Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hiszel Istenben és Jézusban?

Hiszel Istenben és Jézusban?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, mennyien hisznek bennük közületek. Én hiszek, de nekem úgy tűnik, hogy többen vannak, akik nem hisznek, mint akik hisznek.

2020. dec. 30. 23:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

#8 én olyan helyet akarok, ahol igazság, szeretet és jó esetben bölcsesség van.

Ehhez nem kell Jézus, mert nem szinonimája egyiknek sem.

És olyan Isten sem kell, aki ennek nem felel meg.

Te azt mondod Jézus az út. Ezt akkor úgy értsem, hogy kulcs egy jobb világhoz?

Nem tudom, nem értem miért kell személyi kultusszal belépni a hátunkon....

2020. dec. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

(11 -es nek)


A hely ahol igazság szeretet és bölcsesség van, létezik a mennyország. :)

Viszont mi Isten nélkül csak elképzelni tudjuk ezeket jó esetben, akkor gondolj bele hogy milyen lehet igazából... :)


Jézus emberi testet vett föl és ezzel együtt személyisége is volt de ami fontosabb volt egy jelleme, egy olyan jelleme amit ha mindenki követne és kérné a jó Isten kegyelmét hogy segítsen Jézus jellemét követni akkor a földön is lehetne mennyország.

Jézusnak szerény véleményem szerint nem személye volt hanem jelleme és én nem vallási keretek között ismertem meg Jézust. Nem a templomba és nem egy pap vagy más emberi közben járó által. Nem is látogatom ezeket a helyeket és nem is tartom fontosnak. Amit ezeknél fontosabbnak tartok hogy olyan emberekkel tudjunk kapcsolatot létesíteni akikkel erősítjük egymás igaz hitét, ami nem képmutatás mert ahol a képmutatás ott nincs is hit. De ami ennél is fontosabb márt mint az emberi kapcsolatoknál az hogy milyen a kapcsolatunk Istennel és Isten Jézust küldte hogy kapcsolatunk lehessen vele, ezért nélkülözhetetlen.

Nem biztos hogy akinek vallása van annak jó a kapcsolata Istennel, és a dogmatikus vallás sem egyenlő az igaz hittel. Mert a puszta ismeret még nem elegendő hogy igaz hitünk legyen. :) És van egy szint amit Isten elvár mivel ő teremtett mindeneket, ezért az embernek meg kell hajolni és elismerni a nagyságát és jóságát. Bármennyire is elvakít a saját nagyságunk.

2020. dec. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok annyit szeretnék hozzá fűzni hogy említettem hogy ismertem meg Jézust, félre értés ne essék nem láttam vagy hallottam Jézust hanem felismertem az életem alakulásában, így ismertem meg tehát nem láttam és nem hallottam és nem voltak különleges érzéseim, ami viszont különleges és és érzés az amit úgy tudnák le írni hogy békesség és olyan hasonló érzés mikor az ember szomjas és iszik és már nem szomjas na valami ilyesmit érzek amikor azt érzem hogy Isten most közelebb van mert keresem őt és imádkozok, és keresem az igazságot Jézust próbálom követni.
2020. dec. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én hiszem, hogy valami kézzelfoghatatlan erő vagy erők, amik néha meghallgatják a halandók (nem csak az emberek) kívánságait, és néha teljesítik azt, de nem mondanám, hogy ezt azonosnak gondolom a keresztények Istenével. És elfogadom, hogy Jézus élő személy volt, habár nem teljesen úgy, ahogy a legendák említik.
2020. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%
Hiszek bennük.
2020. dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Hiszek.
2020. dec. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló vagyok.


Szeretném ki javítani amit írtam a 8. válaszban hogy "De ahogy a bibliában is benne van és Jézus mondta hogy ne nevezzetek engem jónak mert csak az Isten jó."


Ez így hibás mert így szerepel pontosan a bibliában:


A gazdag ifjú.


„Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” 18„Miért mondasz engem jónak? – kérdezte Jézus. – Senki sem jó, csak egy: az Isten. 19


és így folytatja:


19Ismered a parancsokat: Ne ölj! Ne törj házasságot! Ne lopj! Ne tanúskodjál hamisan! Ne csalj! Tiszteld apádat és anyádat!” 20„Mester – válaszolta –, ezeket mind megtartottam kora ifjúságomtól fogva.” 21Jézus ránézett és megkedvelte. „Valami hiányzik még belőled – mondta neki. – Menj, add el, amid van, oszd szét a szegények közt, és így kincsed lesz az égben, aztán gyere és kövess engem!” 22Ennek hallatára az elszomorodott és leverten távozott, mert nagy vagyona volt.


A gazdagság veszedelme.


23Jézus erre körülnézett és tanítványaihoz fordult: „Milyen nehezen jut be a gazdag az Isten országába!” 24A tanítványok csodálkoztak szavain. Jézus azonban megismételte: „Gyermekeim, milyen nehéz bejutni az Isten országába! 25Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába.” 26Ezek szerfölött csodálkoztak és egymás közt kérdezgették: „Hát akkor ki üdvözülhet?” 27Jézus rájuk nézett, és folytatta: „Embernek ez lehetetlen, de az Istennek nem. Mert az Istennek minden lehetséges.”


A lemondás jutalma.

28Ekkor Péter megszólalt: „Nézd, mi mindent elhagytunk, és követtünk téged.” 29Jézus így válaszolt: „Bizony mondom nektek, mindenki, aki értem és az evangéliumért elhagyja otthonát, testvéreit, anyját, apját, gyermekeit vagy földjét, 30százannyit kap, most ezen a világon otthont, testvért, anyát, gyermeket és földet – bár üldözések közepette –, az eljövendő világban pedig örök életet. 31Sokan lesznek elsőkből utolsók és utolsókból elsők.”

2021. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!