Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell teletűzdelnie a...

Miért kell teletűzdelnie a magyar szavakat egyeseknek Y-okkal és H-kkal?

Figyelt kérdés
pl. "puszi" helyett pussykahh illetve szia helyett sya
2010. márc. 28. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

Ennek a rövidítéshez semmi köze. Az egyetemen én is rövidítek, van nálam is h meg v a hogy és a vagy helyett, mert gyorsan kell írni, de ezek alap rövidítések.

Amiről itt szó van az az, hogy most divat így írni. Tesóm is így ír msn-en, pl. "nah mi vann?" "kééész a süteekeh" meg hasonlók. Itt is láttam már, hogy egy ANYUKA így írt: "suleeba meek", hát azt hittem, eldobom az agyam. Gondolom azt hiszik, hogy ez menő. Ez a h-zás ez olyan, hogy tényleg néha mondjuk így azt a szót, hogy "na", hogy kicsit elsóhajtjuk a végén, de nem tudom minek kell ezt írásban is jelölni. Az y-ok, meg a dupla e-k meg annyit jelentenek, hogy az illető azt hiszi, hogy ő most jaj de tudja az angol kiejtési szabályokat, és azok szerint ír le egy két dolgot. A vicces az, hogy sokszor nem is stimmel.

2010. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%
Én is szoktam pl. nah,meg jah,meg rövidíteni de a pussykahhh meg szijjjjja meg de cuteeee meg a 80-szor lenyomott betűk szerintem feleslegesek:D
2010. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%

"Ja..és is röviditek:vagy v hogy h.

mert igy egyszerübb... :)"


A helyesírás nem az egyszerűségről szól (pl.: folyjon). Nem valószínű, hogy mindenki siet, még is fél Mo. olyan rövidítéseket használ, ami nincs benne a Helyesírási Szabályzatban.

2010. márc. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
60%
Mert a tizenéves kis pics..k azt hiszik hogy menők
2010. márc. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%

röviden ezt akarják mutatni evvel:


Sz*runk a szabályokra nekünk ne mutassa meg senki hogy hogy kell írni. Mi egy új generáció vagyunk és már nincs jobb ötletünk hogy hogy fejezzük ezt ki. Aki meg beszól emiatt az meg egy szemét kívülálló és sosem fog minket megérteni. továbbá: nem tudtok velünk bánni, mert le se sz*rjátok a problémáinket ti éljetek a ti világotokba mi meg akkor létrehozunk egy olyat ami teljesen független attól - és miben már nem tudtok eligazodni.

2010. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!