Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hiszel Istenben és Jézusban?

Hiszel Istenben és Jézusban?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, mennyien hisznek bennük közületek. Én hiszek, de nekem úgy tűnik, hogy többen vannak, akik nem hisznek, mint akik hisznek.

2020. dec. 30. 23:26
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%
Nem hiszek egyik létezésében sem.
2020. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akitakarsz ***** válasza:
57%

A vallások legnagyobb megcáfolója maga a vallás.

Szóval akkor most isten van vagy Allah vagy Zeusz stb?

2020. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Én hiszek Istenben és Jézusban. Az én meg látásom szerint Istenben nagyon sokan hisznek mert logikával meg állapítható hogy kell lennie egy teremtőnek és az is a meg látásom hogy Jézusban is hisznek olyan szinten hogy tudják ez igaz lehet, de nem akarják el hinni mert túl hihetetlennek tűnik az emberek számára hogy Jézust mért küldte Isten a földre és hogy mit is vitt végbe.

Mi volt Jézus életének a célja. Ezt nem akarják meg érteni az emberek.

Ezért azt mondják rá hogy: na persze... meg hogy hol van Isten??

De Isten ott van ahol ő benne hisznek és még hozzá hogy az atya elküldte a fiát hogy általa a világ üdvözüljön!

Mert a világban eluralkodott az istentelenség... A Sátán hatalma az emberek felett...

De Isten nélkül nem érthetjük meg Isten dolgait és szándékait.

Aki nem hisz az nem ért és csak értetlenkedik a bűnben él.

Mi a bűn? Nem hinni Istenben és meg tagadni az ő akaratát.

Ezért aki tagadja Istent és nem hisz benne az Isten szemében bűn.

Hadd hozzak egy igét:


1Kor. 1,25

Mert az Isten „bolondsága” bölcsebb az emberek bölcsességénél, és az Isten „erőtlensége” erősebb az emberek erejénél.


Tehát ebből azt értettem meg hogy Isten nélkül nem lehetünk okosak, bölcsek értelmesek hiába próbálunk azok lenni.


Vissza térve sokan azért sem hisznek mert ugye nem látják az igazságot a földön, azt mondják hogy hol van isten?? Ebben a nehéz időszakban.

De Isten elküldte hozzánk az ő egy szülött fiát Jézust és Jézus maga mondja hogy én vagyok az út az igazság az élet senki sem mehet az Atyához (Istenhez) csak én általam. Tehát ebben a világban nincs igazság. Miért?

Mert a Sátán uralkodik ezen a világon, bizonyíték azt hiszem nem kell rá, elég körül nézni... Hogy miért uralkodik a Sátán és miért Jézus az élet az igazság az élet? Erre megint itt van az ige, mert én ennyit tudok:


1Kor. 1,25

Mert az Isten „bolondsága” bölcsebb az emberek bölcsességénél, és az Isten „erőtlensége” erősebb az emberek erejénél.


Ugye hallottátok már azt a mondást hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek?

Azt hiszem ez helytálló és nincs is benne a bibliában (úgy tudom), de más hogy meg van fogalmazva.

2020. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Hiszek mindkettőben. Szerintem is sokkal kevesebben hisznek, mint ahányan nem. Még azok között is, akik azt mondják, hogy hisznek, sok olyat látok, akik valójában nem hisznek. Legalábbis a hit bibliai definícióját nézve. Az, hogy kevesebb az igazán hívő, mint a többi, sajnos mindig is így lesz. Jézus megmondta előre:


Menjetek be a szoros kapun! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a kárhozatba visz, és sokan vannak, akik bemennek azon. Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.

Máté 7:13‭-‬14 RÚF


[link]

2020. dec. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Mindkettőben hiszek.
2020. dec. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
87%
Hiszek a szentháromságban 🙏🏻
2020. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Számomra irreleváns a létezése, amíg nem találkozunk vagy nem tudunk valóságosan kommunikálni.

Ha egyszer láttam volna, várnék rá, de így csak a habzó szájú egymást ostorozó próféták maradnak. Meg egyébként sem Jézus a fontos, hanem amit képvisel. Ő annyira fontos, mint bárki más.

2020. dec. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%

(3 as)


(7-es nek válasz:)


De épp ez az hogy Jézus nem bárki más! :)

Ő bűntelen életet élt, ő Isten egyszülött fia, akit azért küldött Isten hogy ha valaki őt követi akkor a mennyországba kerül. Ő Isten jobbján ül.

Ő a közvetítő, közben járó Isten és az ember között, Isten őt küldte a világba hogy az ember meg térjen az istentelenségből a bűnből. Meg térjen Istenhez. Az ember számára jelenleg igen is Jézus a fontos mert ő az igazság az út az élet az Istenhez vezető út. De ahogy a bibliában is benne van és Jézus mondta hogy ne nevezzetek engem jónak mert csak az Isten jó.

2020. dec. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

(3 as)


És ha valaki olvassa ezt a témát és kétségek gyötrik, mert úgy érzi eltávolodott Istentől és nehéz most neki, akkor szeretném bátorítani a következő igével: (Tegnap olvastam és engem is bátorított)


Jeremiás siralmai 3:22-26 HUNK

" Az Úr kegyelmessége az, hogy még nincsen végünk; mivel nem fogyatkozik el az ő irgalmassága! Minden reggel meg-megújul; nagy a te hűséged! Az Úr az én örökségem, mondja az én lelkem, azért benne bízom. Jó az Úr azoknak, a kik várják őt; a léleknek, a mely keresi őt. Jó várni és megadással lenni az Úr szabadításáig. "

2020. dec. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Miért kell ezt hetente megkérdezni?

Aki egy hete hitt, az most nem fog, vagy hogy van ez?

2020. dec. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!