Titeket is irritál hogy az ateisták ide járnak vallás kategóriába pontozni?
Minden rovatba járnak trollok lepontozni. Ez - úgy tűnik - egyenesen következik a GYK pontozási rendszeréből, ami mágnesként vonz bizonyos embereket, akiknek valamiért nagy élményt jelent a lepontozás.
De ez abszolút nem csak a vallás kategória sajátja, sőt. Ne vedd magadra.
Ha te jártál a legerősebb suliba, akkor milyen lehetett a többi?
...mindha, személyszerint...
Egyébként nem irritál.
Ha egy hívőnek arra van szüksége, hogy itt kérdésnek álcázva térítsen, akkor viselje el azt is, ha ez másoknak nem tetszik.
Nem csak ateisták pontoznak drasztikus módon. Vannak néhányan akik egy "valláshoz "tartozva", kifejezetten ráutaznak másokra, hogy megalázzák, és megfosszák, a válaszuk esetleges igazát is.
Akkora az ellenszenv, hogy elsem olvassák a választ, vagy csak egy igen keveset, de ha észre veszik valamiből, hogy nem "egyenrangú" velük, azonnal akcióba lépnek.
Sajnos olyan emberek is vannak itt, akik "vallásosságuk" ellenére meghazuttolják a hitüket a szavaik által, amikor olyan trágár, becsmérlő kifejezéseket vádakat alkalmaznak, amit még a valódi gyilkosokra sem alkalmaznak.
Igy nyugszik meg a lelkibékéje, nem Isten szelleme által.
Szólásszabadság van, nem kell egyetértenie egy ateistának velem. Pontozás amúgy hülyeség: itt kb. mindenki azt pontozza, hogy egyetért-e vagy sem, nem a hasznosságot.
Valóban idegesítő valamilyen szinten, mikor valaki feltesz egy értelmes kérdést és egy troll beírja, hogy "nincs isten". Mikor rohadtul nem ez volt a kérdés. De ilyenek mindenhol vannak.
Az internet egy olyan bicikli, hogy mindenki oda megy ahova szeretne és olyan válaszokat ad amilyeneket szerete nem pedig úgy viselkedik, hogy te szeretnéd. Üdv 2020-ban!
"Rengeteg okos ember, tudós hisz Istenben, nekem bölcsebbnek tűnik, mint az a hippotézis/koncepció, hogy a majomból jöttünk létre. Személyszerint pedig a legerősebb suliba jártam az egész megyében és a tanáraim több, mint 80%-a hitt Istenben. A reál tantárgyakat tanítóak között is."
- Persze, hogy rengeteg mert amúgy iszonyatosan sok tudós van. Annak pedig az 1%-a is rengeteg. Azt ne firtassuk, hogy egyébként nagyságrendekkel többen vannak akik nem hiszenek istenben.
Az, hogy neked melyik világkép a tűnik "bölcsebbnek" egyáltalán nem számít abban a tekinteben, hogy melyik az igaz, mert azt a bizonyítékok alapján ítéljük meg. Ha nekem az szimpatikus, hogy a fényképezőgépen kis manók festegetnek, attól igazzá válik? Ugye, hogy nem.
Elsöprő mennyiségű bizonyíték támasztja alá az evolúciót (vagyis ahogy te fogalmazol a majomból lesz az ember). Ezekkel vitatkozni egy kicsit olyan mintha a gravitációval vitatkoznál. Lehetséges, csak nem érdemes.
Nem akarok kötekedni, de ez sokszor fordítva is igaz. Vallásosak is előszeretettel szólnak hozzá a nem nekik szóló kérdésekhez és pontoznak le más véleményen lévő embereket.
Valamelyik kérdésnél láttam egy jó hozzászólást, hogy a tudomány nem áll szemben a vallással, mint sokan gondolják. Igaza van, de ezen az oldalon mégis azt látni nagyon sok hozzászóló esetében, hogy ezt nem tudják elfogadni, így pedig egy parttalan vita az egész.
A #6-os válaszoló pedig nagyon jól látja, nem a hasznosság alapján pontoznak, hanem az egyetértés alapján. Meg kéne mar tanulni elfogadni a másik ember véleményét, és nem erőszakosan megmondani neki a magunkét.
Kedves kérdező, az is probléma, hogy az egyház már sok esetben elfogadta a tudományos magyarázatokat is, mert szerinte nem mond ellen a Bibliának, hanem tökéletesen összeilleszthető vele. Sok kérdésnél ezt próbálják elmondani az "ateisták", nem pedig ingerülten vitát kelteni, de ez is egy falra hányt borsó egyeseknek, ha arról van szó, hogy meg kell "védeni" a Bibliát, mert az az igazság, de tisztelet a kivételnek.
12:12 azt az 1%-ot vitatnám. (Forrás: Wikipédia)
Egy 2015-ös, a Gallup International által végzett felmérés szerint a leginkább vallásos csoportok alacsonyabb végzettséggel rendelkeznek, ugyanakkor a vallásos emberek átlagosan többségben voltak az oktatás minden szintjén.[3]
Egy 2014-es tanulmány szerint a Nagy-Britanniában évtizedekig megfigyelhető tendencia, miszerint az alacsonyabb fokú végzettségűek között magasabb volt a vallásosak száma, mára megfordult: jelenleg az alacsonyabb fokú végzettségűek között magasabb a vallástalanok száma, és a magasabb fokú végzettségűek között magasabb a vallásosaké.[4]
A General Social Survey által végzett adatok alapján, minél tanultabb valaki, bizonyos tekintetben annál nagyobb az esélye, hogy vallásos legyen. Philip Schwadel szerint minden egyes oktatásban eltöltött évvel 15%-kal növekszik annak az esélye, hogy a személy részt vesz vallásos rendezvényeken, és 9%-kal növekszik annak az esélye, hogy rendszeresen olvassa a Bibliát.[5] Schwadel erről így nyilatkozott: "minél tanultabb vagy, annál kisebb az esélye, hogy azt mondod: nem hiszek Istenben... és annál magasabb az esélye, hogy azt mondod: hiszek egy felső hatalomban."
Bradley Wright szociológus a 2008-as Pew US Religious Landscape Survey adataiból megállapította, hogy a vallásos csoportok szignifikánsan magasabb végzettségűek, mint a vallástalanok. "Ebben az az irónia - tette hozzá -, hogy a vallástalanok a vallás elutasítását a magasabb szintű oktatással magyarázzák, holott számos vallásos csoport túltesz rajtuk végzettség terén."
Wright úgy találta, hogy az Egyesült Államokban a legmagasabb fokú végzettsége a hinduknak, az episzkopális egyház híveinek, a zsidóknak, a presbiteriánusoknak, a buddhistáknak és az ortodox keresztényeknek van, míg messzemenően a legalacsonyabb fokú végzettséggel a Jehova tanúi rendelkeznek. A vallástalanok alig haladják meg az ország átlagát a végzettség tekintetében.[6] Patricia Snell és Christian Smith szociológusok szerint a korábbi generációval szemben a mai egyetemi hallgatók nagyobb valószínűséggel vallásosak, mint azok, akik nem járnak egyetemre.[7]
Egy 2002-es Gallup-kutatás szerint a vallásosság és a végzettség kérdése meglehetősen komplex.[8] A kutatásaik alapján az USA-ban a diplomával rendelkezők 88%-a mondta azt, hogy hisz istenben, és 70%-a volt tagja valamiféle felekezetnek. A nem-diplomások 97%-a mondta ugyan, hogy hisz valamiféle felsőbb erőben, azonban csak 64%-a volt tagja valamilyen felekezetnek.
Neil Gross és Solon Simmons 20 különböző tudományágban dolgozó, 1200 professzor bevonásával készített tanulmányában azt találta, hogy a professzorok nagy része vallásos volt még a legnevesebb egyetemeken is. A tanulmány szerint a professzorok 9,8%-a ateista, 13,1%-a agnosztikus, 19,2%-a hisz valamiféle felső hatalomban, 4,3%-a egy ideig istenhívő volt, 16,6%-nak vannak kétségei, de hisz Istenben, és a 34,9%-uk teljesen bizonyos benne, hogy Isten létezik. Ugyan a vallástalanok a legnevesebb egyetemeken is kisebbségben vannak, ezeken a helyeken a professzorok 36,5%-a volt ateista vagy agnosztikus, és 20,4%-a hitte minden kétséget kizáróan Isten létezését.[9]
W. Bradford Wilcox szociológus szerint, az alacsonyabb végzettségű egyének általában vallástalanabbak az Egyesült Államokban. Tanulmányában kiemeli, hogy amíg az agnosztikusok viszonylag jó végzettséggel rendelkeznek, addig az ateisták általában alacsony iskolai végzettségűek.[10]
A Pew Center kutatásai alapján az USA-ban a következő arányok figyelhetők meg a végzettség és a vallási csoport tekintetében: a hinduk 77%-a rendelkezik diplomával; ezt követik az unitárius keresztények 67%-kal, a zsidók 59%-kal, az anglikánok 57%-kal, az episzkopálisok 56%-kal, a pesbiteriánusok 47%-kal. Ugyanezen kutatás alapján az ateisták 43%-a, és az agnosztikusok 42%-a rendelkezik diplomával, míg ez a szám csupán 24% azok között, akik egyikhez sem tartozónak ítélték magukat.[11]
Vitathatod az egy százalékot, de azt én magam sem tényként írtam hanem azért, hogy érzékeltessem, hogy ha van mondjuk egy 50 milliós minta annak az 1%-a is tömeg.
Nagyon jellemzőnek tartom a vallásos emberek esetében amit te is megtettél most. Ugyanis a wikipedia-ból kimásoltad azokat az adatokat, amik neked szimpatikusak és a te álláspontodat támasztják alá, amik pedig az ellenkezőjét azokat nem említed. Pedig az utóbbi van többségben még az adott oldalon is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!