Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van itt aki egyetért a szigorú...

Van itt aki egyetért a szigorú fegyelemmel?

Figyelt kérdés
Pro és kontra is jöhet. Jómagam elég konzervatív vagyok és akár világszinten is bírnám, ha fegyelmezett lenne az ember. Talán még egy katonai diktatúra szintjén is. (Mielőtt beböfögné valaki, hogy "mennyé' akkor Észak-Koreába", szeretném tisztázni, hogy a kérdésem elméleti.) De más nem biztos, hogy ezzel így van.

2018. máj. 15. 15:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

A rendpártiság a (szélső)jobb mániája. Vannak előnyei, de nem tudok olyan esetről, hogy ne csapott volna át túlzásokba, elnyomásba.


Konkrétan amúgy mire gondolsz kérdező?

2018. máj. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy jobb lenne egy olyan világ, ahol az emberek szabályok szerint élnek. Képzeld el, hogy nem hajtanak az utakon veszélyesen. Nem üvöltöznek a vonaton. Tisztelik az emberek egymást. Senki nem rúg fel. Nem lázanak az adófizetés ellen, mert felfogják, hogy van értelme. Egy szóval szabályok és azok betartása. Úgy érzem fontos lenne. De a fegyelem és ebből kifolyólag az oktatás hiánya egy fura világot eredményez. Civakodnak valláson, ideológiákon és gyakorlatilag minden máson. Legyünk szabadok, mindenki olyan amilyen. Mondják.. De olyan mintha ovis gyermekek kezébe adnák az ezzel járó felelősséget. Igenis el bírnám viselni, hogy leverjék azt aki nem tud viselkedni. Valószínűleg azért mert buta. Az meg úgy is csak ebből értene. Köszönöm a válaszokat. Nagyon érdekesek és elgondolkodtatóak.
2018. máj. 16. 07:53
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát de a szabályokat most is betartják, hiszen aki nem teszi, azt megbüntetik. :) Bűnözők persze mindig lesznek, függetlenül attól, hogy mekkora a szigor. Ld. Kínát, ahol hiába lövik főbe nyilvánosan a korrupcióért elítélteket, továbbra is a világ egyik legkorruptabb országa.


Más kérdés a "viselkedés", a közösségi együttélés. Ez már eleve ott lehetetlenné válik, hogy eltérő az emberek vérmérséklete. A normák helyszínenként, koronként is változnak, egy hetvenes idős ember nem úgy viselkedik, mint egy huszonéves, és nem az életkoruk miatt, hanemmert máshogy illett viselkedni az 1940-es években mint most. És ezt még folytathatnánk a végtelenségig.


Ezek örök konfliktusforrások, de tudni kell a helyükön kezelni őket. Engem is zavar a hangos beszéd, de azért erősnek és aránytalannak érzem, hogy ezért büntetést kapjon valaki.

2018. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Jó amit írtál. Igazad van.
2018. máj. 16. 08:42
 15/15 anonim ***** válasza:

A fegyelmezettségnek, a konzervativizmusnak és a diktatúrának semmi köze egymáshoz. Én például elég fegyelmezett ember vagyok, emellett abszolút liberális. Egy diktatúrában az emberek nem fegyelmezettebbek, csak be vannak fenyítve, és a saját érdekükben alkalmazkodnak.

Sőt, ha megfigyeled, általában a legliberálisabb társadalmakban a legfegyelmezettebbek az emberek. mert belső késztetést éreznek rá, hogy pl. elvisszük a kukáig a szemetet, és betartjuk a közlekedési szabályokat, mert ez mindenki közös érdeke. Nem külső kényszer miatt, hanem eleve így nevelik a gyerekeket. Jellemzően kevesebb az erőszakod bűncselekmények száma is.


Egyszóval: nem, nem értek egyet a szigorú, poroszos fegyelemmel. Az okos szabályokkal, illetve az empátiára neveléssel értek egyet, a lehető legliberálisabb körülmények között.

2018. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!