Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tudósok, és kutatók...

Milyen tudósok, és kutatók vannak akik hisznek Istenben és Jézusban?

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A bölcsészek
2020. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a leghíresebbek közül Einstein jut eszembe, aki istenhívő volt. Saját maga írja önmagáról:

" Oktattak a Talmudból és a Bibliából is. Zsidó vagyok, mégis magával ragad a názáreti (Jézus) ragyogó egyénisége." Másik alkalommal a "természetben megnyilvánuló értelemről" beszélt, aminek "megértésére alázattal törekedett" - ahogy megfogalmazta. Ezt is írta: "A természetben megnyilvánuló törvények olyan magasabb rendű intelligenciáról árulkodnak, melynek a módszeres emberi gondolkodás és tettek teljes egészében véve csak jelentéktelen visszatükröződései."

Nem egy meghatározott valláshoz tartozott, ő Istenben hitt. Ezekkel a szavakkal fogalmazta meg: "Az én vallásosságom nem más, mint alázatos csodálata a végtelenül magasabb rendű szellemnek. Ez a szellem a részletekben tárja fel magát, amely részleteket a mi gyenge és múlandó értelmünk fel tud fogni a valóságból. Szeretném tudni, hogyan teremtette Isten ezt a világot. Szeretném megismerni Isten gondolatait, minden más csak részletkérdés."

2020. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Francis Collins az amerikai állami egészségügyi intézetek (angolul Natiotnal Institutes of Health vagy NHS) igazgatója, 2020-ban Templeton díjas.. ő például keresztény és hisz Jézus Krisztusban..


[link]


[link]

2020. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 SolaScriptura ***** válasza:
38%

[link]


Itt találsz egy 27 oldalas listát azokról a tudósokról (DR, Ph.D, Prof. stb.), akik aláírtak egy közös nyilatkozatot arról, hogy a darwinizmussal (evolúcióval) kapcsolatban súlyos kétségeik vannak, és követelik annak felülvizsgálatát.


[link]

2020. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SolaScriptura ***** válasza:
38%

Prof. Dr. Walter Veith eredetileg zoológus, genetikus

emellett a Hetednapi Adventista Egyház pásztora


[link]


Épp most találtam egy zseniális sorozatot, amit ő állított össze Evolúció vs. teremtés témában:


00. Walter Veith: Hogyan lettem evolucionistából teremtéshívő?

https://www.youtube.com/watch?v=E3jsR7Ifjac


Meggyőződéses ateista volt, aki az evolúciót tanította az egyetemen. Miközben gondosan tanulmányozta az evolúció kérdését, és bizonyítékokat keresett az evolúció elmélet alátámasztására, egyre jobban arról győződött meg, hogy az evolúció nem lehet igaz.


01. Walter Veith: A föld térben és időben:

https://www.youtube.com/watch?v=FQqFH4I53E0


stb.

2020. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SolaScriptura ***** válasza:

Hogy legyen egy ma élő magyar tudós is:


Dr Molnár Sándor PhD egyetemi docens a BME-n

Ugyanakkor a budapesti Gologota Keresztény Gyülekezet lelkipásztora


[link]


Rengeteg előadása van fent az interneten, pl.:

2011.04.04 Hétfő Molnár Sándor: 1. kérdés: Be tudod bizonyítani, hogy Isten létezik?

https://www.youtube.com/watch?v=izgN7R_i4II&feature=emb_title

2020. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!