Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell teletűzdelnie a...

Miért kell teletűzdelnie a magyar szavakat egyeseknek Y-okkal és H-kkal?

Figyelt kérdés
pl. "puszi" helyett pussykahh illetve szia helyett sya
2010. márc. 28. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a legújabb agyatlan divat, úgy, mint a v helyett W, az SZ helyett x stb. (pl. xya, yól wagyok)
2010. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Hogy kimutassák, mekkora idióta tinik. Egy osztálytársam fogalmazásban írt egy hogy helyett h-t. És beadta.
2010. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor fiatalabb voltam én is szórakoztam ilyesmivel, de kinőttem, ők is ki fogják nőni:) 25f
2010. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Én pont a rövidítések híve voltam. A felesleges betűket kihagytam. De hogy így felhígítani egy szöveget mi értelme, azt nem tudom.
2010. márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk a rövidítések, az más, mert azt azért használják sokan interneten, mert így gyorsabban lehet gépelni, főleg msn-en, chat-en, pl. hogy=h, vgyok , vtam, szval stb.....de annak, h fölösleges betűkkel toldják meg a szavakat, vagy egyszerűen más betűt használnak egy adott helyett, annak semmi értelme, nem könnyíti a gépelést, csak egy hülye divat.
2010. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez hú de trendi, mint a többi nagyon okos rövidítés.
2010. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
mert idióták, és azt hiszik, ettől menők lesznek :) majd kinövik, mint a csecsemőkori asztmát :)
2010. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem írtam így, ellenben az i-re pont helyett karikát raktam, a tanár persze nem örült, így leszoktam róla. Meg nem húztam át a 7-est, valami miatt az sem tetszett a tanárnak.
2010. márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez az új idióta divat. Majd kinövik...

Bár én sosem csináltam ilyet "fiatalon" (jó most is csak 20 vagyok :)) mert szerintem nevetséges és komolytalanná teszi a használóját a szememben.

Amúgy valaki itt írta, hogy egy osztálytársa beadott egy "h"-s dolgozatot :D

Ilyet nem, de például jegyzetelésnél gimiben én is rövidítettem, ahol tudtam (idő...). Szánom-bánom, ritkán még a magyarfüzetembe is becsúszott egy "h" pedig arra elég allergiás voltam :D

2010. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

A 7 est én sem húztam át azt mondta a tanár v legyen egyértelmü ,mert az érettségin nem fog totozni,v szokjak le róla.Mivel nem voltam matek zseni leszoktam róla.

Ja..és is röviditek:vagy v hogy h.

mert igy egyszerübb... :) persze nem vagyok kisiskolás

28/n

2010. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!