Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan, aki egyetért velem...

Van olyan, aki egyetért velem a kereszténységről alkotott véleményemben? ( Lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Szóval le szeretném szögezni, hogy nem ártó szándékkal írom az irományom, és nem szeretnék megbántani egy vallásos embert sem, vagy akinek tőlem eltérő véleménye van, ez csak a saját véleményem, és akit nem érdekel, az ne olvassa el.

Szóval én azt gondolom a kereszténységről, hogy ez alapjában véve hazugság, és nem tudom felfogni, hogy hogyan is lehetséges, hogy sokan szó szerint elhiszik a Biblia minden szavát, gondolok itt pl. Noéra, és az árvízre,stb. Szerintem ezt néhány ezer évvel ezelőtt kitalálta valaki, megírta a Bibliát, kitalálta az egész humbukot, és elhíresztelte a sötét, buta embereknek ezt az egész Istenes, Jézusos mesét, akik hittek benne, hitet adott nekik. Szerintem ez az egész mára már nagyon kinőtte magát, és nagyon sokan teljesen fanatikus módon követik szó szerint az egészet. Arról nem is beszélve, hogy semmi Bibliai alak,vagy történés létezésére egyetlen bizonyíték sincsen ( szemben az evolúcióval, aminek minden kis részlete tudományosan bizonyított).

Azon kívül is sok ellentmondás van/volt a kereszténységben, gondolok itt a reformáció előtti időszakra, amikor azt hirdette az egyház, hogy minél szegényebben, és nehezebben élünk ezen a világon, a másvilágon annál jobban fogunk lenni. A szegényeknek ezzel "befogták a szájukat", mert elhitték, emellett a püspökök, pápák színaranyban, fényűzésben éltek.

Az utolsó dolog, az a keresztes háborúk, és a tudományellenes tevékenységek. A keresztes háborúk is az ellentmondásosság ékkövei. "Megtámadlak mert nem hiszel az én Istenemben!"???

Nem szeretnék Dan Brown bestsellerjének az összeesküvés-elméleteibe belemélyedni, de az is a tudósok legyilkolásáról szól, amikor a keresztyén egyház megölette a filozófusokat, tudósokat, matematikusokat, csak mert azok ésszerű magyarázatot adtak néhány dologra, amelyre az egyháznak megvolt a maga variációja, és Istenellenesnek nyilvánították a tudósokat.

Azt azonban elismerem, és tisztelem, hogy a hit erőt ad az embereknek, a hívők lélekben sokkal erősebbek, jobban el tudják viselni a gyászolást, minden nehéz problémájukra megvan a magyarázatuk.

Még egyszer szeretném leszögezni, hogy nem volt célom megsérteni senkit sem, csupán szeretném több ember véleményét megismerni.



2012. máj. 14. 00:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondatod, ami tényszerűen nem igaz, bár magát az egyházat én nem védem, de a tények azok tények.


Te azt írod: "Arról nem is beszélve, hogy semmi Bibliai alak,vagy történés létezésére egyetlen bizonyíték sincsen"


A Bibliai alakok közül nem egynek a létezése történelmi tény, például Dávid királyé [link]


Szóval óvatosan az ilyen kijelentésekkel. Mondom, távol áll tőlem az egyház megvédése, de a tények azok tények: van valóságalapja a Bibliának, persze nem a Genezis.

2012. máj. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat, pontatlanul fogalmaztam. Nem pontosan az olyan személyekre gondoltam, inkább a történetekre. A történelmi tényeket nem vitatom természetesen.
2012. máj. 14. 01:02
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Salamon király, az ő temploma, annak elpusztítása a babiloni hordák által, ezek is történelmi dolgok, nem hitbéliek.
2012. máj. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Tény, hogy az egyház ahogy ma ismerjük, egy manipulációs eszköz, ami még mindig tartja magát.
2012. máj. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

1. szerintem naivság a tudományban vakon bízni, sok mindent "bebizonyított" már a tudomány ami utólag kiderült, hogy mégis tévedés.


2. többen vannak, pl név szerint Kent Hovind, aki tudományosan képes magyarázni a bibliai történéseket. (videok a youtube-on) mindenképpen érdekes.


3. a középkori katolicizmusnak majdhogynem semmi köze nincs a kereszténységhez (aki ismeri a bibliát és hogy miről szól az tudja) csak önző hatalmaskodó hatalomra vágyó emberekhez volt főleg köze. a megtámadlak mert nem hiszel kb annyit takart hogy megtámadlak mert kell a pénzed/országod/vagyonod stb. csak Isten nevével megtévesztették az embereket és tömegeket állíthattak maguk mellé.


4. nem a keresztyén egyház gyilkolászott hanem a katolikus egyház (ruhájába bujt állatok)


5. nekem személyesen az a véleményem ha már összeesküvés-elméletekre hajtunk, hogy ma különösen nagy érdek fűződik ahhoz, hogy az ember azt higgye, ő és mindenki más is egy lélek nélküli állat, nyugodtan gázoljunk át mindenkin, egyszer élünk tehát vegyünk meg mindent, "éljük ki magunkat", fogyasszunk fogyasszunk mert más öröm úgyse nagyon van csak a testünknek adjunk meg mindent. és érdekes módon amilyen elánnal küzdenek a homoszexuális házasságokért, úgy próbálják a heteroszexuális házasságtól eltántorítani az embereket. az egész világot szinte mintha direkt zülleszteni akarnák, családokat szétverni, a kapcsolatoknak már szinte semmi értéke nincs néhány embernél, ha megkívánnak valakit nem is hajlandóak az ösztöneiknek parancsolni (miért is hiszen egyszer élünk), és a háttér, család nélkül maradt emberek befolyásolhatóak, irányíthatóak a média által hiszen más értékeket nem tanultak nagyon.

egyébként pedig a kommunizmus cseppet sem titkoltan a kereszténység nagy ellensége és mint volt kommunista ország, itt is megmaradt, hogy a szülők már nem így nevelték a gyerekeket, nem nagyon meglepő hogy a legtöbb ember ateista itthon, (amerikában sokkal több a keresztény pl) viszont szomorú mert nagyon sokan depressziósak, cél nélkül tévelygő szomorú sorsú emberek, akiknek valami hiányzik az életükből csak nem jó irányba keresgélnek...


nekem ez a véleményem, elnézést hogy hosszú volt :)

2012. máj. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon érdekes az írásod, és szépen megfogalmazva, becsülendő dolgokat írsz benne. Sok mindenben egyetértünk, lehet, hogy elfogultan fogalmaztam a mai egyházról, a régi katolicizmus "dolgai" voltak nagyobb hatással rám.

És valóban elgondolkodtató volt amit kommunizmus hatásáról írtál, erre még nem gondoltam, valahogy nem tudtam róla ( lévén még csak 22 vagyok).

Bizony a világban sok rosszért felelősek a hitetlen emberek, de szerintem ez azokban az országokban is így van, ahol az emberek sokkal vallásosabbak, mint M.o.-n (pl India, vagy az USA példának okáért).

2012. máj. 14. 01:56
 7/27 anonim ***** válasza:
55%

"Szóval én azt gondolom a kereszténységről, hogy ez alapjában véve hazugság"


Nagyon bátor és egyedi vélemény, kb. 7-8 millióan gondolják ugyanezt Magyarországon, szóval csak így tovább, döntögesd a tabukat, te lázadó :)))))

2012. máj. 14. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


- Az evolúvió sokkal kevesebb magyarázatot tud adni bármire is, mint a teremtés története illetve az özönvíz. (az más kérdés, hogy szerintem semmire sem...) Nem gondoltál még bele, hogy a kőolaj van, a szén van, de átmenet nincs. Sem a kő és a szén közti átmenet, sem a fosszíliák és a kőolaj közti átmenet? Vagy például a föld rétegződése néhány hét alatt ki tud alakulni egy özönvíz elmélet alapján? A fosszíliák bizonyítják a rétegek korát, míg a rétegek bizonyítják a fosszíliák korát. Elég furcsa, nem? A földtani rétegskálát megalkották a fosszíliák kormeghatározása előtt több, mint száz évvel. És klaffolt. Ezt a mázlit...

De oldalakon keresztül lehetne sorolni.


- Krisztust kitalálták volna? Ha te kitalálsz egy figurát, és elkezded hiresztelni, melynek hatására pár éven belül üldöznek, megvetnek, életedre törnek, míg végül kivégeznek, akkor te bevállalnád sokad magaddal? Szerintem nem. Egy ember nem hal meg egy meséért.


- Nem találtak bizonyítékokat a személyekre? Pilátus létezéséről egészen néhány évtizedig csak Bibliából tudtunk. Míg fel nem fedeztek egy korabeli tárgyat, melyen szerepelt a neve. A Biblia mindig is előrébb volt, mint bizonyos "tudományok".


- És igen, te a kereszténységet azonosítod bármilyen egyházzal. A keresztény ember az életében keresztény és nem a dogmáiban. Ne azonosítsd a kereszténységet a katolikus hatalommal, mert nem biztos, hogy ugyan az. A keresztény szó görög eredetű szó, melynek jelentése: Krisztust követő. Nem egy egyházi hovatartozást fejez ki.


A pápai giccs és életmód próféciát szintén megtalálod a Bibliában több ezer évvel ezelőtt megjövendölve, ennek meg kellett lennie. Kellemes tanulmányozást.


-Lehet bármilyen véleményed, de ha paraszti ésszel belegondolsz az evolúció alapján te véletlenül vagy itt, és hamarosan örökre elmész. Megszűnsz létezni. Sőt nemhogy véletlen vagy, de még káros is vagy, szennyezed a környezetet, stb. Ha meghalsz, két generáció múlva a dédunokád már azt sem fogja tudni, hogy léteztél, legfeljebb egy feljegyzés leszel valahol. Magyarán teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, a vége a teljes pusztulás, sőt, a világegyetem időskáláján (az evolúció-vallás alapján)te egy tűhegynyi pontocska sem vagy. Viszont ha van Isten, akkor meg kellene tudni, hogy ki ő, és mit akar. Mert ha van, és te úgy gondolod, hogy azt csinálsz, amit akarsz, akkor nagy bajban lehetsz...mivel ő a világ tulajdonosa. Én azért ezen elgondolkodnék.


Még valami, csak hogy tisztán láss: Az evolúció a eddigi vallások közül a legostobább és legveszélyesebb vallás.


Ajánlom én is figyelmedbe Kent Hovindot, remekül összefoglalta néhány órás nagyon érdekes előadásába az evolúció rákfenékét, és a Biblia igazságát: Csak az egyik videóba nézzél bele fél órát...


[link]

2012. máj. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Vidiripi


Kérdező!


Noé nem árvízi hajós volt. Özönvíz volt ami azt jelenti hogy nem egy adott területet öntött el a víz hanem az egész Földet.


A vízözön-történetek mindmáig legteljesebb gyűjteményét: James Frazer: Folklore in the Old Testament, I.Kötetében találhatod meg. A bibliai történet hitelességét tűnnek alátámasztani azok az özönvíztörténetek, amelyek világszerte a legkülönbözőbb - még teljesen elszigetelt - kultúrákban is fellelhetők. A termékeny félhold területén általánosan ismert volt a Biblia leírásával több ponton is hasonlóságot mutató özönvíztörténet, a sumér, babilóniai, asszír mítoszok. Ugyanez az alapmotívum része volt az egyiptomi, görög, hindu, kínai, hawaii, mexikói, eszkimó, lapp, finn, szibériai, kelta, szudáni, hottentotta, újzélandi maori, ausztráliai bennszülött, tűzföldi és 58 amerikai indián törzs hitvilágának.


"...gondolok itt pl. Noéra, és az árvízre,stb. Szerintem ezt néhány ezer évvel ezelőtt kitalálta valaki, megírta a Bibliát, kitalálta az egész humbukot,..."


Persze valaki kitalálta ezt az egészet. Aha! De ez a valaki hogyan terjesztette el az egész Földön ezt a történetet? Ja és még valami a Bibliát nem egy ember írta hanem 40-n. Csak összefűzték a különböző könyveket. S így keletkezett a ma használatos Biblia. S ez történelem ami tudományosan bizonyított. A teljesség igénye nélkül említve van a kommentekben néhány dolog de rengeteg nincs megemlítve ami a Bibliában benne van viszont a tudomány jóval később igazolta csak azt.

Személyes tapasztalatom az hogy azok állítják azt hogy a Biblia teljességgel hiteltelen akik nem tanulmányozták. De akik veszik a fáradságot az aprólékos vizsgálathoz ahogyan a tudósok is megvizsgálnak egy adott dolgot azok rájönnek hogy rengeteg mindet alátámasztanak bizonyítékok is. S nem kell csak a hitre "támaszkodni".

2012. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

1.

Az evolúcióról annyit, hogy azt a részét el tudom fogadni, hogy létezik alkalmazkodás és valamilyen szintű fejlődés, de egyáltalán nem magyarázza meg sem az élet keletkezését, sem pedig az élet értelmét.

És ha tovább megyek és durva szeretnék lenni, akkor megkérnélek, hogy magyarázd meg nekem, hogy miért tanultál óvodapedagógusnak. Csupán a véletlen maitt, hogy fenn tudd tartani a fajt. Mert te is, meg a többi halott vegyület is arra játszik, hogy szaporodjon és elpusztuljon. Élet mánis vegyületek vagyunk. Semmi több. Úgy hogy ez alapján bármit megtehetsz, mert nincs erkölcs. Csak a fizikailag gyenge emberek áldozatai vagyunk, akik ki találtak mindent, hogy uralkodni tudjanak és ők dughassanak az erősek helyett.

Már ez is kicsit összeesküvés elmélet.

Valóban nem lehet bebizonyítani, hogy van-e Isten, de azt sem lehet, hogy nincs. Nekem valamiért jobban tetszik, hogy van. Csak nem olyan egyszerű, ahogy gondoljuk. Felfoghatatlan, mert túl bonyolult és nagy. Több mint e világi és nem emberi gondolkodású.


2. Isten nevében, az eszelős és álszent emberek öltek, akik vagy nem értették meg a szeretet ígéjét vagy pedig megszeve parancsolatát a nevét használták fel "eretnek" dolgokra. De ettől még maga az eszembe nem lesz egy népbutító humbuk.


3. A Bibliát nehéz értelmezni. Szerintem. Legalábbis, ha nem az igazságot keressük és nem úgy állunk a dolgokhoz, hogy az Isten szerető.


Mert ha mindent szó szerint vennél, akkor azt is ki lehetne belőle forgatni, hogy bankárként kell élned, ha üdvözölni akarsz.

2012. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!