Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üdv! Miért olyan nagy dolog?...

Üdv! Miért olyan nagy dolog? Ezért néznek hülyének?

Figyelt kérdés
van egy 2 hónapos lányunk,és mindenben próbálok segíteni a feleségemnek.pelenkázás,fürdetés,stb,mert állandóan hulla fáradt ezért minél több terhet szeretnék levenni a válláról,de a környezetemben élők, még néhány családtag is azt mondja hogy az anyuka dolga,meg hogy ne kényeztessem el. megtesz ő mindent,nem is kéri a segítséget de én biztos vagyok benne hogy ez egy normális kapcsolatban így van!
2011. máj. 17. 00:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy normális kapcsolatban így van.


Az én férjem is segít, amiben csak tud. A gyerek ellátása, gondozása, nevelése nem kizárólag az anya feladata. Egy normális családban az apa is részt vállal a feladatokból, már csak azért is, mert ezek során is időt tölthet a gyerekével.


A néhány családtagnak be lehet szólni, hogy törődjenek a saját dolgukkal. Ha már segíteni nem tudnak, akkor legalább ne nehezítsék meg az életeteket.


14 hós kisfiú anyukája

2011. máj. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni a rosszindulatú rokonokkal. Lehet nem fogadták még el a párodat és azért tesznek ilyen megjegyzéseket. A kulcsszót pedig már te is kimondtad: NORMÁLIS KAPCSOLAT. A tietek az, és nincs is ezzel semmi gond! :)
2011. máj. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát irigylem a feleségedet hogy ennyit segítesz és hogy ilyen vagy remélem a sors mellém is ilyen férfit rendel!!

Sajnos a legtöbb férfi simán elvárja hogy mindent a nő csináljon...és ez igy nagyon nem jó!

2011. máj. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
vááááááááááááóóóóóóóóóóó!Csak így továbbb! Nekem apukám is ilyen volt és hálisten a férjem is! Ti vagytok a teremtés koronái nem a focimeccsőrült, érzéketlen, sörtböfögő változat!
2011. máj. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél hülye? Az ilyen férjre csak büszke lehet egy feleség-anya! Az én férjem hajnalban jár dolgozni, este mikor hazaér-hazaért, a gyerek volt az első. Főleg az első időszakban még a vacsora is tolódott, mert első a gyerek! Részt vett a fürdetésben, a pelenkázásban, amiben tudott segített. Mára már annyira jó, hogy együtt ülünk az asztalhoz és a lányunk jóízűen fogyassza el velünk a vacsorát. De a mai napig amiben tud segít! Igaz nem várom el tőle, mert tudom, hogy sokat dolgozik, de nagyon boldog vagyok, hogy ilyen családi életem van!

14 hónapos kislány anyukája

2011. máj. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azokkal, akik kritizálnak! Nagyon sok nő örülne, ha ilyen párja lenne, mint te! Igenis az apukának is segíteni kell a gyerek ellátásában. Nemcsak a gyereknemzés az apák dolga!
2011. máj. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én így ismeretlenül is büszke vagyok rád. Nincs semmi gond azzal, hogy segítesz a feleségednek. Szerintem ő is nagyon hálás neked. Ha minden férfi ilyen lenne, boldogabbak lennének a nők. Egyébként szerintem is alap egy normális, jól működő kapcsolatban, hogy a gyereknevelésre, mint közös feladatra gondolnak a szülők.
2011. máj. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

én is azt gondolom, hogy ebben nincs ebben semmi "megszólni" való. A gyerek, akit vállalnak a szülők, mindkettőé, így nem lehet apát kihagyni ebből. és itt nem csak a segítésről van szó, hanem a gyerekkel való foglalkozásról. Minta apuka vagy, remélem az is maradsz, aki majd szalad a mopedező gyereke után, aki vigyázz, hogy ne lépjen ki az autó elé, aki labdáziki vele, de arra is figyel, hogy ne tömje a szájába az egész vajaskenyeret egyszerre, és nem felejti el bilire ültetni, amikor a szobatisztaság lesz a porondon, elmegy érte a bölcsibe, oviba..stb.

És igen ez így normális....csak sajnálni tudom, hogy ezt nem mindenki így fogja fel.

2011. máj. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, nekem ettől férfi a férfi, amilyen Te vagy. A világ legtermészetesebb dolgaként kezeled, hogy segítesz a párpdnak, amiben tudsz. Körülöttem rengeteg a rossz példa, a férjem is egy közülük, szegény ezt hozta otthonról, de Őt legalább tudom "alakítani". A gyermekünk körül mindenben segít, igaz, semmi másban, annak ellenére, hogy Én is ugyanúgy dolgozom, de már az is nagy segítség, hogy kislányunk kacpcsán mindenből kiveszi a részét. Szóval, Te csinálod jól, és biztos lehetsz benne, hogy a feleséged nagyra értékeli, amit teszel.
2011. máj. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
kedves apuka,nagyon jol teszed amit teszel,tudod a gyerekvállalás i közös felelősség.És nem csak 1 emberé.aki neked olyan tanácsot ad,hogy ne tedd az emberségből megbukott.és nézd meg őket pár év múlva,nem biztos,hogy együtt lesznek már.Igen,mindent meg lehet egyedül is csinálni,de egy 24 órás szolgálat nagyon fárasztó ám,nehogy azt hidd,hogy amikor feleséged alszik,akkor ki is piheni magát.az ember ilyenkor is figyel,hogy bármi nesz van,már fent is van.szóval pihenni igazán max 10 é múlva tud egy anya.igy nagyon jó,hogy segítesz neki legalább így,ilyen egy igazi társ.Puszi neked.
2011. máj. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!