Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért sértő egyeseknek ha...

Miért sértő egyeseknek ha cigánynak/zsidónak stb. nevezik, amikor az?

Figyelt kérdés
Vagy az a gond, hogy milyen hangsúllyal mondják és milyen szövegkörnyezetben?
2010. júl. 8. 23:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Jah, szovegkornyezet, hangsuly.


Nem kapom fel a vizet, mikor az emberek kedvesen megkerdezik, hogy kinai vagyok-e. Sot, nevetunk rajta egyet, mikor kiderul, hogy nem.

De az mar idegesito, mikor serteskent hasznaljak, hogy kinai. pl. " kis vagott szemu sarga" vagy a szokasos "Csing csang csung".

2010. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
8%
na de csessze meg, ha egyszer csing csang csung vagy, akkro ebben mi a sértő ? megint a magyar, a kövér a meleg, a cigány és stb példája ....
2010. júl. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
11%

Az átlag magyar ember világosabb bőrű, mint a cigány, általában valamelyik történelmi(keresztény) egyház felekezetébe tartozik kissé, de nem kifejezetten túlsúlyos, nem rendelkezik a sémita népek külső sajátosságaival.

Tehát nem emelem ki, hogy kereszténnyel társalogtam, mert az általános.

Kiemelhetem viszont, hogy cigányok késeltek(bár felesleges, mert ez rájuk jellemző), mert még kisebbség és ezért különbözik az átlagtól.

És a lényeg: mindenki a saját fajtáját védi. Tehát aki magyar létére a magyarok ellenében védi a különböző más emberek jogait, az miféle ember?

2010. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%

Az olyan ember, aki azt gondolja, hogy az a lényeg, hogy valaki Ember, és nem az, hogy a megszokottól eltérő.

És valaki akkor nem nagybetűs Ember, ha olyat tesz, amivel ezt kiérdemli. De akkor sem azzal érdemelte ki, hogy más, mint te vagy én, hanem azzal, amit tett.


És ha már a kereszténységnél tartunk, nem mondta-e Ábrahám az Úrnak, amikor el akarta pusztítani Szodomát és Gomorrát, hogy ne pusztístd el, mert hátha találsz ott 10 igaz embert. Hát így én is védhetem azt, aki ártatlan.

Ha ott nem kellett meghalnia az ártatlanoknak, akkor itt mért kell átkozni az ártatlan.

Tisztában vagyok benne, hogy az Úr nem talált Szodomában 10 igaz embert, de az esélyt megadta. Ha talált volna, akkor meghagyja a 10 igaz emberért a várost.

De még így is, annak az egynek, aki igaz volt, Lótnak lehetőséget adott elmenni. Ha olyan nagy keresztény valaki, akkor gondolkodjon el ezen is.

2010. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nem kell senkit így "nevezni".

Ha valaki megkérdezi, hogy "Nálatok, zsidóknál ez hogy szokás?" abban semmi sértő nincs. Ha valaki azt mondja, hogy "Hé, te zsidó, gyere ide." az meglehetősen sértő. Miért is? Talán lehetne használni a hölgyem/uram/XY (név) megszólítást, nem?

2011. okt. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem sértő. Ez az egész csak arra szolgál, hogy összezavarja az embereket: ha mindenki azon agyal, sértő-e kimondani valamit, vagy sem, a végén senki nem mond semmit. Az igazságot se. Meg lehet csámcsogni a nemlétező rasszizmuson.
2013. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!