Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A melegség bűn? Tényleg a...

A melegség bűn? Tényleg a pokolra kerülnek?

Figyelt kérdés
Mert hogy ezt mondják hogy a melegek a pokolra kerülnek... De hát Isten teremtett minket annak amik vagyunk
2010. júl. 15. 20:59
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
20%
A melegek a rózsaszín pokolra kerülnek.
2010. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
54%

Isten látta hova fog jutni ez a liberális eszme ezért elküldte AIDS-et a Földre, hogy rendet teremtsen.


Ha meg akarsz gyógyulni keress fel egy pszichológust, hátha tud segíteni.

2010. júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
45%

"mit is kellene szerintetek tennie ? Megváltozni nem tud"


De tud!

Ugyanis ez döntés kérdése! Ő is tudja miért lett meleg. Azt a problémát kéne feloldania!

2010. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 A kérdező kommentje:
hát de ez nem úgyvan hogy akkor gondolok egyet és holnaptól meg heteró leszek... fogalmam sincs hogy miért vagyok az csak egyszer rájöttem. nem tudom mit kellene változtatnom hogy ne legyek meleg..de ezt nem is lehet megváltoztatni.
2010. júl. 16. 10:46
 25/68 tetro ***** válasza:
58%

Szóval ha isten rossznak tartaná a melegeket, akkor nem teremtette volna őket? Mert isten csak jót teremtett nekünk a Földre ugye? :D

Amúgy meg mi az, hogy ő is tudja mitől lett az? :D Te tudod mitől szeretsz ezt vagy azt? Ha azt mondaná neked valaki, hogy holnaptól nem szeretheted a húst, és csak zöldséget ehetsz mert az a jó, akkor te rögtön meg tudnál változni ugye?

2010. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező te vagy aki kapja vagy aki adja.

Azutóbbi talán enm akkora bűn.

2010. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
42%

"csak egyszer rájöttem"


Hát ez az! Keresd az okát! Rá fogsz jönni!

De már most hagyd abba, mert a nélkül nem fog menni, és ahogy telik az idő rájössz!

2010. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
21%

"Ha azt mondaná neked valaki, hogy holnaptól nem szeretheted a húst, és csak zöldséget ehetsz mert az a jó, akkor te rögtön meg tudnál változni ugye?"


A kaját szeretni természetes. Buz...odni természet ellenes.

2010. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
72%

Nos, szerintem a homoszexualitás nem feltétlen genetikai hiba. Inkább ahogy már elhangzott, lelki betegség. Biztos vagyok benne, hogy a búzák nagy része hetero, csak valamiért búza lett. Ez nem úgy működik, hogy egyszer csak rájössz, hogy meleg vagy. Mert akkor nem az vagy. Nincsenek olyan élményeid, hogy az oviban mindig az ellenkező nem után kajtattál gyermeki őszinteséggel. Sosem érdekelt a másik nem? Vagy mindig visszafojtottad? A szigorú környezetben élőknél sokszor fordul elő. Nézz mélyen magadba és meglátod, hogy nem is vagy te meleg. Vagy idd le magad, és fogadjunk, hogy beindulsz a másik nemre. Hozd felszínre az ösztöneid. Azok ugye nem lehetnek ferdék.

Gyakran olvasom amcsi tini fórumokba, hogy jaj, most meleg vagyok, segíts?! És leírnak egy teljesen átlagos történetet, ami mindenkivel előfordulhat. És ez alapján kérdezik ki a fórum véleményét. Ők persze támogatják, semmi természetellenes nincs abban. Lóf@szt nincs. Így lesz belőlük meleg. Mert AKARNAK melegek lenni. Aki nem akar meleg lenni, az nem fog.

Régen is előfordult ez. A görögöknél gyakorlatilag társadalmi elvárás volt, hogy az államférfiak legyenek melegek. Ha nem hiszed, olvasd el pl. Platón: Lakoma c. művet. Neked nem kell az lenni. Cselekedj szívből, ösztönösen és ne a magad által kreált hajlamaid szerint. Jobb, ha az ember hetero.

2010. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!

Ha nem hiszel Istenben, nincs értelme a kérdésednek, hiszen lényegtelen, hova kerülsz egy számodra nem hiteles vallás szerint.

Ha hiszel Istenben, akkor pedig így közelítsd meg a kérdést:

Tehetsz arról, hogy a saját nemed iránt vonzódsz? Gondolom, nem te választottad. Tehát, mivel Isten igazságos, ettől még nem kárhozol el. DE!


Az, hogy a homoszexuális AKTUS bűn a Biblia szerint, tény. De ahogy itt előttem írták, még nagyon sok minden bűn a Biblia szerint. A Biblia nem mondja, hogy ha megszegsz egyet is a Tíz Parancsolatból, mehetsz a pokolba.

A bűn meghatározása: az, ami elválaszt Istentől. Minél többet csinálod, annál távolabb kerülsz tőle, és annál nehezebb lesz Őt megtalálnod.

Jézusban van megbocsátás. Ha jó ember vagy, és követed őt, én biztos vagyok benne, hogy van megváltás a számodra.

Tudod mi a kulcs az ő megbocsátásához? Az hogy ne ítélj másokat olyan dolgok miatt, amin nem változtathatnak, hogy mindig igazságra törekedj, és mindig őt keresd mindenben.


Kedves tegnap 21.33! Azt írod:

"Ha a többségi társadalom elfogad valamit,akkor az nem bűn.Ha nem fogadja el,akkor bűn."


Ezek szerint a házasságtörők felakasztása Iránban nem bűn, mert a társadalom elfogadja? És az öngyilkos terrorista merényletek sem? A holokauszt sem volt bűn, mert a korabeli német társadalom elfogadta? A tolvaj kezének a levágása is oké volt a középkorban, mert ez volt a törvény?

Csak kérdezlek, érdekel a véleményed...

2010. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!