Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van egyeseknek kaja...

Miért van egyeseknek kaja tukmálási mániájuk?

Figyelt kérdés

Egyszer elmondja nekik az ember, hogy nem kér, de mégis állandóan (erőszakosan) nyomatják még vagy 100szor, hogy az ember egye meg.

Meg megsértődnek, ha nem kell a kaja, amit "kínálgatnak"


2010. okt. 17. 01:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez egy általános emberi gyarlóság. Sokan képtelenek felfogni, hogy nem vagyunk egyformák, tehát ami nekik tetszik, az másnak éppenséggel akár taszító is lehet. Így vannak a kajákkal, de azon kívül pl. a divattal, a zenével, vallással és a politikával is. A folytonos térítésükkel természetesen környezetük agyára mennek, de ezt az ilyen szerencsétlenek úgy élik meg, hogy mások nem értékelik az ő jóakaratukat :)


"A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve."

2010. okt. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez engem is mindig érdekelt... mindenkinek a maga dolga hogy mikor mit és mennyit eszik szerintem..
2010. okt. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

mert mamák....... hahaha :D

amúgy ez is csak amolyan udvariaskodás, mint az, ha kapsz egy ajándékot, és azt mondod, h ááá igazán nem kellett vna, nem , nem ezt nem tudom elfogadni blablabla, miközben esze ágában sincs nem elfogadni, és már nyújtja is a kezét érte.....remélem érted.Kicsit idegesítő lehet időnként, de hát ez így működik....

2010. okt. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a magyar mentalitás! Egyszer egy sváb családnál voltam ebéden. A háziasszony az asztalra tette az ételt,jótévágyat kívánt,és mondta,hogy tessék szedni,fogyasszák egészséggel.

Behozta a további fogásokat,de többé nem kínált senkit. A disznótorosból szívesen szedtem volna még egyszer,de nem akartam mohónak vagy neveletlennek tűnni. Igaz,hogy mások szedtek egyik-másik ételből kétszer is,de én nem mertem.

Később tudtam meg,hogy náluk nem szokás az étel erőltetése. Úgy gondolják,hogy akinek nem ízlik valami,az ne egye,ami viszont tetszik neki,abból egyen annyit,ami jól esik.

Csak az az illetlenség,ha a kiszedett ételt otthagyja a tányéron,mert az pocsékolás.

Ezt megtanulhatnák a nem svábok is.

2010. okt. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pont tegnap volt nálunk egy buli, így kicsit megijedtem ettől a kérdéstől... :) Mindenki hozott sütit, ropogtatnivalót, piákat, és én is csináltam kaját, de rengeteg megmaradt... Úgyhogy lehet, hogy én is többször elmondtam, hogy "Egyetek, légyszi". :D

Pedig én soha nem akartam ilyen lenni, mert anyukám és a nagymamám is ilyenek, és tudom, hogy ez a páromat mennyire zavarja.

Szerintem abban is van valami, hogy az ember soha nem akar kellemetlen helyzetbe kerülni amitt, hogy pl. kevés a kaja, így inkább többet csinál, és az a nyakán marad. Én pl. ezért tukmáltam, de csak az első egy órában... Utána már inkább a beszélgetésen és az iváson volt a hangsúly... :)

2010. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az sztem sokkal cikibb, amikor nincs mit kínálgatni.

nálunk magyaroknál illik üres hassal vendégségbe menni, különben azt hiszi a vendéglátó, hogy nem ízlik a főztje :D


én elfogadom azt, hogy ez a nemzetünkre jellemző sajátosság, és lehet, hogy a külföldiek pont ezért tartanak minket vendégszerető népnek :D

2010. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

vendégszerető sztem addig az, ha nem sértődik, meg azon, ha a nem tudja lenyomni a másik torkán a kajáját. meg nem agreszíven nyomatja, újra, meg újra.


az még nem baj sztem, ha párszor megkérdik, h biztos nem kérsz, vagy mondja néha, h egyen nyugodtan belőle, ha szeretne. de az az, mikor látja, h a másiknak nincs étvágya, vagy kedve hozzá, és ennek ellenére tök agresszíven nyomatja, hogy egyen, egyen. vagy ha a fogókúrázót kínálgatják folyamatosan, meg unszolják hogy egyen már, (azt közbe meg azért is csúfolják, mert dagadt). vagy csak egyszerűen, elég egyértelműen elmondja, h nem szeretne, azt mégis erőszakkal nyomatják

2010. okt. 17. 12:49
 8/10 A kérdező kommentje:

ezt most főleg kórházi élmények miatt kérdeztem, mert több beteg is amiatt kérte, hogy ne legyen együtt x-el, meg y-al, mert állandóan, erőszakkal tukmálták a kaját, és baromi zavaró.

és ettől függetlenül is ismerek pár embert, aki ilyen érzelmi zsarolással unszolja a másikat, hogy egyen már, meg még többet. azt tök kellemetlen az ilyen.

2010. okt. 17. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Az olyan szeretet túltengéses dolog:

-Egyél csak, tessék egyél, egész nap főztem csak neked mert szeretlek, hát edd meg (ezt a mócsingos szaftos cupákot)! -Nem, nem kell? Mi az hogy nem eszed meg? Hát nem szeretsz?

Minél jobban szeretsz valakit annál több kaját adsz neki, ilyesmi a magyar mentalitás. Gondolom, mert régen alig volt étel, most meg van dögivel. Soha nem fogom megérteni, az étel mennyisége hogyan jön össze a szeretettel.

2010. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az nem szeretet túltengés, hanem érzelmi zsarolás, figyelmetlenség, semmi köze a szeretethez.
2010. okt. 17. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!