Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért sértő egyeseknek ha...

Miért sértő egyeseknek ha cigánynak/zsidónak stb. nevezik, amikor az?

Figyelt kérdés
Vagy az a gond, hogy milyen hangsúllyal mondják és milyen szövegkörnyezetben?
2010. júl. 8. 23:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
25%
Én inkább azt nem értem,hogy miért kell zsidózni meg cigányozni?
2010. júl. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%
miert, azt hogy meseljem el, hogy tegnap majdnem megkeselt 2 cigany?
2010. júl. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

sztem egyik sem sértő, hát könyörgöm, semmi rosszat nem mondok vele

a melegnek se sértő azt mondani h meleg, ott is csak az alpári stílussal van a baj amikor buxiznak (na de még ez is kontextus- meg emberfüggő)

2010. júl. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
28%
Én tudom, hogy kövér vagyok, mégis megsértődök, ha valaki azt mondja, hogy kövér vagyok...
2010. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
36%
88% ez tök értelmetlen. ha tudod magadról akkor mért zavar hogy más is tudja?? o.O
2010. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Addig oké, hogy tudja, csak ne tegye szóvá. A zsidó ill. cigány is tudja magáról, hogy az, mégis zavarja, ha mások ezt szóvá teszik. Ő tehet róla? Nem. Nahát akkor?
2010. júl. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%
miért, és ha téged valaki 'lemagyaroz'?? megsértődsz?? te tehetsz róla? nem. hát akkor? <--- ez pont olyan,mint amiről te beszélsz..vagyis nem:azért a kövérséről általában tehetnek az emberek. (semmi bajom nincs a kövérekkel,félreértés ne essék, de hadd vegyük már mi is észre...)
2010. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
8%
10.28 10.54 azért ez nem ugyanaz, az hogy dagadt vagy a te hibád. És ezt te is tudod, csak nem akarsz róla tudomást venni ezért idegesít, hogy más is tudja.
2010. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem az a baj, hogy tudják, hogy zsidó, cigány. Az a baj, hogy miért kell ezt kiemelni.


Lehet azt is mondani, hogy tegnap majdnem megkéselt két ember. Amikor azt mondod két cigány, az olyan, mintha azt mondanád, ők nem is emberek.


Ha van egy olyan helyzet, ahol annak tényleg jelentősége van, hogy az ember zsidó, vagy cigány, akkor teljesen rendben van, ha ezt mondják, mert mi mást mondanának.

De ezek pl. ilyen helyzetek: "XY jön templomba? Ő zsidó, így nem jön"


Vagy "Miért van ekkora családja? Mert cigány, náluk ez szokás"


Ilyenek. De egyébként meg nem tudom, miért kell kiemelni. Én sem mondom azt, hogy képzeld, tegnap beszéltem egy kereszténnyel.

2010. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%

Vannak, akiket zsidónak, vagy cigánynak neveznek, pedig nem az. És ez nagyon zavaró, mert hiába is mondanák, hogy nem azok.

Lehet, hogy aki mondja, az téved, de gyakoribb, hogy bántólag mondja. Kinek hinnél ekkor?

2010. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!