Miért hisznek egyes Jézus-hívők a halál utáni életben ami az ördög tanítása? Különben is a Biblia arra utal, hogy a halál után öntudatlanok leszünk a feltámadásig. Szerintetek mire utal ez az igevers, ha nem a megszűnésre?
János evangéliuma 5. fejezet 28-29. vers.
"Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az óra, amelyben mindazok, akik a koporsóban vannak, meghallják az ő szavát, és kijönnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására."
Isten mondta: Ha esztek a fáról, akkor meghaltok. Ördög: Csak ugyan ezt mondta? Csak ugyan meghaltok?
szerintetek mit jelent ez az igevers, hogy meghalunk? Hát megszűnünk létezni!
A Lukács Evangélium 16. fejezetében benne van a válasz a pokolról.
"szerintetek mit jelent ez az igevers, hogy meghalunk? Hát megszűnünk létezni!"
Mindenki meghal, aki feltámad...
Engemet nem tudtok becsapni, mert látom, hogy szarkazmusként írtatok. Szerinted így viselkedik egy Jézus-hívő? Csúnya neveket ír, pl. jehovista, és kiröhögik a másikat?
teremtési beszámolóban ezt olvassuk: „Jehova Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké.” Az „élő léleknek” fordított héber ne’fes * kifejezés szó szerint azt jelenti, hogy ’lélegző teremtmény’ (1Mózes 2:7).
A Biblia tehát egyértelművé teszi, hogy az emberek nem halhatatlan lélekkel lettek megteremtve, hanem minden személy maga egy élő lélek. Ezért hiába keresnénk a Bibliában a „halhatatlan lélek” kifejezést, nem találjuk meg benne.
Ha a Biblia nem írja, hogy az embernek halhatatlan lelke van, akkor miért tanítja ezt sok vallás? A válaszért az ókori Egyiptomba kell visszamennünk.
TÉRT HÓDÍT EGY POGÁNY TANÍTÁS
Az i. e. V. században élő görög történetíró, Hérodotosz azt mondta, hogy az egyiptomiak voltak „az elsők, akik kiálltak a lélek halhatatlansága mellett”. Az ókori babilóniaiakat is foglalkoztatta a halhatatlan lélek gondolata. Mire Nagy Sándor i. e. 332-re meghódította a Közel-Keletet, a görög filozófusok már népszerűvé tették a halhatatlan lélekről szóló tanítást, és így az egész görög birodalomban hamar elterjedt.
A „halhatatlan lélek” kifejezés sehol nem fordul elő a Bibliában
Az i. sz. első században két befolyásos zsidó szekta, az esszénusok és a farizeusok azt tanították, hogy a lélek túléli a test halálát. Egy zsidó enciklopédia ezt írja: „A lélek halhatatlansága a görög gondolkodásnak és főként Platón filozófiájának köszönhetően épült be a zsidó köztudatba” (The Jewish Encyclopedia). Ehhez hasonlóan az első századi zsidó történetíró, Josephus úgy fogalmazott, hogy ez a tanítás nem a Szentírás része, hanem „a görögök fiainak hitnézete”, mely alatt a görögök mítoszainak és legendáinak gyűjteményét értette.
Amint a görög kultúra befolyása egyre inkább terjedt, a magukat kereszténynek vallók is átvették ezt a pogány tanítást. Jona Lendering történész szerint „Platón hipotézise – vagyis, hogy a lelkünk valamikor egy jobb helyen volt, és most egy bukott világban él – hozzájárult ahhoz, hogy a platóni filozófia összeolvadjon a keresztény tanokkal”. A lélek halhatatlanságának pogány dogmája tehát beleolvadt a „keresztény” tanításokba, sőt az egyik alapvető hittétel lett
Te sem vagy jobb kérdezõ!
"Ki másba az ördögöt lássa
Õ maga se különbb az sátáni enyészettõl."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!