Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért néznek le ezért?

Miért néznek le ezért?

Figyelt kérdés
16éves lány vagyok és zsidó. Ha bárhova elmegyek bulizni stb. és ha ez kiderül akkor egyszerűen már szóba se állnak velem.Suliba is ez a helyzet. Nincsenek barátaim se senkim. Senkinek se ártottam semmivel még is ez van... Magányos vagyok:S Mit csináljak?
2010. júl. 20. 23:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vagyok ugyan zsidó,de elég sok ismerősöm,barátom van,aki viszont az!Azt vettem viszont észre,hogy aki zsidó,az bőszen szereti emlegetni a hovatartozását,és ez sokakat idegesít(engem speciel egyáltalán nem )!!Viszont egyszer,amikor még szingli voltam,katolikusként regisztráltam egy zsidó honlapon...mert akkor nagyon szoros volt veletek a kapcsolatom(volt egy fiú is,de ezt hagyjuk inkább,hogy ő miként vélekedett a katolikus -zsidó kapcsolatról)!Szóval akkor egyértelműen kizártak arról a honlapról,azt mondták,ok,ha barátokat akarok,azzal nincs gond,de ha párkapcsolatot keresek,felejtsem el,hogy római katolikusként zsidóval"összejöhetek"!!Én tisztellek téged,személy szerint még mindig kicsit vágyom a ti hitetek iránt,de sajna nem szabad meglepődni ezen...a tieid elutasítanak minket,akkor mért lepődsz meg,hogy a többiek fenntartással vannak a zsidó hit iránt!!???(még egyszer mondom,ez nem az én véleményem,én tisztellek benneteket! Még most is ,egy hasonló katolikussal az oldalalom :) :) :)!!!
2010. júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
.. ugyan nem a kérdésedre válaszolok, de ha gondolod, szívesen barátkoznék veled. Midnenféle hátsó szándék nélkül. Ha gondolod, írj privit! Légyszi! :)
2010. júl. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
Egyszerűen az emberek hülyék és nem értenek meg. Meg persze tele vannak előítélettel.
2010. júl. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem veled van a baj. Ha úgy fogod ezt fel, mint bajt és tök ideg vagy, amikor szóba kerül, akkor ne csodálkozz... Nekem is van több zsidó ismerősöm, csomó barátjuk van, és csipkelődéseknél nem esnek depresszióba.
2010. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
zsidó származású vagy zsidó vallású vagy?
2010. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ha az embernek egyszer csak Hézsidó lesz a keresztneve, akkor annyira nem egyszerű szellemesen reagálni, kísérletezzetek csak gondolatban! "Anyád a zsidó!" - vicces lenne. "Mit kell zsidózni, neked hogy esne, ha..." - talán egyszer bejöhet. "Tán megtiszteltetésnek vennéd a gój bélyeget?" "Megtennéd, hogy visszaemlékszel a magyar nevemre és használod is?" - egy ideig lehet léccizni, ha tényleg belevaló, agyatlan mocskos idióta partipatkány a könnyelmű piszkálódás szellemi atyja/anyja. Meg persze lehet természetesnek tekinteni, vagy keménykedni, hogy "Igen? Miért? Hogy hívtál? A varázsszót is!", meg még sok szükségtelen reakciót egy nyilván teljesen szükségtelen hadüzenetre.


Nem vagyok zsidó (vagy hát tudja a nagylábujjam), nem is szeretem az ilyesfajta "essünk inkább át a lovon" egyenlőségesdit, miközben ősgyengém a sokszínűségen ámuldozás, a gyakorlati hasznáról meg ne is beszéljünk. Az együgyűekkel meg nincs mit tenni. Lefertőzte őket ez a fura vírus, alszik a tetterejük, még +1 gondolat kiötlésére is ösztönözni kéne legtöbbjüket, hála pl a jó öreg egyértelmű megoldásos feladatoknak a nyavalyás proliképzőkben. Nincs mit tenni, tehát maradhatsz tök nyugodt is, igazán nem számít, neked viszont tisztább lesz a tudatod, és plusz sok gondolat sziporkázhat a csendedben. Ilyesmi a bölcsesség alapállása :) És jó észbe vésni: ezek az emberek egymásnak és másoknak is hajlamosak pont hasonló súlyú húrfeszegetősdit gyártani, mint akinek kötelező. Mi a teendő? Még szép: semmi. Nekik lesz dolguk ezzel, talán nem is kevés. Majd elérnek a valódi útjuk elejére egyszer.

2010. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

Az izraeli vagyok


Sajnos egyenlore az egyetlen teljes megoldas Izraelben elni. De addig is: a legfontosabb, hogy tudd, hogy ez az egesz NEM TOLED ered, semmilyen szempontbol sem.

Az antiszemitizmus eredendo oka, hogy a zsidok mogott az utobbi masfel ezer evben sosem allt katonai ero. Vagyis a zsido becsulete, targyai, elete konnyu preda volt. Erre a tenyre rakodott aztan ra az osszes tobbi indok (nem valodi ok). Sajnos ez a "lenezes" teljesen fuggetlen attol, hogy TE KI VAGY. Raadasul ugy nezem, a kozvetlen kornyezetedben sok az antiszemita (nem minden nem-zsido antiszemita).

Egyenlore a legjobb megoldas - ahogy elottem mar irtak - mas kornyezetet keresni.

2010. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mert ilyenek a kamaszok. Mert valakit mindig ki kell közösíteni. Mert látják rajtad, hogy megbántódsz rajt. Mert divat gyűlölni, aki más. ... Sok oka van, de ha te nem emlegeted úton-útfélen, hogy zsidó vagy (és írtad is, hogy nem teszed), akkor bizony nem te vagy a hibás. Sok a primitív ember, na. Előbb-utóbb vége lesz a középiskolának, és ha valami jó egyetemre kerülsz, vagy szimplán csak értelmes emberek közé, már nem lesz ebből probléma. Tudom, tudom, ez most nem vigasztal. :(

(Talán ez sem, de azért leírom: engem meg pont, hogy nagyon érdekel a zsidó vallás, mint ahogy az összes többi is. Kifejezetten örültem volna neki, ha lett volna zsidó osztálytársam, akinek nagyobb rálátása van a dologra. Normális emberek emiatt nem bélyegeznek meg.)

Keress barátokat akár a neten, hidd el, manapság nagyon sok a nyitott szellemiségű fiatal. Akár külföldön is. És ne félj! Emiatt nem vagy rosszabb vagy kevesebb, mint bárki más... :)

2010. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%
Most nagyon sok elkeseredett, boldogtalan tehetségtelen ember a zsidókat okolja, a a sikertelen életéért. Ostobák, ellenük meg nem tudom, mi a módszer.
2010. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben vagyok, 16 éves roma lány vagyok. Soha senkinek se ártottam, mégis elítélnek a származásom miatt, amiről nem is tehetek, nem kértem, hogy ilyennek szülessek... Az emberek többsége sajnos gyökér, de hidd el, vanak kivételek, fogsz majd találni igazi barátokat. Addig is kitartás! :)
2010. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!