Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták szerint a DNS-ben...

Ateisták szerint a DNS-ben megtalálható információ miért nem bizonyíték a teremtésre?

Figyelt kérdés
Az emberi géntérkép ismert aminek leírásához 3 milliárd karakter szükséges. Ezt 4 különböző karakter kombinációja alkotja, tehát nyugodtan tekinthetjük egy kódnak ami pedig tudatos tervezésre utal. Ateisták ezt is a véletlennel magyarázzák?
2019. aug. 27. 11:15
 111/149 anonim ***** válasza:
95%

"De mivel ez az egyetlen értelmes magyarázat, még akkor is ha nem vagyok az élővilág szakértője."


ööö... nem.


Amikor valaki nem ismeri az adott területet (mint ahogy te sem ismered és ezt be is vallod) akkor lényegesen kevesebb információja van az adott terület működéséről, mint amennyit a terület megértése igényel.


Mivel nem ismeri fel a terület komplexitását a jóval kevesebb információból következtet arra, hogy érti a folyamatot ("hiszen az végülis egyszerű") és ennyiből próbálja megérteni a rendszer működését.


Ezt a viselkedést (vagyis hogy a részinformációkból próbálunk következtetni az egész rendszer működésére) modellalkotásnak hívjuk és természetesen nagyon hasznos képesség. A probléma ott kezdődik, hogy ha a rendszer amúgy bonyolult akkor természetesen a modellalkotás kezdetén a modellek törvényszerűen vagy túlságosan általánosak lesznek vagy pedig ha egy konkrét dologról van szó akkor tévesek.


Azt a jelenséget amikor valakinek szinte semmi tudása nincs az adott témával kapcsolatban de a maga részéről úgy érzi, hogy érti és magabiztosan igaznak hiszi a téves következtetéseit szintén jól ismeri és dokumentálta a pszihológia. (Dunning-Kruger effektus. Egy kép többet mond ezer szónál ezért: [link]


Mindkét jelenséget nagyon könnyű megfigyelni elsősorban a gyerekeknél-tinédzsereknél, akik még éppen feltérképezni a világ működését és a saját tapasztalataikból vonnak le nagyívű következtetéseket a világ működésével kapcsolatban.

2019. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/149 A kérdező kommentje:

"Tehát szabályos dolgok is létrejöhetnek a véletlen ténykedésével, ha az megfelelő korlátok közé van szorítva, minden probléma nélkül."


Ha szabályokat vezetsz be, korlátokat állítasz fel az már nem véletlen ténykedés. Ha cinkkelt kockával nyersz nem mondhatod hogy véletlenül nyertél.



"Ugyanez igaz egyébként a programkódokra is. Ma már sok programrészt, algoritmust nem ember, programozó ír közvetlenül, hanem erre megírt algoritmusok teszik. Pl. az öntanuló algoritmusok egy jó része is ilyen. Ez hasonló módon történik ahhoz, ahogyan a kockaforgató algoritmusunk működik."


És ha egy algoritmus ír programot szerinted véletlen? Ne vicceljünk már. Ha én készítek egy okos gépet ami nagymértékben önállóan tud gyártani, akkor azok a termékek véletlenül jöttek létre? Semmi köze a véletlenhez.



"Lassan ott tartunk, hogy a programozó nem programozni fog, hanem csak különböző szabályokat felállítani és értékeket megadni (kvázi létrehozza azt a szabálykeretet, amin belül a programíró algoritmus működhet, akárcsak a mi kockánknál), majd a valós programkód megírását rábízza a szabályozott vakvéletlenre. Végeredményként pedig megkapja a kész programkódot, bármiféle egyéb beavatkozás nélkül."


És pont ez van a mi világunkban is. Isten létrehozta a szabálykeretet, törvényeket, élőlények programkódját, ami azóta is működik amint látod, de nem a véletlenen alapul. A programozó sem a vakvéletlenre bízza. Az okos algoritmusok nem a véletlenen alapulnak. Nem véletlenül írják meg a számunkra szükséges programkódot.



"És ez nem fikció, hanem maga a kőkemény valóság. Úgy is mondhatnám, ezek ma már tények."


Pontosan, ezt szögeztem le az előbb. Tényekkel pedig nem lehet szembe menni legfeljebb hazudhatsz magadnak, de ezzel csak magadnak ártasz.



"Majd ha a Törvényhozót fogjuk tárgyalni, akkor meg majd az evolúcióval nem fogunk foglalkozni. (Hiszen addigra már érteni és tudni fogod, hogyan működik az evolúció.)"


Kapásból vicc kategória hogy te akarod megtanítani nekem mi az evolúció. Ha csak nem vagy a téma szakértője, márpedig nem vagy, kihagynám. Az általad felvázolt modellben is van törvényhozó. Te magad, tehát és egyébként is a témánk része. Persze mindketten tudjuk hogy kerülöd a válaszadást.



"Hát pedig a kockaforgatós algoritmusunk pont így működik. Szabályokon alapul, mégis, az összes forgatás teljesen véletlenszerű,"


A kockaforgatós példádban te állítottad fel a szabályokat. Kérdés, a természet szabályait ki állította fel? Ezt itt a probléma.



"Na látod, pont ezért nem történhetett úgy, hogy egy mutációtól a 40 centis zsiráfnyak egy lépésben 2 méteresre nyúljon. Erre írtam reakcióként, hogy a kockát sem tudod kiforgatni egyetlen lépésből teljesen színhelyesre. Ne kapkodj, ne akarj egyszerre túl sokat, mert nem fog menni, ez nem működik, sosem működött így."


Mikor állítottam én hogy egy lépésben történt?



"A nyak és a lábak hosszának változása párhuzamosan zajlott, mindkettő változásnak (többek között) az lett az eredménye, hogy a fej magasabbra tudott kerülni, távolabb a talajtól, közelebb a lombkoronához."


Igen de ezzel egyidőben nagyonsok minden másnak is változnia kellett nem csak a lábak és nyak. Korábban felsoroltam néhányat. Tehát abban egyetértünk hogy párhuzamosan zajlottak az egyes mutációk, de ez csak úgy lehet ha tervezetten és időzítve voltak.



"Sajnos én sem vagyok sem biológus, sem zoológus, sem semmi ilyesmi, így nem is tudok érdemben vélekedni a zsiráf szívbillentyűi meg egyéb szervei kialakulásának folyamatáról. De minden bizonnyal a fentebbi leírás alapján (annak analógiájára) már könnyen lehet annak kialakulási módjára és működésére következtetni."


Nem, nem lehet. Az nem ad magyarázatot arra hogy megy végbe többmillió mutáció párhuzamosan és időzítve pont mikor arra szükség van.



"Bizony, ezek már egyetemi szintű ismeretek, ahhoz mért tudásanyaggal és megkövetelt előismeretekkel. Ennek megfelelő szintű átadásához a GYK által biztosított keretek már nem elegendőek, és az én tudásom sem elegendő hozzá. Talán majd jön valaki hozzáértőbb, és elmagyarázza neked, ha épp nincs jobb dolga."


Azért ilyen látványosan ne akard kikerülni a válaszadást. A kedvedért leegyszerűsítem. Ahhoz hogy zsiráfot kapjunk bizonyára millió mutáció kell, de most tekintsünk el ezektől és vegyünk csak kettőt. A nyak megnyúlását és a billentyűket ami egy új szerv. Azt mondtad nem egy lépésben nyúlt meg a nyak, hanem lépésenként. Oké. De mi a helyzet a billentyűkkel? A kezdeti élőlényben nem volt ilyen szerv. Tudta a zsiráf hogy fél millió év múlva majd szüksége lesz rá, ezért elkezdte növeszteni az új szervet? Nyilván nem. És pont akkora lett kész ez a szerv mikor a zsiráf nyakának hossza elérte azt a méretet ami feltétlenül szükségesé teszi? És itt csak két dolgot vizsgáltunk, nem milliót. Ha a véletlenen múlik, kizárt hogy kialakuljon egy új szerv ami kompatibilis és szükséges az élőlénynek pont időben. Ezt végiggondoltad? Szerintem elég egyértelmű hogy tervezett, időzített mutációk eredményezhetik ezt csak.



"Tehát a méretváltozás ugyan véletlenszerű (bizonyos határokon belül), de az, hogy ezen véletlenszerű méretek közül melyik méret lesz a nyerő, azt viszont már a zsiráf környezete szabja meg. Ez a szelekció."


Tehát azt gondolod mindegyik zsiráf egyed véletlenül elkezdett növeszteni valamilyen új szervet, és az nyert amelyik billenytüket növesztett? :) Mert pont kapóra jött a hosszú nyakhoz, pont időben mert ha kicsit később teszi akkor agyvérzést kap. Csak próbálom követni a logikádat.



"Mint látod, én ateista vagyok, mégsem mondom azt, hogy a világunk működése a véletlenen alapszik. Ez egyszerűen nem igaz. Az igaz, hogy a véletlen nagy szerepet játszik a világ alakulásában, és az evolúció folyamatában. De a világunk és az abban zajló evolúció nagyvonalakban nagyon is pontos szabályoknak engedelmeskedve működik."


Oké. Kérdés. Ki hozta létre a világunk szabályait?



"Mindenesetre ha a világ alapjai is véletlenek lennének, akkor abban a világban biztos hogy nem alakulna ki semmi olyan létforma, amely képes lenne értekezésekbe bocsátkozni bármiről is, főleg nem az evolúció működéséről. Ahol káosz uralkodik, ott nincs rend, vagyis rendszer sem jöhet létre. Rendszer nélkül pedig élővilág sem alakul ki, hiszen az nagyon is komoly és sokrétű rendszer szerint működik."


Ezt szépen összefoglaltad, csak a vége hiányos. Ahogy rend van, szabályok vannak, ott kell hogy legyen tervező is. Az viszont nem működik hogy kizárod a véletlent és a tervezőt is mint magyarázat.

2019. aug. 30. 11:59
 113/149 anonim ***** válasza:
86%

"Ha szabályokat vezetsz be, korlátokat állítasz fel az már nem véletlen ténykedés."

Kérdező!

Képzelj el egy 30 cm-es tálat, amit felteszel egy 2 méter sugarú körhintára.

A tálban VÉLETLENSZERŰEN golyók pattognak mindenfelé, de kijönni nem tudnak, fedél van.


Tehát - figyelj jól! - van egy olyan SZABÁLY, hogy a golyók egy 2 méter sugarú körben keringenek, adott sebességgel.

- és van egy VÉLETLEN is, ami azt mondja, hogy e körül még +/- 15 cmt-t véletlenszerűen pattognak is.


Idáig érthető?

Tehát ez egy olyan véletlen, amire szabályok vonatkoznak.

2019. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/149 anonim ***** válasza:
82%

"Ha szabályokat vezetsz be, korlátokat állítasz fel az már nem véletlen ténykedés."


Szabályok, korlátok nélküli világban nem jöhet létre élet. Egy olyan összetett, bonyolult rendszer szerint működő dolognak, mint egy élőlény, előfeltétele az, hogy bizonyos szabályok szerint működjön a környezet, amely helyet ad az élet kialakulásának. Ezeket a világunkban működő fizikai törvényeket reprezentálja a kockaforgató algoritmusunk "szabálykönyve". Ha a kockaforgató algoritmusunknak semmiféle működési szabályt nem adnánk meg, akkor az egy olyan világot modellezne, amelyben semmiféle szabály sincs, nincs gravitáció, nincs elektromosság, nincsenek kémiai kötések, így molekulák sem, amikből az élő szervezet felépülne. Ez is egy jó modell lehet, csak épp nem a mi világunk működését modellezné.

Épp ezért vezettük be a kockaforgató algoritmusunk számára azokat az egyszerű szabályokat, amelyek keretet adnak a működésének. De ezek nem határozzák meg egyértelműen a kocka egyes forgatásait, csak bizonyos korlátokat állítanak fel azok előtt.

Mint ahogyan nincs olyan élőlény sem, amelyik a szárazföldön él és 500 tonnát nyom, mert ekkora élőlény fizikailag nem lenne képes életben maradni a szárazföldön, a saját súlya alatt összerogyna és meghalna. Fizikailag lehetetlen hogy létezzen, létezését a fizika korlátai nem engedik meg. A kockaforgató algoritmus számára bevezetett szabályok ezeket a fizikai törvényeket reprezentálják a modellünkben.


"És ha egy algoritmus ír programot szerinted véletlen?"


Továbbra sem vagy képes elszakadni attól a gondolattól, hogy valami vagy a végletekig kiszámított, vagy abszolút véletlen lehet csak, és nem létezik semmiféle köztes állapot. Lehet, hogy létezik ilyen világ is, de a mi világunk nem így működik. Mindenben van bizonyos fokú bizonytalanság. Ezt, vagy az ezek összjátéka során kialakuló kiszámíthatatlanságot nevezzük véletlennek. Minél több bizonytalansági faktor szerepel egy folyamatban, és minél hosszabb ideig tart ez a folyamat, annál kiszámíthatatlanabbá válik a folyamat útja, eredménye.

Lásd pl. időjárás-előrejelzés. Átlagosan két-három napra előre többnyire egész pontosan meg tudjuk ma már mondani, hogy milyen idő várható. Ez leginkább a nyugodt, ciklonmentes időszakokra jellemző, amikor kevés a bizonytalansági faktor. Pl. az utóbbi két hét időjárása során semmiféle ciklon nem ólálkodott az országunk környékén, így már hét elején is tudható volt, hogy hét végére nagy valószínűséggel jó idő várható. Pedig az 5-6 napra való előrejelzés! Ugyanez le fog csökkenni kb. kettő napra, ha majd valami nagyobb ciklon közelíti meg az országot, főleg, ha nem is egy ciklon. És az a két napra történő előrejelzés is nagyon bizonytalan lesz, még azt is csak kis valószínűséggel tudják meghatározni, hogy egyáltalán esni fog-e az eső vagy sütni a nap. A ciklonok ugyanis elég magas bizonytalansági faktort hordoznak magukban az időjárásra nézve, túl sok a bizonytalanság, a véletlen, amiket nem tudunk előre kiszámítani.

Tehát világunk - az egyébként nagyon is pontosan működő fizikai törvényei ellenére is - rengeteg bizonytalanságot, véletlent tartalmaz. Ha nem lenne benne szerepe a véletlennek, a bizonytalanságnak, akkor már most, augusztusban is ki tudnánk számolni, hogy február közepén milyen lesz az időjárás.

Tehát a világunk nagyon is rendezett szabályok szerint működik, ennek ellenére mégis sok benne a kiszámíthatatlan elem, a bizonytalan tényező, a kiszámíthatatlanság. Pont ugyanúgy, mint a kockaforgató algoritmusunk esetében, nagyon is jól meghatározott szabályok szerint forgat, de maguk az egyes forgatások mégis pusztán a vakvéletlenre vannak bízva.


- - -


"Kapásból vicc kategória hogy te akarod megtanítani nekem mi az evolúció."


Leírtam neked, hogy a GYK által biztosított keretek nem elegendőek ahhoz, hogy az evolúció teljes megértését engedjék, és én sem vagyok a téma szakértője, ezt elismerem. De némi fogalmam azért van a működéséről, ellentétben veled. És egyébként sem csak rajtam múlna, hiszen neked is akarnod kellene megérteni, anélkül nem fog menni. Én csak nagyvonalakban tudom elmondani, a részleteket neked kell felderítened és elsajátítanod. De ilyen hozzáállással, mint amilyet mutatsz, ez nem is fog menni. Ha te nem vagy partner az evolúció működésének megértésében, akkor senki sem fogja tudni felnyitni a szemed, nem csak én nem.


"Ha csak nem vagy a téma szakértője, márpedig nem vagy, kihagynám."


Édesanyád, édesapád netán a vallás szakértője lett volna? Pedig ők is biztosan rengeteg dolgot tanítottak neked a vallásotokról. Tőlük miért fogadtad el, ha azon az állásponton vagy, hogy semmit sem vagy hajlandó megtanulni, amit nem szakértő magyaráz neked?


- - -


"A kockaforgatós példádban te állítottad fel a szabályokat. Kérdés, a természet szabályait ki állította fel? Ezt itt a probléma."


Figyelmen kívül hagyva. Nem az evolúció tárgykörébe tartozik.


- - -


"Mikor állítottam én hogy egy lépésben történt?"


Idézlek:

"Varázsütésre létrejött egy 3 milliárd karakter hosszúságú működő kód." (#16)

"Tegyük fel bekövetkezett a mutáció és megnyúlt az állat nyaka." (#107)


Lehet hogy volt még több is, de kérlek ne haragudj, hogy nem böngészem végig mind a 100+ hozzászólást.


- - -


"Azért ilyen látványosan ne akard kikerülni a válaszadást. "


Nem a válaszadást kerülöm, hanem nem értek olyan mértékben a témához, hogy elfogadható választ adjak a felmerült kérdésre. Bocsi, de nem fogok elkezdeni hablatyolni valamiről, amiről nem tudok érdemben nyilatkozni.


- - -


"Tehát azt gondolod mindegyik zsiráf egyed véletlenül elkezdett növeszteni valamilyen új szervet, és az nyert amelyik billenytüket növesztett? :) Mert pont kapóra jött a hosszú nyakhoz, pont időben mert ha kicsit később teszi akkor agyvérzést kap. Csak próbálom követni a logikádat."


Hát... Majdnem. Csak nem "növeszteni kezdett", erről már írtam korábban. A változás folyamatos, mindig és mindenkor az élővilágban. Nem kezd el egyik sem tudatosan növeszteni semmit, ilyet csak az feltételez, akinek fogalma sincs az evolúció működéséről.

Minden egyed különbözik a másiktól kis mértékben, nincs két egyforma zsiráf (és semmilyen más élőlény sem). Amelyiknél a mutációk együttese olyan DNS-variációt hoz össze, amely révén egy picit sikeresebb a társainál az aktuális, adott környezetben, azok több utódot fognak nemzeni, több utódnak tudják átadni a saját génjeiket, tehát azok a gének, amelyek sikeresebbé teszik az adott egyedet, azok x generáció alatt el fognak terjedni a populációban. Tehát igen, az nyert, amelyiknek a belső felépítése, a szíve is úgy változott, hogy az alkalmas legyen a picit hosszabb nyak vérrel történő ellátására.

Valószínűleg született sok olyan is, amelyiknél a szív felépítése nem ebben az irányban változott, de ezek - hiába lett hosszabb nyaka és lába - továbbra sem voltak túl sikeresek, hiszen hamarabb kezdtek el szédülni, mint a "megfelelő" irányban változó szívű társaik. Ergo a rossz kombináció ugyanúgy nem tudott elterjedni a populáción belül, mert nem biztosított kellő előnyt az egyednek.


- - -


"Oké. Kérdés. Ki hozta létre a világunk szabályait?"


Figyelmen kívül hagyva. Nem az evolúció tárgykörébe tartozik.


- - -


"Ezt szépen összefoglaltad, csak a vége hiányos. Ahogy rend van, szabályok vannak, ott kell hogy legyen tervező is."


Figyelmen kívül hagyva. Nem az evolúció tárgykörébe tartozik.

2019. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/149 A kérdező kommentje:

"Bocs, de a tények azok tények. A szerves molekulák pedig teljesen spontán képesek összeálni, maguktól, kizárólag a környezet függvényében."


Ki mondta hogy nem állnak össze te szerencsétlen. Miért vagy még itt?

2019. aug. 30. 14:23
 116/149 anonim ***** válasza:
86%

"Ki mondta hogy nem állnak össze te szerencsétlen"

Te hasonlítottad egy programkódhoz, ami nem jön létre magától. Én csak rámutattam, miért nincs ennek a hasonlatnak semmi értelme.

2019. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/149 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező!


Nekem csak egy kérdésem lenne. Te melyik istenben hiszel?


Ha esetleg a keresztény istenben, akkor szólok, hogy semmivel sem valósàgosabb, mint más népek istenei. Lehet, Zeusz tetemtette a világot, nem?

2019. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/149 A kérdező kommentje:

"Ha a kockaforgató algoritmusunknak semmiféle működési szabályt nem adnánk meg, akkor az egy olyan világot modellezne, amelyben semmiféle szabály sincs, nincs gravitáció, nincs elektromosság, nincsenek kémiai kötések, így molekulák sem, amikből az élő szervezet felépülne. Ez is egy jó modell lehet, csak épp nem a mi világunk működését modellezné."


Én pedig csak annyit tettem hogy a kockaforgató modelledet átültettem a mi világunkba és levontam egy következtetést. Mi ezzel a problémád?



"A kockaforgató algoritmus számára bevezetett szabályok ezeket a fizikai törvényeket reprezentálják a modellünkben."


A kockaforgató algoritmus szabályait te alkottad amiből az következik hogy a világunk szabályait is létrehozta valaki.



"Továbbra sem vagy képes elszakadni attól a gondolattól, hogy valami vagy a végletekig kiszámított, vagy abszolút véletlen lehet csak, és nem létezik semmiféle köztes állapot. Lehet, hogy létezik ilyen világ is, de a mi világunk nem így működik. Mindenben van bizonyos fokú bizonytalanság."


Soha nem mondtam ilyet. Csak hogy tisztázzuk mit állítok röviden. Az élet kialakulása nem véletlen, hanem egy teremtő felsőbb intelligencia döntése. Az ember kialakulása nem véletlen. Szintén a teremtő felsőbb intelligencia döntése. Hogy az egész folyamatban van némi szerepe a véletlennek, oké de ez cáfolja meg azt hogy tervezés eredménye vagyunk. Igy már érted?


"De ilyen hozzáállással, mint amilyet mutatsz, ez nem is fog menni. Ha te nem vagy partner az evolúció működésének megértésében, akkor senki sem fogja tudni felnyitni a szemed, nem csak én nem."


Te konkrétan tényeket tagadsz. Pontosabban nem tagadod hanem kerüld, figyelmen kívül hagyod, és csak egy kis részletet ragadsz ki ez egészből, majd azt állítod érted. Ezzel engem nem tudsz meggyőzni de magadat annál jobban becsapod.



"Édesanyád, édesapád netán a vallás szakértője lett volna? Pedig ők is biztosan rengeteg dolgot tanítottak neked a vallásotokról. Tőlük miért fogadtad el, ha azon az állásponton vagy, hogy semmit sem vagy hajlandó megtanulni, amit nem szakértő magyaráz neked?"


A szüleim jobban értenek a valláshoz mint te az evolúcióhoz. Továbbá a szüleim nem tagadnak tényeket és nem kerülik a válaszadást csak mert kínos a kérdés.



"Figyelmen kívül hagyva. Nem az evolúció tárgykörébe tartozik."



Nem az evolúció tárgykörébe tartozik az evolúciós folyamatok mechanizmusai? :)



"Varázsütésre létrejött egy 3 milliárd karakter hosszúságú működő kód." (#16)


Ez reakció volt az egyik válaszoló írására. Nem én állitottam hogy igy történt.


"Tegyük fel bekövetkezett a mutáció és megnyúlt az állat nyaka." (#107)



Itt pedig pont azt magyarázom hogy nem történhetett egy lépésben.



"Nem a válaszadást kerülöm, hanem nem értek olyan mértékben a témához, hogy elfogadható választ adjak a felmerült kérdésre. Bocsi, de nem fogok elkezdeni hablatyolni valamiről, amiről nem tudok érdemben nyilatkozni."


Pedig nagyon úgy tűnik. Ráadásul a kedvedért még le is egyszerűsíttettem több millióról két dologra ami ugye a zsiráf nyaka és billentyűi. Nem úgy volt hogy érteszt hozzá?



"Hát... Majdnem. Csak nem "növeszteni kezdett", erről már írtam korábban. A változás folyamatos, mindig és mindenkor az élővilágban. Nem kezd el egyik sem tudatosan növeszteni semmit, ilyet csak az feltételez, akinek fogalma sincs az evolúció működéséről."


Akkor mi a válasz. Nem az élőlény döntése, nem Isten hozta létre és nem is a véletlen? Azt leírtad mi nem válasz. És mi a válasz?



"Valószínűleg született sok olyan is, amelyiknél a szív felépítése nem ebben az irányban változott, de ezek - hiába lett hosszabb nyaka és lába - továbbra sem voltak túl sikeresek, hiszen hamarabb kezdtek el szédülni, mint a "megfelelő" irányban változó szívű társaik. Ergo a rossz kombináció ugyanúgy nem tudott elterjedni a populáción belül, mert nem biztosított kellő előnyt az egyednek."


Akkor tényleg nem sokat érteszt hozzá mert itt nem a szívbillentyűkről van szó. A zsiráfok spéci keringési rendszerrel rendelkeznek. Billenytük találhatóak a vénáikban amik meggátolják hogy lehajláskor elöntse az állat agyát a vér. Ez csak zsiráfokban található meg. Továbbra is teljesen abszurdnak gondolom hogy pusztán véletlenül elkezd növekedni egy új szerv sokszázezer vagy millió éven át, ami addig semmiféle hasznot nem hoz az élőlénynek, de továbbra is a helyes irányban következnek be a mutációk, és mikor elkészül, teljesen véletlenül összhangban van az állta többi szervével. Csak a nyak és a keringési rendszerhez hány millió hasznos mutáció kell szerinted? Vagy inkább milliárd? És ugye ez csak két változás a zsiráf megjelenésben. Na ezért gondolom én úgy hogy ez a sok millió hasznos mutáció valójában nem véletlenek sorozata hanem egymással összhangban lévő időzített változások amik valamilyen külső hatásra aktiválódtak a DNS-ben. Ez számodra miért nem elfogadható? Képzeld el úgy mint mikor az operációs rendszerben elindítunk egy addig inaktív szoftvert.



"Figyelmen kívül hagyva. Nem az evolúció tárgykörébe tartozik."


Ti ateisták általában az alábbi két választ adjátok erre:


1, Véletlenül

2, Nem tudjuk, de biztos nem Isten


Bökjél rá az egyikre és túl leszel rajta :)

2019. aug. 30. 15:26
 119/149 A kérdező kommentje:

"Te hasonlítottad egy programkódhoz, ami nem jön létre magától. Én csak rámutattam, miért nincs ennek a hasonlatnak semmi értelme."


Te olyan ostoba vagy hogy világit a szádban a negro. Jobban jártál volna ha hallgatsz rám és továbbállsz. A molekulák szabályok szerint állanak össze. Attól hogy valaki nem ragasztgatja őket össze, nem azt jelenti hogy véletlenül történik. A 80%-os is leírta hogy aki annyit képes kipréselni magából hogy véletlenül vagy magától az ostoba de nagyon, csak ő finoman fogalmazott.

2019. aug. 30. 15:33
 120/149 A kérdező kommentje:

"Ha esetleg a keresztény istenben, akkor szólok, hogy semmivel sem valósàgosabb, mint más népek istenei. Lehet, Zeusz tetemtette a világot, nem?"


Leírtam már hogy nem vagyok keresztény. Muszlim vagyok.

2019. aug. 30. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!