfogásnak mondanám.

Hiszem hogy létezik egy felsőbb hatalom és most hogy az Jézus lenne, vagy Allah, netán Buddha.. ezt mindenki döntse el saját maga.

Meditációt gyakorlok már lassan 9 éve és több értelmét látom , mint a kereszténységnek.

Ezzel persze nem szeretnék meg bántani senkit.

2021. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez több mint hit. Bizalom benne, amit lelki tapasztalat alapoz meg. Bizonyság róla, ami személyes kinyilatkoztatáson alapszik.

Hiszem továbbá, hogy Ő is hisz bennem, ahogyan egy jó szülő is hisz a gyermekében, akkor is amikor esetleg mások nem.

Hálás vagyok neki az áldásokért, és szeretem is Őt, bár a szeretetre való képességem nem olyan teljes, mint az Ővé.


Viszont nagyon keveset tudok róla, mások számára igazolni még a létezését sem tudom, csupán tanusíthatom, hogy él, észleléseim és értelmezésem szerint.

2021. jan. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!